YUKARI

Karabağlar’da bir günde 2 park açılışı

Modern ve yaşanabilir bir kent için çalışmalarını sürdüren Karabağlar Belediyesi, bir günde 2 park açılışı yaptı. Parklara Fahrettin Altay Mahalle Muhtarı iken hayatını kaybeden Sinan Kilercioğlu ile Türk Edebiyatı'nın Usta Yazarı Muzaffer İzgü’nün isimleri verildi.
Karabağlar’da bir günde 2 park açılışı
10 Mayıs 2019 0 yorum 317

Modern ve yaşanabilir bir kent için çalışmalarını sürdüren Karabağlar Belediyesi, bir günde 2 park açılışı yaptı. Parklara Fahrettin Altay Mahalle Muhtarı iken hayatını kaybeden Sinan Kilercioğlu ile Türk Edebiyatı'nın Usta Yazarı Muzaffer İzgü’nün isimleri verildi. Başkan Muhittin Selvitopu, ilçeyi güzelleştirip geliştiren ve değer katan insanların hep yanında olacaklarını, onları yaşatacaklarını söyledi.

Karabağlar Belediyesi, Fahrettin Altay Mahallesi’nde bulunan parkı yeniden düzenleyerek geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden mahalle muhtarı Sinan Kilercioğlu’nun adını verdi. Açılışa Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, İYİ Parti İlçe Başkanı Hasan Yıldız, Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Seniye Nazik Işık, merhum Sinan Kilercioğlu’nun eşi A. Nursel Kilercioğlu, oğlu Can Kilercioğlu, aile yakınları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta ilk konuşmayı Sinan Kilercioğlu’nun oğlu Can Kilercioğlu yaptı. Sinan Kilercioğlu’nun değerli bir eş, kıymetli bir baba, vatanını ve hizmet etmeyi seven, Atatürk sevdalısı bir insan olduğunu belirten Can Kilercioğlu, “Bu parka onun adının verilmesi onu sonsuza kadar yaşatacaktır. Bu parkın yapılmasında emeği olan Başkan Muhittin Selvitopu ve çalışan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Atatürk sevdalısıydı
Başkan Muhittin Selvitopu ise Sinan Kilercioğlu’na “Abi” diye hitap ettiğini söyledi. Kilercioğlu’nun iyi bir dost ve arkadaş olduğunu belirten Selvitopu, “Sinan Muhtarımız mahallesini, ülkesini ve Mustafa Kemal Atatürk’ü seven bir insandı. Bunlar ülkemiz için çok önemli değerlerdir. Bizler de bu değerleri kendi kentimizde hep birlikte taşıyacağız, gönüllerde yaşatacağız.Karabağlar’ı geliştiren güzelleştiren tüm insanlarımızın yanında olacağız. 500 bin insanımıza en iyi şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu aşk ve sevgiyle hep beraber çalışacağız” dedi.
İçinde oyun parkı, spor alanları, yeşil alan ve oturma gruplarının bulunduğu 2300 metrekarelik Sinan Kilercioğlu Parkı,  Başkan Selvitopu, Sinan Kilercioğlu’nun ailesi, siyasi parti temsilcileri ve muhtarların katıldığı kurdele kesimin ardından hizmete girdi.
 
İkinci açılış Muzaffer İzgü Parkı
Edebiyatımızın usta kalemlerinden Muzaffer İzgü’nün adının verildiği Ali Fuat Cebesoy Mahallesi’ndeki parkın açılışına Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, Muzaffer İzgü’nün oğlu Ahmet Şahin İzgü,  Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği Onursal Başkanı ve aynı zamanda Muzaffer İzgü’nün yakın arkadaşı Halil Vural, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Bu parka en çok Muzaffer İzgü sevinirdi
Muzaffer İzgü Parkı açılışında konuşan Başkan Selvitopu, Karabağlar Belediyesi olarak kültür sanata verdikleri öneme vurgu yaptı. Başkan Selvitopu, “Muzaffer İzgü eğer yaşıyor olsaydı bugün çok sevinirdi. Çünkü bu parkı en çok onun sevdiği çocuklar kullanacaklar. O çocuklarımızın Muzaffer Dede'siydi. Onun adını geçen yıl bir konferans salonumuza vermiştik. Şimdi de günlük yaşamın sürdürüldüğü bir parka Muzaffer İzgü adını vermekten çok büyük onur duyuyoruz. Muzaffer İzgü, yoksul bir aileden gelip, alın teri ve emeğiyle hayata tutunan bir insandı. Burada da yokluğu yaşayan sıkıntılar yaşayan insanlarımız var. Ailelerimiz ve çocuklarımız var. Bizler belediye olarak her zaman onların,  yoksulun yanında olacağız ve dar gelirlilerin her zaman ayağına gideceğiz.” diye konuştu.
Törende Muzaffer İzgü’nün oğlu Ahmet Şahin İzgü, Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği Onursal Başkanı ve aynı zamanda Muzaffer İzgü’nün yakın arkadaşı Halil Vural ve Ali Fuat Cebesoy Mahallesi Muhtarı Talip Doğan da kısa birer konuşma yaptılar.

O hep halkı için çalıştı
Parka babasının adının verilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Ahmet Şahin İzgü, “Ben Muzaffer İzgü’nün hiç dinlendiğini görmedim. Halkı için hep çalıştı,  çalıştı,  çalıştı.  1964 yılında ilk eserlerini vermeye başladı. Biliyordum halkı okuyordu, ona sahip çıkıyordu bugünkü gibi. O sizin kalbinizde ve parklarınızda yaşıyor. Hepinize çok teşekkür ederim” dedi.
Konuşmaların ardından parkın açılışı gerçekleştirildi. Yaklaşık bir buçuk dönümlük alan üzerine kurulu Muzaffer İzgü Parkı’nda oturma alanları, yürüyüş yolu ve çocuk oyun parkı yer alıyor. Parkın yeşillendirilmesi için de çok sayıda ağaç ve çiçek dikimi gerçekleştirildi. 

YORUMLAR

Bu haber için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ


BENZER HABERLER

Doğa & Çevre & Yaşam 0 yorum

İzmir İtfaiyesi’ne bayram yok

04 Ağustos 2020 10

Arife gününden bu yana kentin dört bir yanındaki ormanlık alanlarda etkili olan yangınlar nedeniyle İzmir İtfaiyesi zor günler geçiriyor. Günde 40 civarında yangına [...]

Doğa & Çevre & Yaşam 0 yorum

Bayraklı'da israf değil, iyilik büyüyor

03 Ağustos 2020 11

Bayraklı Belediyesi’nin, Gıda Kurtarma Derneği ve Fazla Gıda Anonim Şirketi ile yaptığı iş birliği, ilk meyvelerini vermeye başladı. Gıda israfının önlenmesi ve gıda firmalarından [...]

Doğa & Çevre & Yaşam 0 yorum

Karabağlar’ın fidanlığı şekillendi

03 Ağustos 2020 9

Karabağlar Belediyesi’nin, park ve bahçelerde kullanacağı çalı ve yer örtücü bitkileri üreteceği; dışarıdan satın aldıklarının da bakımını yapacağı [...]

Doğa & Çevre & Yaşam 0 yorum

Mandalin Cafe’ye yoğun ilgi!

03 Ağustos 2020 10

Narlıdere Belediyesi tarafından kısa süre önce Altıevler’de açılışı gerçekleştirilen ve belediyeye ait ilk aile çay bahçesi olan Mandalin Cafe kısa sürede vatandaşların ilgi odağı [...]

Doğa & Çevre & Yaşam 0 yorum

Çeşme Koyları “Arkas TURMEPA II”ye Emanet

31 Temmuz 2020 22

“Yeni Normal”e geçişle birlikte turizm sektöründeki hareketlenme devam ediyor. Tüm hijyen ve sosyal mesafe kuralları beldelerde hayata geçirilirken, Arkas TURMEPA [...]

Doğa & Çevre & Yaşam 0 yorum

Bornova Kurban Bayramı’na hazır

31 Temmuz 2020 20

Bornova Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı’nı daha sağlıklı, huzurlu ve güvenli bir şekilde geçirmesi için tüm hazırlıklarını tamamladı. İlgili birimlerin [...]

bizimizmir-2018-09-12-1536763874179-kaskaloglubanner.jpg

Reklam

bizimizmir-2020-03-19-1584622137196-1a.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

Meydan Boşsa, "en Popüler" Sensin

63 yazı

1

Dr. Hülya Yurttaş Pirinççi

Saklı,gizli Ve Aslında Güçlü ; Biz Kadınlar

1 yazı

2

Erdal İzgi

İki Bin Onsekiz…          

1001 yazı

3

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Kış Deyince Akla İlk Gelen Grip!

189 yazı

4

Banu Bilen Doğan

Aşk, Evidir İnsanın

47 yazı

5

Diğer Yazarlar

Arşiv