YUKARI

Genç eczacılar Çeşme'de

Genç eczacılar Pharmactive İlaç ana sponsorluğunda düzenlenecek Farmavizyon Gençlik Festivali’nde hem eğlenecekler hem de öğrenecekler.
Genç eczacılar Çeşme'de
26 Haziran 2018 0 yorum 401

Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği (TEKB), ülke genelindeki eczacılık fakültelerinden mezun olacak öğrencileri ve sektörün öncü isimlerini Pharmactive İlaç’ın ana sponsorluğunu üstlendiği Farmavizyon Gençlik Festivali’nde biraraya getirecek. Çeşme Altınkum Sahili’nde 28 Haziran -  1 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek Farmavizyon Gençlik Festivali’nin ana teması “Sürdürülebilir Bir Dünya Mümkün” olarak belirlendi.

Festival süresince plastik atıklar belli noktalarda toplanarak, sonrasında sanat eserlerine dönüştürülecek. Gençlerin bağışlayacağı kitaplar ihtiyaç sahiplerine gönderilecek. Farmavizyon Gençlik Festivali’nde, bilinçli tüketim, atık ürünlerin imha yöntemleri ve sürdürülebilirlik ana tema olarak katılımcılara anlatılacak.

Türkiye genelinde bulunan 22 üniversitenin Eczacılık fakültelerinden mezun olacak 1000 genç eczacının katılacağı festivalde 700 çadırın yer alacağı bir çadır kent kurulacak. 4 gün süresince  3 farklı workshop düzenlenecek, 6 farklı eğitim verilecek. Deniz, kum ve güneşin birleştiği festivalde eğitimlerin yanı sıra gün boyu DJ performansı yer alacak. Festival kapsamında kurulan dev sahnede her gece farklı sanatçılar konserler verecek. Ünlü sanatçılar Can Gox, Altay, Necati ve Saykolar’ın konserleri ile gençler eczacılar günün yorgunluğunu atacaklar. Ayrıca sosyal aktiviteler ve plastik heykel çalışması da yapılacak.

FARMAVİZYON GENÇLİK FESTİVALİ DESTEKÇİLERİ
Pharmactive İlaç ana sponsorluğunda gerçekleştirilen festivalde, Çeşme Belediyesi başta olmak üzere ecza sektörünün önde gelen birlikleri; EDAK, BEK, İstanbul ECZA KOOP, GEK, ÇEKOOP, FARMAKOOP, Eskişehir ECZA KOOPERATİFLERİ etkinliğe destek verdiler.

PLASTİK ATIKLAR SANATLA HAYAT BULACAK
Festivalin sürdürülebilirlik projesinin konusunu oluşturan “Plastikten Sanata” teması ile Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar ve Resim Bölümü sanatçıları, festival boyunca kullanılan plastiklerden yararlanarak alanda kurulacak sanat atölyelerinde hayat verecek.

KİTAP BAĞIŞI
Bununla birlikte Farmavizyon Gençlik Festivali’ne katılan 1000 genç eczacı yanlarında iki kitap getirecek ve toplanan kitaplar “Kitap Ruhun İlacıdır” sloganıyla toplanarak yaş gruplarına göre sınıflandırılıp kurumlara bağışlanacak.
28 Haziran günü TEKB Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Mustafa Turunç’un açılış konuşmasıyla başlayacağı festivalde ana sponsor Pharmactive çeşitli workshoplarla genç eczacıların gelecekte yararlanabilecekleri eğitimlere imza atacak. Pharmactive İlaç bünyesinde görev yapan profesyoneller; Benim Eczanem, Sen De İçimizdeki Eczacılardan Ol ve İçimizdeki Eczacılar başlıklı workshoplarda genç eczacılarla biraraya gelecek.

SEKTÖRÜN ÖNCÜLERİ
Pharmactive Yurtiçi Pazarlar Genel Müdürü Dr. Yalçın Yaşin, Pharmactive Yurtdışı Pazarlar Genel Müdürü İnci Ayyıldız, SURDER Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Kazım Dinç, Novartis Türkiye Grubu Başkanı Ecz. Altan Demirdere, Ege Üniversitesi Farmakoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent Üstünes, Berko İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Berat Beran, Etkin Eczacılık Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Ayşegül Yıldız ile birlikte CNN Türk TV Sunucusu, Belgesel ve TV Program Yapımcısı Güven İslamoğlu da konuşmacı olarak genç eczacılarla buluşarak eczacılık ve ilaç sektörüne dair gelişmeleri, teorik ve pratik bilgileri genç eczacılara aktaracak.

FESTİVAL EĞLENCELERİ
Festivalde konserler, film gösterimi, workshoplar ile dolu dolu eğlence gençleri bekliyor. Alanlarında uzman kişilerden önemli bilgiler edinecek olan genç eczacılar festivalde eğlenceli zamanlarda geçirme fırsatı bulacak. Can Gox, Altay, Necati ve Saykolar konserleri ile gençler gönüllerince eğlenecek. Ayrıca başrollerinde Ozan Akbaba, Bülent Çolak, Bihter Dinçel, Turgay Tanülkü ve Didem Soydan’ın yer aldığı “Mutlak Adalet” isimli film gösterimi gerçekleşecek. Aynı zamanda dans workshoplarının da yer alacağı festivalde gün boyu DJ Performansı sergilenecek.

WORKSHOP KONULARI
Eczane Dizayn, Tadilat ve İnşaat konulu mesleki workshoplarda işlenecek konular ise; Alan dizaynı, tabela, vitrin, yer belirleme, kurumsal kimlik çalışması, vitrin giydirme, reklam alanları, Tv reklamları, ürün yerleştirme, laboratuvar alanı ve eczane programı.

ANA SPONSOR PHARMACTİVE İLAÇ’IN PROGRAMI:
Tarih                 : 28 Haziran
Saat                  : 20:30 – 21.15
Konu                 : Benim Eczanem
Konuşmacılar : Filiz Kaner, Murat Veysel Törüner
Tarih                 : 29 Haziran (Workshop)
Saat                  : 10:30 – 12:00
Konu                 : Sen de içimizdeki eczacılardan ol
Saat                  : 19:30 – 20:30
Konu                 : İçimizdeki eczacılar
Konuşmacılar : İnci Ayyıldız, Hatice Kaykı, Tuğçe Ayık

YORUMLAR

Bu haber için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ


BENZER HABERLER

Güncel 0 yorum

Bir ziyaret, bin teşekkür

20 Ağustos 2018 109

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İZBETON'daki bayramlaşmaya katılarak kentin tamamında asfaltlama işlerini yürüten personele teşekkür etti.  İzmir [...]

Güncel 0 yorum

Ulaşımda "bayram şekerleri"

18 Ağustos 2018 143

İzmirliler Kurban Bayramı süresince, Büyükşehir Belediyesi’ne ait toplu ulaşım araçlarıyla "yüzde 50 indirimli", mezarlıklara da "ücretsiz" [...]

Güncel 0 yorum

Büyükşehir'den bayram hediyesi  

16 Ağustos 2018 227

Her bayram öncesi dar gelirli ailelerin hesaplarına para yatırarak destek olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu bayram yine binlerce aileyi sevindirecek. Kurban Bayramı öncesi yaklaşık [...]

Güncel 0 yorum

Zabıta’nın 62. gurur yılı

02 Ağustos 2018 343

1956’dan bu yana hizmet veren köklü kuruluşlardan Zabıta Teşkilatı, bu yıl 62. yaşını kutluyor. Zabıta teşkilatının kuruluş yıldönümü töreninde konuşan [...]

Güncel 0 yorum

Yanınızdayız

27 Temmuz 2018 346

Tarihin en büyük yangın felaketlerinden birini yaşayan Atina'daki mevkidaşı Kaminis'e "geçmiş olsun" mesajı yollayan Başkan Kocaoğlu, "Suyun öteki yüzündeki [...]

Güncel 0 yorum

Buca’yı Teknolojik Uyku Festivali heyecanı sardı

25 Temmuz 2018 433

Buca Belediyesi’nin Romantik Türk Radyo işbirliği ile düzenlediği Teknolojik Uyku Festivali’nin üçüncüsü 27-29 Temmuz tarihleri arasında Buca Kaynaklar’da [...]

Reklam

bizimizmir-2018-08-10-1533866064759-1site.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

3 Gün Gaziantep

60 yazı

1

Erdal İzgi

İki Bin Onsekiz…          

1001 yazı

2

Filiz Güleç

Sevimli Fil Tanrı Ganesh Ve Aren

7 yazı

3

Banu Bilen Doğan

Aşk, Evidir İnsanın

47 yazı

4

Jinekolog Op. Dr. Kenan Ertopçu

Ertesi Gün Hapı (En Güncel Bilgilerle)

94 yazı

5

Diğer Yazarlar

Arşiv

Son Yorumlanan Haberler

İZİKAD’dan  e-okul projesi

21 Ağustos 2018 1538

İZİKAD’dan  e-okul projesi

20 Ağustos 2018 1538

İZİKAD’dan  e-okul projesi

19 Ağustos 2018 1538

İZİKAD’dan  e-okul projesi

18 Ağustos 2018 1538

Meslektaşın mekanında konser

17 Ağustos 2018 1

Reklam

bizimizmir-2018-08-18-1534599179952-izmir-emlak-dergi-21,5x29,5.jpg