YUKARI

50’nci yaşını kutlayan Moğollar’ın fuar coşkusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen Folkart ana sponsorluğunda gerçekleşen 87. İzmir Enternasyonal Fuarı Cuma günü de İzmirlilerin eğlence ve buluşma noktası oldu.
50’nci yaşını kutlayan Moğollar’ın fuar coşkusu
15 Eylül 2018 0 yorum 196

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen Folkart ana sponsorluğunda gerçekleşen 87. İzmir Enternasyonal Fuarı Cuma günü de İzmirlilerin eğlence ve buluşma noktası oldu.
 
İzmir Enternasyonal Fuarı dün akşam İsmet İnönü’de “Sanat”ı, Mogambo’da ise “Melis Sökmen”i ağırladı. Bu sene 50’nci yılını kutlayan Türk Rock müziğinin efsane grubu “Moğollar” Rock Sahnesi’nde hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Dünyanın farklı yerlerinden gelen sokak sanatçıları diğer günlerde olduğu gibi bugün de izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Free Fall ise adrenaline doymayanların uğrak noktası oldu.
Ayrıca Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, fuarı gezerek, yetkililerden bilgi aldı. Fuar ziyaretçieri ile sohbet eden Mesut Sancak, fuar coşkusunu, eğlencesini ziyaretçilerle birlikte yaşadı.
 
Bu sene 50’nci yılını kutlayan Türk Rock müziğinin efsane grubu “Moğollar” Rock Sahnesi’nde muhteşem bir konser verdi. Ünlü müzisyen Cahit Berkay, Türk Sinemasının kült filmlerinden biri olan “Selvi Boylum Al Yazmalım” filminin müziğini, “Devlerin Aşkı” gibi herkes tarafından bilinen şarkıları Folkart sponsorluğunda bu yıl ilk kez kurulan Rock Sahnesi’nde seslendirdi.
 
50. YILINDA MOĞOLLAR ROCK SAHNESİ’NDE 
Cahit Berkay, Engin Yörükoğlu, Taner Öngür, Serhat Ersöz, Kemal Küçükbakkal ve Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca’nın da aralarında bulunduğu, Anadolu Rock’ın en önemli temsilcilerinden olan Moğollar dün akşam Rock Sahnesi’ndeydi. Yarım asırdır unutulmayan şarkılarını sergileyen Moğollar İzmirli hayranlarına unutamayacakları dakikalar yaşattı. Cem Karaca’nın her yaştan dinleyicinin bildiği “Tamirci Çırağı”, “Resimdeki Gözyaşları” şarkılarını söyleyen oğlu Emrah Karaca dinleyicilere duygusal anlar da yaşattı. Moğollar’ın, “Dinleyiverin Gari” şarkısını çalmasıyla birlikte konseri izlemeye gelenler yerlerinde duramayarak oynamaya başladılar ve şarkıya coşkuyla eşlik ettiler.
 
İSMET İNÖNÜ’DE “SANAT” VAR 
20 yıl aradan sonra usta tiyatro sanatçısı Cüneyt Türel’in anısına yeniden sahnelenen, Cihan Ünal, Can Gürzap ve Mutlu Güney gibi Türk Tiyatrosu’nun üç efsane isminin hayat verdiği “Sanat” oyunu dün akşam İsmet İnönü’deydi. Satın alınan bir sanat eseriyle sorgulanmaya başlanan bir dostluğu anlatan bu oyunu izlemeye gelenler usta oyuncuların muhteşem performanslarıyla adeta büyülendiler.
 
 MOGAMBO’DA MELİS SÖKMEN 
Profesyonel müzik hayatına 1986 yılında “Grup Lokomotif” ile başlayan ve “O zaman”, “Hediyem”, “Öze Dönelim”, “Halis Melis” isimli dört albümü de bulunan, o günden bugüne birçok festivalin vazgeçilmez ismi haline gelen Melis Sökmen. Mogambo’da da hem albümünde yer alan şarkılarını hem de sevilen şarkıları seslendirdi. Eşsiz sesiyle Mogambo Caz Geceleri’nde damga vuran Sökmen, sesi ve yorumuyla kendisini bir kez daha hayran bıraktı.
 
Konser öncesi İzmir ve İzmirli dinleyicilerin kendisi için öneminden bahseden Melis Sökmen, her zaman olduğu gibi İzmir’de olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu, İzmir’deki her konserinin çok hareketli ve eğlenceli geçtiğini söyledi. 87. İzmir Enternasyonal Fuarı ile ilgili de düşüncelerini paylaşan Sökmen, “Fuar’da ne kadar çok konser verildiğini ve etkinlikleri gördüğümde gerçekten çok mutlu oldum ve çok büyük keyif aldım. Fuar’ın her daim devam etmesini gönülden diliyorum” dedi.
 
SOKAK GÖSTERİLERİNE YOĞUN İLGİ 
87. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın vazgeçilmezi haline gelen Folkart sponsorluğundaki Sokak Gösterileri ’ne dün de ilgi büyüktü. Yediden yetmişe herkesin severek izlediği sokak gösterileri eğlenceli bir o kadar da izleyenleri şaşırtan gösterilerini sundular.

YORUMLAR

Bu haber için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ


BENZER HABERLER

Fuar Haberleri 0 yorum

Paha biçilmez otomobiller Fuarizmir’de

10 Aralık 2018 43

12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi kapsamında İzmir Klasik Otomobilciler Derneği (İZKOD) tarafından fuarizmir’e getirilen 85 klasik otomobil, büyük ilgi gördü. [...]

Fuar Haberleri 0 yorum

Türkiye’nin buluşma noktası: Travel Turkey İzmir

10 Aralık 2018 46

12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi, Türkiye’nin her bölgesinden 48 ili fuarizmir’de ağırlıyor. Şehirlerin kendine özgü kültürünü [...]

Fuar Haberleri 0 yorum

Turizm fuarında Konak’a yoğun ilgi

09 Aralık 2018 47

Türkiye’nin önde gelen turizm fuarlarından biri olan Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’na katılan Konak Belediyesi, zengin tarihinden izler taşıyan, etkileyici standıyla ziyaretçilerden [...]

Fuar Haberleri 0 yorum

Zimbabwe'den Kapadokya'ya..

08 Aralık 2018 46

Travel Turkey İzmir Fuarı’nda konuk ülke ve kentlerin stantlarını ziyaret ederek "İzmir'e hoşgeldiniz" diyen Başkan Kocaoğlu, en büyük ilgiyi Zimbabwe'den [...]

Fuar Haberleri 0 yorum

"Alınamayacak mesafe, aşılamayacak engel yok"

07 Aralık 2018 47

Fuar İzmir'de düzenlenen 4. Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi'nde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Üniversiteler, bakanlık, sektör [...]

Fuar Haberleri 0 yorum

Ayakkabı ve hazır giyimde "Fuar İzmir" modası

18 Ekim 2018 201

"Fuar İzmir" ile birlikte sektörünün parlayan yıldızı haline gelen İzmir'de iki önemli fuar etkinliği aynı anda gerçekleştiriliyor. 44. Shoexpo-İzmir Ayakkabı [...]

bizimizmir-2018-09-12-1536763874179-kaskaloglubanner.jpg

Reklam

bizimizmir-2018-12-09-1544362672227-1site.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

3 Gün Gaziantep

60 yazı

1

Erdal İzgi

İki Bin Onsekiz…          

1001 yazı

2

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Kış Deyince Akla İlk Gelen Grip!

189 yazı

3

Banu Bilen Doğan

Aşk, Evidir İnsanın

47 yazı

4

Jinekolog Op. Dr. Kenan Ertopçu

Ertesi Gün Hapı (En Güncel Bilgilerle)

94 yazı

5

Diğer Yazarlar

Arşiv