YUKARI

Ege-Koop'tan "ŞEKER" Gibi Kredi

Ege-Koop ile Şekerbank arasında “Ege-Koop İzmir Körfezi Evleri Projesi”ne ilişkin kredi protokolü imzalandı. Şekerbank Aliağa Şubesi’ni kapsayacak protokole Ege Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan ve Şekerbank Ege Bölge Müdürü Adnan Özbek ile Şekerbank Aliağa Şube Müdürü Ercan Doğan imza attı.
Ege-Koop'tan
24 Kasım 2017 0 yorum 200

Ege-Koop ile Şekerbank arasında “Ege-Koop İzmir Körfezi Evleri Projesi”ne ilişkin kredi protokolü imzalandı. Şekerbank Aliağa Şubesi’ni kapsayacak protokole Ege Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan ve Şekerbank Ege Bölge Müdürü Adnan Özbek ile Şekerbank Aliağa Şube Müdürü Ercan Doğan imza attı.

Protokol kapsamında konut sahibi olmak isteyen kooperatif üyelerine uygun faiz oranları ve 120 aya varan vadelerle finansman sunulacak. Kooperatif üyelerine kullandırılacak konut kredisinde, her üyeye hissesi başına 270 bin TL'ye kadar finansman desteği sağlanacak.

Buna göre Şekerbank, Ege-Koop Smyrna Evleri Arsa ve Konut Yapı Kooperatifi ile kooperatif üyelerine, avantajlı faiz oranlarıyla, uygun koşullarda konut kredisi kullandıracak. 12 aylık vadelerde faiz oranları yüzde 0,07’ye kadar çekilirken, 120 aya varan vade fırsatları sunulacak. Kooperatif üyelerine kullandırılacak konut kredisinde; her üyeye hissesi başına 270 bin TL’ye kadar finansman desteği sağlanacak.

EGE-KOOP'A OLAN GÜVENİN SİMGESİ
Ege Koop Başkanı Hüseyin Aslan, günümüzde bankaların sadece tamamlanan konutlara kredi verdiğini, inşaatın yüzde 50'si tamamlanmayanlara vermediğine dikkat çekti. Aslan, “Bitmiş konutlara bile sınırlı ölçüde kredi verildiği bir dönemde, henüz 3 bloğumuzun subasman imalatlarının yapıldığı projemizde inşaat seviyesi yüzde 3-5 düzeyinde iken Şekerbank’ın bu desteği önemlidir. Ayrıca Ege-Koop'a duyulan güveni de net bir şekilde göstermektedir” dedi.Kooperatif üyelerine de seslenen Aslan, “Böyle bir ortamda Ege-Koop olarak Şekerbank’ın sağladığı kredi desteğini iyi değerlendirmemiz gerekmektedir” diye konuştu.

KONUT FİYATLARI YÜKSELECEK
ERKEN DAVRANAN KAZANIR

Yeni başlayan bazı projelerde 30-40 metrekarelik konutların 300 bin liradan satıldığını, oysa Ege-Koop İzmir Körfez Evleri projesinde sadece salonun bile 30 metrekare olduğunu söyleyen Aslan, önümüzdeki günlerde Türkiye'deki ekonomideki belirsizlikler nedeniyle hem konut maliyeti hem de konut satış fiyatları yükseleceğini belirtti. Aslan, “Böyle bir ortamda 30 milyon liraya mal olması öngörülen Ege-Koop İzmir Körfezi Evleri Projesi’nin ihalesinin anahtar teslimi olması nedeniyle bundan sonra gelecek fiyat farkları bizim projemizi etkilemeyecek. Örneğin inşaata başladığımız Ağustos ayında demirin tonu 2 bin lira iken, aradan geçen 3 aylık sürede aynı demir tonu 2 bin 510 TL’den ve peşin parayla alınıyor. Elimizde sınırlı sayıda boş daire olduğunu öncelikle size hatırlatır, çevrenizden bugünkü koşullarda konut sahibi olmak isteyenler için değerlendirmeleri kendi menfaatlerine olacaktır. Çünkü; en geç Aralık ayında kalan konut fiyatlarını yeniden değerlendireceğiz.”

30 KASIM’A KADAR BAŞVURUN
Hem mevcut hem de yeni gelecek ortakların sınırlı sayıdaki daireler konusunda güven içinde olmalarını isteyen Aslan, "Konutlarınız daha bitmeden bu kredi anlaşması ile sahip olacağınız konutun değeri şimdiden önemli ölçüde yükselmiştir. Tamamlandığında inanıyorum ki, konutlarınızın değeri en az yüzde 50-60 oranında daha yükselecek. Dolayısıyla bir taraftan Ege-Koop’un kaliteyi ucuza mal etme politikası ve diğer taraftan da Şekerbank’tan sağlanan proje kredisi desteğiyle çok önemli ve verimli bir yatırıma imza atmış oluyorsunuz. Ülkemizde her gün değişen koşullar nedeniyle kredi kullanımını 30 Kasım’a kadar tamamlanması menfaatinize olacaktır. Çünkü hiç kimse önümüzdeki günlerle ilgili güvence verememektedir” dedi.

EN ŞEKER TEŞEKKÜR
Ege-Koop Danışma Kurulu Başkanı Öcal Uluç ise Ege-Koop'a duyulan güvenin önemine dikkat çekerek “Ancak olay sadece güven meselesi değil. Önemli olan bir de özgüven var. Ege-Koop, Türkiye'nin en güvenilir, en sağlam ortaklarının olduğu, verdiği sözü yerine getiren bir kooperatifler birliğidir. Şekerbank ise adı gibi şeker bir bir bankadır. Bu güvenin ikinci ayağıdır. İçinde bulunduğumuz ekonomi ortamında Şekerbank'ın bunu üstlenmesi nedeniyle kendilerine, sadece müstakbel ev sahiplerimiz için değil tüm Ege-Koop ailesi adına teşekkür ederiz” dedi.

ÖZEL ÇÖZÜMLER ÜRETİYOR
Şekerbank Ege Bölge Müdürü Adnan Özbek ise Şekerbank olarak 64 yıldır yüzde 70'i Anadolu'da bulunan şubeler aracılığıyla odaklandıkları alanda müşterilerinin ihtiyaçlarına “özel terzi” usulü hizmet sunduklarını belirtti. Özbek protokol kapsamında  Banka olarak konut sahibi olmak isteyen kooperatif üyelerine uygun koşullarda finansman sağlayacaklarını söyledi. 
 

YORUMLAR

Bu haber için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ


BENZER HABERLER

Ekonomi 0 yorum

Folkart Yatırımcısına Kazandırıyor

16 Ocak 2018 91

Merkez Bankası fiyat endeksine göre, konut fiyatlarının en çok değer kazandığı il İzmir oldu.   Türkiye'de konut fiyatlarının Ege ve Trakya’da yükseldiği [...]

Ekonomi 0 yorum

Belenyenice Tam Gaz

11 Ocak 2018 78

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun Manisalı çiftçilere vaad ettiği Belenyenice Göleti inşaatında 6 ayda  %  22 gerçekleşme oranına [...]

Ekonomi 0 yorum

Başkanlar 2018’den Umutlu

10 Ocak 2018 56

İzmir Başkanlar Kurulu, yeni yılın ilk toplantısını gerçekleştirdi. Geçen yılın değerlendirmesini yapan başkanlar, 2018 yılından umutlu olduklarını dile getirdiler. İzmir [...]

Ekonomi 0 yorum

Ticaretin Kalbi İzmir’de Atacak

10 Ocak 2018 74

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MUSİAD) Yıldız Holding satın alma yetkilileri (Ülker) ve TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan’ın katılımlarıyla İzmir’de ‘Ticaretimizi [...]

Ekonomi 0 yorum

Mobilyacılar Markalarıyla Büyüyor

08 Ocak 2018 71

İzmir Mobilyacılar ve Marangozlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özkoparan, Mobilya sektöründen 167 ülkeye 2,7 milyar dolarlık ihracatın gerçekleştiğini söyledi. Dünyada [...]

Ekonomi 0 yorum

İZELTAŞ’tan Dev Atılım

06 Ocak 2018 184

Türkiye’de yarım asırdır el aletleri üretiminin lideri İZELTAŞ, sektörde Avrupa’nın bir diğer önemli aktörlerinden Alman el aletleri firması Gedore’nin [...]

bizimizmir-2017-08-14-1502660564080-kaskaloglubanner.jpg

Reklam

bizimizmir-2018-01-11-1515701441619-2018_ocak.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

Çok Keyifli, Çok Heyecanlıyım…

59 yazı

1

Erdal İzgi

İki Bin Onsekiz…          

1001 yazı

2

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Chia Tohumu İle Zayıflama Diyeti Furyası…

188 yazı

3

Filiz Güleç

Tajmahal : Zamanın Yanağındaki Gözyaşı....

6 yazı

4

Jinekolog Op. Dr. Kenan Ertopçu

Ertesi Gün Hapı (En Güncel Bilgilerle)

94 yazı

5

Diğer Yazarlar

Arşiv

Reklam

bizimizmir-2018-01-12-1515709089458-bizimizmir_2018_ocak_baski-65.jpg

Reklam

bizimizmir-2017-09-24-1506284392733-itkilanweb.jpg