YUKARI

Bu reklam filmi Türkiye’de ters kurgu yönetimiyle çekilen ilk örnek oldu.

“Hayat Buna Değer” sloganıyla; çevre dostu, en ileri teknoloji ile donatılmış, uluslararası standartlarda yeni yaşam alanları inşa ederek, sektöründe öncü rol üstlenen Folkart, yeni projesi için hazırladığı reklam filmi ile dikkatleri üzerine çekti.
Bu reklam filmi Türkiye’de ters kurgu yönetimiyle çekilen ilk örnek oldu.
29 Mayıs 2017 0 yorum 161

“Hayat Buna Değer” sloganıyla; çevre dostu, en ileri teknoloji ile donatılmış, uluslararası standartlarda yeni yaşam alanları inşa ederek, sektöründe öncü rol üstlenen Folkart, yeni projesi için hazırladığı reklam filmi ile dikkatleri üzerine çekti.
İzmir’in öne çıktığı reklam filmi öncekiler gibi yine dikkat çekici oldu. Folkart Time projesinin komşusu konumundaki FOLKART IN CITY için hazırlanan reklam filmi izleyicilerden tam not aldı. Türkiye’de ilk defa uygulanan ters kurgu yöntemiyle çekilen reklam filmi, Folkart’ın önceki reklam filmleri gibi yine adından çokça söz ettirdi. Reklam filminde kentin özel noktalarına da yer verilerek, kentin tanıtımına katkı sağlandı.

“AMAÇ İZMİR’İ TANITMAK”
Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Reklam filmlerinde sadece inşa edilecek projeyi anlatmak istemediklerinin altını çizdi. Sancak, “Biz inşa ettiğimiz yaşam alanları ile kentimize değer kazandırmak isterken, reklam filmlerimiz ile de güzel kentimiz İzmir’i tanıtmak istiyoruz. Folkart olarak bugüne kadar hazırladığımız tüm reklam filmlerimizde İzmirimizin ve bölgemizin özel noktalarına yer verdik. Güzelliklerini bir şekilde ekrana taşıdık. Folkart Time projemizin reklam filmi ile sıradışı, aksiyon dolu bir reklam filminde de İzmir’in güzelliklerine yer verdik. Şimdi de “Hayatın İçinde” sloganıyla yola çıktığımız FOLKART IN CITY projemizde farklı bir yöntemle yine kentimizi tanıtmaya başladık” dedi.

“ÇOK BEĞENİLDİ”
Sancak, “Bu projemiz için de her zaman olduğu gibi çok farklı bir reklam çekmek istedik. Türkiye’de bir ilk olarak ters kurgu yöntemi kullanıldı. Reklam filminde başarılı yönetmen Hakan Yonat’ın imzası bulunuyor. Yine çok konuşulan ve dikkat çekici bir reklam filmiyle izleyicilerin karşısına çıktık. Bize gelen tepkilerden çok beğenildiğini anlıyoruz. Youtube, Facebook, Instagram gibi sosyal medya mecralarında çok fazla paylaşıldığını görüyoruz” dedi.

YÖNETMEN HAKAN YONAT
Reklam filminin yönetmenliğini Yönetmenlik kariyerinde içlerinden 2 tanesi yılın en iyi klipi seçilen 300'den fazla klip ve 100 kadar reklam filmi olan Hakan Yonat üstlendi. Yonat’a 75 kişilik kalabalık bir uzman kadrodan oluşan çekim ekibi eşlik etti. Bu kadronun içinde 6 kişilik dublör ekibi de yer aldı. Ayrıca çekimlerde 450 figüran kullanıldı. Ozan Erler, filmdeki baş aktör olarak baba rölünü üstlendi. Yönetmet Hakan Yonat, Ozan Erler’i “Türkiye’nin Jim Carrey’si” olarak nitelendiriyor. Anne rolünü ise Özge Sarıkaya canlandırdı.
Film çekimi, İzmir’de ve Kuşadası’nda 6 ayrı lokasyonda 6 günlük bir prodüksiyon ile gerçekleştirildi. Çekimler için İzmir’de Alsancak, Kordon, Bayraklı ve Kültürpark Fuar Alanı kullanıldı. FOLKART IN CITY reklam filminde çift aktüel kameranın yanında, su altı ve gökyüzü kameraları da kullanıldı.

RAKAMLARLA REKLAM FİLMİ
Çekimden önce her sahne için 1 gün prova yapıldı. Atlama, aksiyon sahneleri 2 şehirde 50 kez denendi. Bisikletleri hareket ettiren sistem İngiltere’den getirildi. Top sahnesinde 3 bin top kullanıldı. Deniz sahnesinde oyuncular denize 15 kez atladı. 200’den fazla kıyafet kullanıldı. Setlere mobil tır mutfak eşlik etti. Montaj için bir hafta, günde 20 saat çalışıldı.

ÖZEL MÜZİK HAZIRLANDI
Reklam filminin müziği de özel olarak hazırlandı. Müzik daha önce Oscar’a aday gösterilmiş Rahman Altın tarafından hazırlandı. Filmdeki 3D animasyonlar Digiflame tarafından kurgulandı. Film dublajı ise önemli markaların reklamlarında yer almış Erkan Yavaş tarafından seslendirildi. Senaryoyu ise Yirmibirgram Reklam Ajansı hazırladı. 3D animasyonları ise Digiflame tarafından hazırlandı. 

TERS KURGU NEDİR?
Reklam filmi ters kurgu çekim tekniği ile hazırladı. Bu teknik, filmi düz çekip tersten oynatma mantığının aksine, senaryoyu tersten yazarak, her sahnenin ters oyuna uygun bir şekilde çekilmesi mantığına dayanıyor. Bu yöntem Türkiye’de bir ilk.

REKLAM FİMİ HAKKINDA
Reklam Ajansı             : Yirmibirgram
Kreatif Direktör          : Onur Yanık
Marka Direktörü        : Su Kaya
Prodüksiyon                : Kala
Yönetmen                   : Hakan Yonat
Prodüktör                   : Serkan Tırmık
 
Hakan Yonat Hakkında
Hollanda, Alkmaar 1969 doğumlu. 1995'de başladığı yönetmenlik kariyerinde içlerinden iki tanesi yılın en iyi klibi seçilen 300'den fazla klip ve 100 kadar reklamın altına imzasına attı. Reklam filmleri yönetmenliği kariyerini halen Kala Film'de sürdüren yönetmenin ilk kısa filmi "Köle". Halen reklam sektöründe çalışmaktadır. Çalıştığı markalar arasında Avea, Türk Telekom, Turkcell, Vakıfbank gibi önemli şirketler bulunmaktadır.

Senaryo Yazarı Ajans Hakkında
2008 yılında kurulan Reklamcılar Derneği Üyesi Yirmibirgram, global ve ulusal müşteri portföyü için sıra dışı tanıtım projeleri üretiyor. 2 yılı aşkın süredir Folkart ile çalışan ajans, daha öncesinde Folkart Life Bornova, Folkart Çeşme ve Folkart Time için çektiği kreatif reklam filmlerine Folkart Incity projesi ile bir yenisini daha ekledi.

YORUMLAR

Bu haber için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ

BENZER HABERLER

Magazin 0 yorum

Zuhal Olcay'a Muhteşem Sürpriz

11 Ağustos 2017 80

Karşıyaka'da konser veren Zuhal Olcay, yeni yaşını sahnede, sevenleriyle birlikte kutladı. Başkan Akpınar'ın pastalı sürprizi ise ünlü sanatçıyı hem sevindirdi [...]

Magazin 0 yorum

Tıklım tıklım doldurdu

08 Ağustos 2017 44

Solfej Organizasyon'un düzenlediği Harbiye konserlerinde beş gün üst üste sahne alarak İstanbul seyircisine unutulmaz anlar yaşatan Sıla, Ege Turnesi kapsamında gözde [...]

Magazin 0 yorum

Deniz Akkaya ve Esra Erol açılışa geliyor

05 Ağustos 2017 354

Eski manken- sunucu Deniz Akkaya ile yine ekranların popüler isimlerinden Esra Erol İzmir’e geliyor. Son dönemde ekranların bir çok sevilen ismiyle abiyelerini tanıtan Matrons [...]

Magazin 0 yorum

Acun Medya Seferihisar Deplasmanında Kazandı

27 Temmuz 2017 85

Seferihisar Akarca Plajı’nda Acun Medya ve Seferihisar Belediyesi bir araya geldi. Yapılan Plaj Futbolu karşılaşmasında Acun Ilıcalı, Murat Boz, Barış Arduç gibi isimlerden oluşan [...]

Magazin 0 yorum

Nebil Özgentürk geliyor

24 Temmuz 2017 113

Agora Alışveriş Merkezi etkinlikleri ve konukları ile İzmir’de fark yaratmaya devam ediyor. Ünlü yazarları, müzisyenleri ve sanatçıları ağırlayan Agora Alışveriş [...]

Magazin 0 yorum

Kutay Ürkmen İstanbullular’a “Ne haliniz varsa gülün” dedi

21 Temmuz 2017 312

İzmir'li Psikolog - Eğitimci Kutay Ürkmen, "Ne Haliniz Varsa Gülün" isimli Stand Up gösterisiyle İstanbul Beşiktaş'ta bulunan BKM Mutfak Sahne'de İstanbullu [...]

bizimizmir-2017-08-14-1502660564080-kaskaloglubanner.jpg

Reklam

bizimizmir-2017-06-09-1496964364120-bizimizmir3-262.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

Bizimizmir Magazin İlkbahar Geldi

58 yazı

1

Erdal İzgi

Ege’Den Kimler Bakan Olabilir? 

957 yazı

2

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Chia Tohumu İle Zayıflama Diyeti Furyası…

188 yazı

3

Jinekolog Op. Dr. Kenan Ertopçu

Ertesi Gün Hapı (En Güncel Bilgilerle)

94 yazı

4

Filiz Güleç Çolak

Tajmahal : Zamanın Yanağındaki Gözyaşı....

6 yazı

5

Diğer Yazarlar

Arşiv

Reklam

bizimizmir-2017-02-20-1487578903869-mahallbomontibanner.jpg

Son Yorumlanan Haberler

Hız yapma şeridi şaşma 

15 Ağustos 2017 1

İZİKAD’dan  e-okul projesi

09 Ağustos 2017 60

İZİKAD’dan  e-okul projesi

08 Ağustos 2017 60

İZİKAD’dan  e-okul projesi

03 Ağustos 2017 60

Reklam

bizimizmir-2017-03-15-1489574842243-bizimizmiriki262x400.jpg