YUKARI

Avrupa’nın Tercihi, IF Wedding’te Tescillendi

İhracat rakamlarına yön veren IF Wedding Fashion İzmir sayesinde Türkiye, Avrupalı üreticiler tarafından en çok tercih edilen ülke olduğunu kanıtladı. 
Avrupa’nın Tercihi, IF Wedding’te Tescillendi
25 Ocak 2018 0 yorum 220

İhracat rakamlarına yön veren IF Wedding Fashion İzmir sayesinde Türkiye, Avrupalı üreticiler tarafından en çok tercih edilen ülke olduğunu kanıtladı. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) partnerliğinde 12’nci kez düzenlenen IF Wedding Fashion İzmir-Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı bu yıl ticaret rekoru kırdı. Son dönemlerde sektör pazarını dünyaya tanıtma konusunda büyük bir öneme sahip olan IF Wedding Fashion İzmir, Avrupa ve Orta Doğu başta olmak üzere tüm dünyadan yabancı alım heyetleri ile ticaretin merkezi haline geldi. 

Her yıl dünyanın dört bir yanından ağırladığı üretici ve tedarikçileri ile gelinlik, damatlık ve abiye sektörü ihracatına katkı sağlayan fuar, 2018 ihracat rakamlarında altın değerinde bir etki yaratacak. 

Sadece gelinlik ve damatlıkla değil, aynı zamanda abiye giyim ürünlerinin şık tasarımları ve kaliteli kumaşlarıyla da ön planda olan fuar, Türkiye’nin değerini tüm dünyaya taşıdı. 

Avrupa fuarlarına Türkiye’den aldıkları ürünlerle katılıyorlar 
Fuara Avrupa’dan gelen satın almacılar, kaliteli ancak pahalı ürünler almak yerine ürünlerini aynı kalitede fakat daha uygun fiyatlara Türkiye’den tedarik ediyor. Fuara Malta’dan gelen ve Avrupa’da katıldığı tüm fuarlarda Türkiye’den aldığı ürünleri sergileyen M.A. Fashions – Tango Group Yönetim Kurulu Üyesi Paul Musu, “İtalya bu sektörün hem üreticisi hem de yönlendiricisidir. Fakat İtalya kadar kaliteli olan ürünlerimi ben yarı fiyatına Türkiye’den alıyorum ve Avrupa’ya çok karlı satıyorum. Aynı şekilde Avrupa’da pek çok butik sahibi Türkiye’ye alıcı olarak geliyor. İtalya ve İspanya gibi ülkelerde küçük ama çok fazla butik var. Onların gelişi çok önemli çünkü Avrupa buradaki değeri dünyaya taşıyor” dedi. 

Çin'in ihracat hacmini Türkiye devralacak 
Gelinlik üretim ve ihracat potansiyelinde tüm dünyayı sollayan Çin’in son dönemdeki fiyat artışını değerlendiren Musu, Türkiye’nin bu alandaki potansiyeline yönelik şunları söyledi: 
“Gördüğüm kadarıyla Türkiye, Çin’in yarattığı sektör hacmini kısa bir süre içinde kendi bünyesinde toplayacak. Bu çok büyük bir rakam… Seneye düzenlenecek fuarınızda bu sürecin tamamlanmış olacağını düşünüyorum. Çin’deki imalatçıların çoğu, şu anda iç piyasasına dönmüş durumdalar. Fiyatlar orada da çok arttı. Ve iç piyasada çok yüksek bir talep olduğu için ihracatla eskisi kadar ilgilenmiyorlar. İhracat değer kaybetmiş durumda. Burada oluşan boşluğu kaliteli ürünleriyle Türkiye dolduruyor.” 
Avrupa’nın en iyisiydi 
Fuara İspanya’dan katılan ve ürünlerini İzmir ve İstanbul’dan almayı tercih ettiğini ifade eden Lexus Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Indru Mani, “Avrupa’da tüm fuarlarda katılımcı olarak yer alıyoruz. Ziyaret ettiklerimizle birlikte toplam 18 fuara katıldık. Tüm o fuarlarla karşılaştırdığımızda IF Wedding Fashion İzmir, en iyisiydi. Birkaç standı incelediğinizde bile bunu söylemek mümkün. Standartları çok yukarıdaydı. Gerek büyüklüğü, gerekse katılımcı sayısının fazlalığıyla bizi büyüledi. Benzer tarihlerde Hong Kong’ta da fuar düzenleniyor. Fakat orada yer alan katılımcılar bile bu yıl burada olmayı tercih etti” şeklinde konuştu. 

Özel koleksiyon Milano ve Barselona’dan önce İzmir’de 
Fuarda yabancı satın alıcı potansiyeli yüksek olan Priamos’un şirket ortaklarından biri olan ve firmanın “Xclsv” marka tasarımcısı Murat Cinpir ise; “Bu sene benim ilk İzmir fuarım. Biraz tedirgindim gelirken fakat çok iyi geçti. Sergilediğimiz ürünler bizim 2018 koleksiyonumuz. Aynı koleksiyonu Milano ve Barselona’ya götüreceğim. Onlar için de 2019 koleksiyonu olacak. Dünyanın her yerine üretim yapıyoruz. Bu fuarda da Arabistan, Dubai, İsrail, Rusya, ağırlıklı olarak da İtalya ve İspanya’dan ciddi müşteri potansiyeli vardı. Yurt dışındaki küçük müşterilerden ziyade daha ciddi toptancılar gelmiş. Bu fuar, Avrupa ve bizim için iyi bir adım oldu” dedi.

YORUMLAR

Bu haber için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ


BENZER HABERLER

Fuar Haberleri 0 yorum

Türkiye’nin “en sağlıklı” fuarı

11 Mayıs 2018 329

Organik ürünler ve zeytin-zeytinyağı sektörünün temsilcileri, Fuar İzmir’de bir araya geldi. Sektörlerindeki tek ihtisas fuarları olan Ekoloji İzmir ile Olivtech, [...]

Fuar Haberleri 0 yorum

Ayakkabıda son moda rahatlık

26 Nisan 2018 329

İZFAŞ tarafından 24 – 27 Nisan tarihleri arasında düzenlenen 43. Shoexpo – İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı’yla birlikte önümüzdeki sezonun modelleri fuarizmir’de [...]

Fuar Haberleri 0 yorum

Doğal Taşa Can Verdiler

01 Nisan 2018 509

24. MARBLE Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda, doğal taş kullanılarak fuara özel hazırlanan mermer Ferrari, Mumya filminden esinlenerek hazırlanan lahit, dünyada [...]

Fuar Haberleri 0 yorum

Dünyanın Gözü Bu Fuarda  

29 Mart 2018 357

İzmir fuarcılığının lokomotifi, Türkiye'nin en büyüğü Marble, kapılarını 24. kez açtı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Fuar [...]

Fuar Haberleri 0 yorum

Modeko Mobilya Fuarında Muhteşem Final!

12 Mart 2018 434

MODEKO 29. Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı muhteşem bir final yaptı. Geceli gündüzlü çalışmalarının semeresini katılımcılar 39 saatte fazlasıyla geri aldı. ‘Muhteşem’, [...]

Fuar Haberleri 0 yorum

İzmir’e Çifte Güç

11 Şubat 2018 711

İZFAŞ,2018 yılında iki yeni fuar daha düzenleyecek. Bu yıl 43’cüsü yapılacak Shoexpo-İzmir Ayakkabı Çanta Fuarı ile birlikte 24-27 Nisan tarihleri arasında Leather&More-1. [...]

bizimizmir-2017-08-14-1502660564080-kaskaloglubanner.jpg

Reklam

bizimizmir-2018-05-10-1525955168769-01.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

Çok Keyifli, Çok Heyecanlıyım…

59 yazı

1

Erdal İzgi

İki Bin Onsekiz…          

1001 yazı

2

Filiz Güleç

Sevimli Fil Tanrı Ganesh Ve Aren

7 yazı

3

Banu Bilen Doğan

Tutkularının Kölesi Olmayan İnsanı Getir Bana!

44 yazı

4

Jinekolog Op. Dr. Kenan Ertopçu

Ertesi Gün Hapı (En Güncel Bilgilerle)

94 yazı

5

Diğer Yazarlar

Arşiv

Reklam

bizimizmir-2018-05-15-1526362325199-received_10156265343564720.gif

Son Yorumlanan Haberler

Reklam

bizimizmir-2018-03-24-1521870398576-emlak.jpg