YUKARI

Başkan Batur’dan amatör spora tam destek

Konak Belediye Başkanı Mimar Abdül Batur, amatör spor kulüplerine verdiği destek sözünü tuttu. Konak Belediyesi, ilçe sınırları içinde faaliyet gösteren 20 amatör spor kulübüne, sezon öncesi, toplam 210 bin TL nakdî yardım yaptı.
Başkan Batur’dan amatör spora tam destek
10 Temmuz 2019 0 yorum 203

Konak Belediye Başkanı Mimar Abdül Batur, amatör spor kulüplerine verdiği destek sözünü tuttu. Konak Belediyesi, ilçe sınırları içinde faaliyet gösteren 20 amatör spor kulübüne, sezon öncesi, toplam 210 bin TL nakdî yardım yaptı. Geçen sene 1. Amatör Lig’de şampiyon olup da Süper Amatör Lig’e yükselen 4 takıma 12 bin 500 TL, 16 kulübe ise 10'ar bin TL maddi destek sağlandı.
 
Temsili çekler verildi
Temsili yardım çekleri, dün Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle kulüp başkanlarına teslim edildi. Törene, İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreteri (ASKF) Kadir Akbulut, Konak Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı ve Konak Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Şerif Demir, kulüp yöneticileri, sporcular, Konak Belediyesi Meclis Üyeleri ile muhtarlar da katıldı.
 
Törenin yapıldığı salonda amatör sporcuların yoğun ilgisi ve tezahüratlarıyla karşılanan Başkan Batur, kendisinin de futbol oynadığını ve yöneticilik yaptığını hatırlatarak, “Amatör futbol ve ona emek vermek çok önemli bir ayrıcalık. Özellikle yönetici arkadaşlarımızı, özverili çalışmaları için kutlamam lazım; hepinize teşekkür ederim. Bu işler kolay değil. O semtin takımına bir şeyler verebilmek, o kulüpte oynayan çocuklarımızın amatör ruhla mücadele etmelerini sağlamak, onların yeteneklerini ortaya çıkarmak çok önemli” diye konuştu.
 
Daha fazla yardım sözü
31 Mart yerel seçim kampanya döneminde ve başkanlık görevini teslim alır almaz, Konak’ta amatör ligde mücadele veren takımların başkanlarıyla bir araya geldiğini vurgulayan Batur, “Yaşanan sıkıntıların hepsini biliyorum. Önümüzdeki beş yıllık süreç, amatör spor kulüplerimize daha fazla yardım etme ve tesisleşme sürecimiz olacak. Uygun olduğunu belirlediğimiz her noktada spor tesisi yapmaya hazırız” dedi.
 
“Sözümüzü tuttuk”
Konak Belediyesi’nin yarışan, birbiriyle mücadele eden değil, yetiştiren ve yarıştıran bir belediye olacağını ifade eden Batur, “Amatör spor kulüplerimizden, spor okullarımızdan yetenekli gençlerimizin çıkması bizim için çok önemli. Amatör spor kulüplerimizin yaşatılması, kabiliyetlerinin ve fiziki şartlarının düzeltilmesi noktasında elimizden gelen her şeyi yapacağız. Sizlerin nakdî yardımlarınızı sezon sonu, maçlar biter bitmez yapacağımıza ve gelecek sezon için hazırlanmanıza destek vereceğimize dair söz vermiştik. Bugün bu sözümüzü tutuyoruz” diye konuştu.
 
Kulüplere iki müjde
Batur, önümüzdeki ağustos ayında kulüplere malzeme desteği sağlanacağını ve kulüplerin ödemesi gereken, federasyona katılım paylarının belediye tarafından ödeneceğini de müjdeledi.

Genç sporculara öğüt
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” sözünü hatırlatarak, salondaki gençlere seslenen Batur, “Centilmence spor yapan, iyi insan, iyi birey olarak mücadele eden tüm gençlerimize başarılar diliyorum. Sporda kaybetmek de kazanmak da yan yana; bazen yenilir, bazen yenersin ama centilmenliği ve iyi birey olmayı aklınızdan çıkarmayın. Bunu sağlarsanız, spordaki başarı da kendinden gelir” diye konuştu.
 
“Abdül Batur, sporcu dostudur”
Törende İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreteri (ASKF) Kadir Akbulut ile Konak Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı ve Konak Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Şerif Demir “Başkanımız Abdül Batur’u yıllardır tanıyoruz; onun sporcu dostu olduğunu, spora çok önem verdiğini en iyi bilenlerden biri de benim. Böyle bir başkanla çalıştığımız için inanın çok mutluyum” dedi.
 
“Bu yardım can suyu niteliğinde”
ASKF Genel Sekreteri Kadir Akbulut da kulüplerin yaşadığı zorluklara dikkat çekerek, birçok kulübün yerel yönetimlerin desteğiyle ayakta kalmaya çalıştığına işaret etti. Akbulut"Belediyemizin bugün yaptığı yardımlar, kulüplerimiz için çok önemli bir can suyu niteliği taşıyor” diye konuştu.
İki isim de kulüplere yaptığı yardım nedeniyle Başkan Batur’a teşekkür etti. Konuşmaların ardından Başkan Batur’a forma ve plaket sunuldu.

YORUMLAR

Bu haber için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ


BENZER HABERLER

Spor 0 yorum

Ege Kupası'nda mutlu son

17 Şubat 2020 34

TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı ile Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan'ın da yer aldığı tören AYOSK Başkanı Mithat Diker'in açılış konuşmasıyla [...]

Spor 0 yorum

Karşıyaka Bülent Zeren’i unutmadı!

10 Şubat 2020 34

“EMANETİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ” Op. Dr. Bülent Zeren’in Karşıyaka’nın en önemli değerlerinden biri olduğunu söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. [...]

Spor 0 yorum

Bornova kulüpleri tek yürek

10 Şubat 2020 33

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Hakan Beşyıldız ve oluşturduğu yönetim kuruluna başarılar diledi. İASKF başkanlığına adaylığını açıklayan Murat Keser’e [...]

Spor 0 yorum

Tenisin gücünü İzmir ve Türkiye için kullanalım

28 Ocak 2020 55

Tenis'in İzmir'de daha geniş kitlelere yayılması için yaptığı çeşitli çalışmalarla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Küçük Kulüp, [...]

Spor 0 yorum

Bucalı sporcular moral gezisinde

28 Ocak 2020 51

Spor kenti olma yolunda genç yeteneklere sağladığı imkanlarla Türk sporunun gelişmesine katkı sağlayan Buca Belediyesi, bünyesindeki sporculara yarıyıl hediyesi verdi. Buca [...]

Spor 0 yorum

Yer gök yeşil kırmızı

21 Aralık 2019 110

Karşıyaka Spor Kulübü’nün kuruluş yılı olan 1912’ye ithafen her yıl 19 Aralık’ta kutlanan Dünya Karşıyakalılar Günü, bu yıl da büyük [...]

bizimizmir-2018-09-12-1536763874179-kaskaloglubanner.jpg

Reklam

bizimizmir-2020-02-17-1581896108272-subat1.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

Bir Yıldız Daha Kaydı...

61 yazı

1

Erdal İzgi

İki Bin Onsekiz…          

1001 yazı

2

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Kış Deyince Akla İlk Gelen Grip!

189 yazı

3

Banu Bilen Doğan

Aşk, Evidir İnsanın

47 yazı

4

Jinekolog Op. Dr. Kenan Ertopçu

Ertesi Gün Hapı (En Güncel Bilgilerle)

94 yazı

5

Diğer Yazarlar

Arşiv