YUKARI

50’nci yaşını kutlayan Moğollar’ın fuar coşkusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen Folkart ana sponsorluğunda gerçekleşen 87. İzmir Enternasyonal Fuarı Cuma günü de İzmirlilerin eğlence ve buluşma noktası oldu.
50’nci yaşını kutlayan Moğollar’ın fuar coşkusu
15 Eylül 2018 0 yorum 252

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen Folkart ana sponsorluğunda gerçekleşen 87. İzmir Enternasyonal Fuarı Cuma günü de İzmirlilerin eğlence ve buluşma noktası oldu.
 
İzmir Enternasyonal Fuarı dün akşam İsmet İnönü’de “Sanat”ı, Mogambo’da ise “Melis Sökmen”i ağırladı. Bu sene 50’nci yılını kutlayan Türk Rock müziğinin efsane grubu “Moğollar” Rock Sahnesi’nde hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Dünyanın farklı yerlerinden gelen sokak sanatçıları diğer günlerde olduğu gibi bugün de izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Free Fall ise adrenaline doymayanların uğrak noktası oldu.
Ayrıca Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, fuarı gezerek, yetkililerden bilgi aldı. Fuar ziyaretçieri ile sohbet eden Mesut Sancak, fuar coşkusunu, eğlencesini ziyaretçilerle birlikte yaşadı.
 
Bu sene 50’nci yılını kutlayan Türk Rock müziğinin efsane grubu “Moğollar” Rock Sahnesi’nde muhteşem bir konser verdi. Ünlü müzisyen Cahit Berkay, Türk Sinemasının kült filmlerinden biri olan “Selvi Boylum Al Yazmalım” filminin müziğini, “Devlerin Aşkı” gibi herkes tarafından bilinen şarkıları Folkart sponsorluğunda bu yıl ilk kez kurulan Rock Sahnesi’nde seslendirdi.
 
50. YILINDA MOĞOLLAR ROCK SAHNESİ’NDE 
Cahit Berkay, Engin Yörükoğlu, Taner Öngür, Serhat Ersöz, Kemal Küçükbakkal ve Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca’nın da aralarında bulunduğu, Anadolu Rock’ın en önemli temsilcilerinden olan Moğollar dün akşam Rock Sahnesi’ndeydi. Yarım asırdır unutulmayan şarkılarını sergileyen Moğollar İzmirli hayranlarına unutamayacakları dakikalar yaşattı. Cem Karaca’nın her yaştan dinleyicinin bildiği “Tamirci Çırağı”, “Resimdeki Gözyaşları” şarkılarını söyleyen oğlu Emrah Karaca dinleyicilere duygusal anlar da yaşattı. Moğollar’ın, “Dinleyiverin Gari” şarkısını çalmasıyla birlikte konseri izlemeye gelenler yerlerinde duramayarak oynamaya başladılar ve şarkıya coşkuyla eşlik ettiler.
 
İSMET İNÖNÜ’DE “SANAT” VAR 
20 yıl aradan sonra usta tiyatro sanatçısı Cüneyt Türel’in anısına yeniden sahnelenen, Cihan Ünal, Can Gürzap ve Mutlu Güney gibi Türk Tiyatrosu’nun üç efsane isminin hayat verdiği “Sanat” oyunu dün akşam İsmet İnönü’deydi. Satın alınan bir sanat eseriyle sorgulanmaya başlanan bir dostluğu anlatan bu oyunu izlemeye gelenler usta oyuncuların muhteşem performanslarıyla adeta büyülendiler.
 
 MOGAMBO’DA MELİS SÖKMEN 
Profesyonel müzik hayatına 1986 yılında “Grup Lokomotif” ile başlayan ve “O zaman”, “Hediyem”, “Öze Dönelim”, “Halis Melis” isimli dört albümü de bulunan, o günden bugüne birçok festivalin vazgeçilmez ismi haline gelen Melis Sökmen. Mogambo’da da hem albümünde yer alan şarkılarını hem de sevilen şarkıları seslendirdi. Eşsiz sesiyle Mogambo Caz Geceleri’nde damga vuran Sökmen, sesi ve yorumuyla kendisini bir kez daha hayran bıraktı.
 
Konser öncesi İzmir ve İzmirli dinleyicilerin kendisi için öneminden bahseden Melis Sökmen, her zaman olduğu gibi İzmir’de olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu, İzmir’deki her konserinin çok hareketli ve eğlenceli geçtiğini söyledi. 87. İzmir Enternasyonal Fuarı ile ilgili de düşüncelerini paylaşan Sökmen, “Fuar’da ne kadar çok konser verildiğini ve etkinlikleri gördüğümde gerçekten çok mutlu oldum ve çok büyük keyif aldım. Fuar’ın her daim devam etmesini gönülden diliyorum” dedi.
 
SOKAK GÖSTERİLERİNE YOĞUN İLGİ 
87. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın vazgeçilmezi haline gelen Folkart sponsorluğundaki Sokak Gösterileri ’ne dün de ilgi büyüktü. Yediden yetmişe herkesin severek izlediği sokak gösterileri eğlenceli bir o kadar da izleyenleri şaşırtan gösterilerini sundular.

YORUMLAR

Bu haber için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ


BENZER HABERLER

Fuar Haberleri 0 yorum

En iyi organik ürünler seçildi

20 Mayıs 2019 115

Katılımcı, ziyaretçi ve sektör profesyonellerini birleştiren interaktif etkinlikleriyle ön plana çıkan 10. Ekoloji İzmir Fuarı’nda 2019 yılının en iyi organik ürünleri [...]

Fuar Haberleri 0 yorum

Kaybolmaya yüz tutmuş tohumlar Ekoloji İzmir’de

18 Mayıs 2019 92

Kaybolmaya yüz tutmuş yerel tohumlar için yola çıkan Karaot Tohum Derneği, Ekoloji İzmir Fuarı ziyaretçileri tarafından ilgi gördü. Birçok yerel tohumun [...]

Fuar Haberleri 0 yorum

Ayakkabı sektörüne ilk adım Shoexpo İzmir’den

26 Nisan 2019 174

Shoexpo – İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı kapsamında dördüncü kez gerçekleşen Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması finali büyük heyecana sahne oldu. [...]

Fuar Haberleri 0 yorum

Demiryolu sektörünün dev buluşması

11 Nisan 2019 145

Türkiye'nin en büyük fuarcılık tesisi Fuar İzmir, dünyanın 3. büyük demiryolu fuarı olan Eurasia Rail-Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve [...]

Fuar Haberleri 0 yorum

Dünya devleri fuarizmir arenasında buluşuyor

31 Mart 2019 192

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen MARBLE İzmir – Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, 25’nci kez kapılarını açtı. [...]

Fuar Haberleri 0 yorum

Bu fuarın sahibi İzmir’dir

27 Mart 2019 321

Dünyanın en büyük fuar etkinlikleri arasında yer alan ve bu yıl 150 bin m² alanda düzenlenen MARBLE İzmir Fuarı, 25. kez kapılarını açtı. İzmir Büyükşehir [...]

bizimizmir-2018-09-12-1536763874179-kaskaloglubanner.jpg

Reklam

bizimizmir-2019-06-15-1560604083652-site1.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

3 Gün Gaziantep

60 yazı

1

Erdal İzgi

İki Bin Onsekiz…          

1001 yazı

2

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Kış Deyince Akla İlk Gelen Grip!

189 yazı

3

Banu Bilen Doğan

Aşk, Evidir İnsanın

47 yazı

4

Jinekolog Op. Dr. Kenan Ertopçu

Ertesi Gün Hapı (En Güncel Bilgilerle)

94 yazı

5

Diğer Yazarlar

Arşiv

Reklam

bizimizmir-2019-05-18-1558182851869-punta.jpg