YUKARI

87. İEF’nin kapanışı da coşkulu oldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ tarafından düzenlenen, Folkart ana sponsorluğunda gerçekleşen 87. İzmir Enternasyonal Fuarı son gününü de dopdolu içerikleriyle noktaladı.
87. İEF’nin kapanışı da coşkulu oldu
17 Eylül 2018 0 yorum 138

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ tarafından düzenlenen, Folkart ana sponsorluğunda gerçekleşen 87. İzmir Enternasyonal Fuarı son gününü de dopdolu içerikleriyle noktaladı. Fuarın son gününü kaçırmak istemeyen on binlerce ziyaretçi Kültürpark fuar alanını doldurdu. Ziyaretçiler birbirinden eğlenceli etkinliklerle de keyifli vakit geçirdiler.

87. İEF’nin son gününün konukları ise İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde “Hayat Bayram Olsa” ile Ali –Aysun Kocatepe, Rock Sahnesi’nde sevilen rock grubu “Redd” ve Mogambo’da ise usta sanatçı “Bülent Ortaçgil” oldu. “Palyaço ve Sokak Gösterileri” ile “Free Fall” alanı da diğer günlerde olduğu gibi son günde de ziyaretçilerin uğrak noktaları arasında yer aldı. Redd konserini izleyen ve sosyal medya hesabından konseri canlı yayınlayan ünlü oyuncu Meltem Cumbul, daha sonra Mogambo’ya geçerek, ünlü sanatçı Bülent Ortaçgil’i dinledi.

Folkart sponsorluğunda 5 farklı dalda, fuar alanı içerisinde 9 ayrı noktada gerçekleşen etkinliklerle fuar ziyaretçileri 10 günlük süre boyunca eğlenceli, coşkulu, adrenalin dolu zamanlar yaşadılar.

HAYAT İSMET İNÖNÜ’DE BAYRAM OLDU
Türk müziğinin efsane isimleri Ali ve Aysun Kocatepe, İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde şarkılara eşsiz yorumlarıyla yeniden hayat verdi.  En sevilen şarkılarını sevenlerine söyleyen Ali – Aysun Kocatepe İEF’nin son gününe yakışır bir kapanış konseri gerçekleştirdi.
Ali ve Aysun Kocatepe, İzmir Enternasyonal Fuar’nın son gecesinde kapanış konserini vermiş olmalarından dolayı çok mutlu olduklarını söylediler. Her fırsatta İzmir’e gelmeye çalıştıklarını belirten Ali – Aysun Kocatepe, “Emeği geçen herkese, bizi davet ettikleri için Volkan ve Bora Severcan’a, İzmir Enternasyonal Fuarı’nda emeği geçen herkese ve Folkart’a teşekkür ediyoruz” dediler.

REDD, ROCK SAHNESİ’NDE SON KONSERİ VERDİ
2005 yılından bu yana 6 albüme imza atan, pek çok parçası hit olan ünlü rock grubu “Redd” Rock Sahnesi’nde İEF’nin son gününde konser verdi. Folkart sponsorluğunda bu yıl ilk kez kurulan Rock Sahnesi’nin son konuğu olan Redd en sevilen şarkılarını konser alanına gelen hayranlarına seslendirdi. “Mutlu Olmak İçin”, “Aşk Virüs”, “Dünya”, “Nefes Bile Almadan”, “Falan Filan” ve daha birçok şarkısını muhteşem bir performansla söyleyen grup kendilerini dinlemeye gelen sevenlerine müzik dolu bir gece yaşattı. Redd Grubu, hayranlarıyla birlikte Rock Sahnesi’nden İzmir’in simgelerinden Ege Güneşi isimli dönme dolap manzaralı fotoğraf çektirdi.

MELTEM CUMBUL KONSERDE
Konseri izleyenler arasında ünlü oyuncu Meltem Cumbul da yer aldı. Meltem Cumbul, sosyal medya hesabından konseri canlı yayınladı. Sonrasında kuliste Redd Grubu ile bir süre sohbet etti.

“2019’DA YENİ ALBÜM GELECEK”
Gerçekleştirdikleri konser sonrasında açıklama yapan grubun solisti Doğan Duru, “Fuar’da birçok sahnede, birden çok konser vardı. Bunlardan bir tanesinin “Rock Sahnesi” olması da çok güzel olmuş. Redd olarak İzmir’i çok seviyoruz, burada çok güzel bir dinleyicimiz var. Bu gece de çok güzel bir konser oldu, emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi. 2019 yılında dinleyicilerin yeni bir Redd albümüyle buluşacaklarının müjdesini de veren Duru, yeni albümlerinin diğerlerinde de olduğu gibi Sound’unun farklı olacağını söyleyerek yeni çıkacak olan albümlerinin daha neşeli olacağını da ifade etti.

MOGAMBO BÜLENT ORTAÇGİL İLE KAPANIŞI YAPTI
 “Benimle Oynar mısın?”, “2. Perde”, “Oyuna Devam”, “Eski Defterler” ve daha birçok albüme imza atan, şarkılarını kendisine özgü bir tarzla yorumlayan usta sanatçı 87. İEF’nin Mogambo’daki kapanışını yaptı. Folkart sponsorluğundaki Mogambo Caz Geceleri’nde sevenleriyle buluşan Ortaçgil, konsere gelenlere müzik dolu bir gece yaşattı. Bülent Ortaçgil’i dinleyeme Redd Grubu üyeleri ve Meltem Cumbul da geldi. Mogambo’yu dolduran dinleyicilerine en sevilen şarkılarını söyleyen Ortaçgil, fuarın en kalabalık ve coşkulu konserlerinden birini de vermiş oldu. “Bu İş Zor Yonca”, “Benimle Oynar Mısın?”, “Sensiz Olmaz” ve daha pek çok unutulmaz şarkısını söyleyen Ortaçgil, adından bir kez daha söz ettirdi.

SOKAK VE PALYAÇO SAHNELERİ FUAR’IN VAZGEÇİLMEZİ OLDU
Her biri kendi alanında profesyonel olan, dünyanın pek çok yerinde sergiledikleri gösteri ve şovlarla büyük beğeniler toplayan sokak gösterileri sanatçıları fuar boyunca en renkli ve farklı şovlarını Kültürpark’ta sahnelediler. Jimnastikten akrobasiye, sihirbazlıktan jonglörlüğe kadar birbirinden farklı ve ilginç şovları fuara gelenlere sunun sanatçılar, kendilerini izleyenlerden tam not aldı. Fuar alanında 4 farklı noktada kurulan “Sokak Gösterileri” sahnelerinde sergiledikleri gösterilerle her yaştan izleyici komik ve eğlenceli gösterileri izlerken “Palyaço Sahnesi”nde de çocuklara yönelik şovlar yine profesyonel sokak sanatçıları tarafından sahnelendi.

9 günlük fuar süresi boyunca farklı noktalarda bulunan “Circo Puntino, Cronopia, Funny Kito, Mencho Sosa, Grete Gross, Flying Dutchman, Raoul Gomiero, Diogo Alvares, Tavo Tavisnky, Great Wolynski, Toni Smith, Mr. Copini, Popeye&Olive, Hoopelai, Paolo Piludu, Melon The Human, Fausto Giori, Luther Bangert, Vinly Burns, Dan Marques, Demenzio Show, Otto Il Bossotto, Andrea Fidelio” ziyaretçilere unutulmaz dakikalar yaşattı.

FREE FALL MACERAPERESTLERİ BİR ARAYA GETİRDİ
87. İEF’nin açıldığı günden son güne kadar adından söz ettiren ve oldukça merak edilen etkinliklerden biri olan Free Fall, adrenalin tutkunlarını bir araya getirdi. Akrobasi ve görsel şöleni birlikte sunan Nicolas Retabi, Pierre Gones – Tavares, Niels Dalery ve Yoann Roucaud kendilerini izlemeye gelenlere heyecan dolu dakikaları fuar boyunca yaşattı. Retabi, Tavares, Dalery ve  Roucaud, meraklı ve heyecanlı bakışların arasından 20 metre yükseklikten, serbest bir şekilde atlayarak hazırladıkları koreografilerini izleyenlere sundular. Fuarın ikinci gününden itibaren ise bu heyecanı yerinde deneyimlemek isteyen fuar ziyaretçileri Free Fall alanına adeta akın etti. 4 metre yükseklikten profesyonel ekip gözetiminde atlayan adrenalin severler meraklı ve heyecanlı gözlerin arasında atlayışlarını gerçekleştirdi. Ziyaretçileri ve katılımcılarına eğlenceyi, macerayı ve heyecanı harmanlayarak unutulmaz bir deneyim yaşatan Free Fall, 87. İEF’nin akılda kalan alanları ve etkinliklerinden birine imza attı.

YORUMLAR

Bu haber için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ


BENZER HABERLER

Fuar Haberleri 0 yorum

Ayakkabı ve hazır giyimde "Fuar İzmir" modası

18 Ekim 2018 30

"Fuar İzmir" ile birlikte sektörünün parlayan yıldızı haline gelen İzmir'de iki önemli fuar etkinliği aynı anda gerçekleştiriliyor. 44. Shoexpo-İzmir Ayakkabı [...]

Fuar Haberleri 0 yorum

Emlak Fuarı’na yabancı ilgisi

29 Eylül 2018 123

Önceki gün muhteşem bir törenle kapılarını açan İzmir Property Expo/İzmir Emlak, Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na yabancıların ilgisi büyük oldu. Özellikle [...]

Fuar Haberleri 0 yorum

“Yılın en kârlı yatırımı için bu fuar kaçmaz!”

27 Eylül 2018 150

Elit Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Çiçekçi, 27-30 Eylül 2018 tarihlerinde Fuar İzmir’de kapılarını açacak olan İzmir Emlak, Gayrimenkul ve [...]

Fuar Haberleri 0 yorum

Folkart’tan teşekkür

19 Eylül 2018 193

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından, Folkart ana sponsorluğunda 7 – 16 Eylül tarihleri arasında düzenlenen 87. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) [...]

Fuar Haberleri 0 yorum

Kolpa’dan İzmir hatırası

16 Eylül 2018 229

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen, Folkart’ın Ana Sponsor olduğu 87. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF), fuarı yoğun ilgi görüyor. [...]

Fuar Haberleri 0 yorum

50’nci yaşını kutlayan Moğollar’ın fuar coşkusu

15 Eylül 2018 161

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen Folkart ana sponsorluğunda gerçekleşen 87. İzmir Enternasyonal Fuarı Cuma günü de İzmirlilerin [...]

bizimizmir-2018-09-12-1536763874179-kaskaloglubanner.jpg

Reklam

bizimizmir-2018-10-11-1539260214183-262x400.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

3 Gün Gaziantep

60 yazı

1

Erdal İzgi

İki Bin Onsekiz…          

1001 yazı

2

Filiz Güleç

Sevimli Fil Tanrı Ganesh Ve Aren

7 yazı

3

Banu Bilen Doğan

Aşk, Evidir İnsanın

47 yazı

4

Jinekolog Op. Dr. Kenan Ertopçu

Ertesi Gün Hapı (En Güncel Bilgilerle)

94 yazı

5

Diğer Yazarlar

Arşiv

Reklam

bizimizmir-2018-08-18-1534599179952-izmir-emlak-dergi-21,5x29,5.jpg