YUKARI

Kolpa’dan İzmir hatırası

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen, Folkart’ın Ana Sponsor olduğu 87. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF), fuarı yoğun ilgi görüyor. Havanın güzel olması ve hafta sonuna da gelinmesiyle birlikte on binlerce ziyaretçi İEF’yi ziyaret ediyor.
Kolpa’dan İzmir hatırası
16 Eylül 2018 0 yorum 418

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen, Folkart’ın Ana Sponsor olduğu 87. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF), fuarı yoğun ilgi görüyor. Havanın güzel olması ve hafta sonuna da gelinmesiyle birlikte on binlerce ziyaretçi İEF’yi ziyaret ediyor. 

Folkart sponsorluğunda bu yıl ilk kez kurulan ve 8 Eylül Cumartesi gününden itibaren rock müziğin önemli isimlerini ağırlayan Rock Sahnesi’nün Cumartesi günü akşamki konuğu ünlü rock grubu “Kolpa” oldu. Kolpa hayranlarının adeta akın ettiği konser dün akşamın en eğlenceli ve coşkulu etkinliklerinden biri oldu. Kolpa, hayranlarıyla fuarın simgelerinden dönme dolap manzaralı fotoğraf çektirerek, sosyal medya hesaplarında paylaştı.

Türkiye’nin en önemli fuarlarından biri olan, yurt içi ve yurt dışındaki pek çok ismi bir araya getiren 87. İEF’de fuarın sonuna gelinirken eğlenceli, coşkulu bir atmosfer yaşamak isteyenlerin ortak adresi yine Kültürparktı. Folkart sponsorluğundaki Rock Sahnesi’nin son konuklarından biri “Kolpa” oldu. İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde “Çehov Kabare” oyunu seyircisiyle buluşurken, Mogambo Caz Geceleri’ni Ayşe Gencer & İmer Demirer’i ağırladı.  Palyaço etkinlik alanda ise Popeye&Olive ve Paolo Piludu’nun gösterileriyle minik ziyaretçiler ve aileleri keyifli zamanlar geçirdi. Fuar alanında gezi yolları üzerinde 4 ayrı noktada kurulan Sokak Gösteri alanlarında da sihirbazlar, jonglörler, akrobatlar performanslarıyla alkış yağmuruna tutuldu.

ÇEHOV’UN OYUNLARI KABARE FORMATIYLA İSMET İNÖNÜ’DE
Anton Çehov’un kısa oyunlarından “Ayı, Teklif, Sayfiyede Yaz ve Tütünün Zararları”nı kabare formatıyla ve Murat Kodallı’nın özgün müzikleriyle harmanlayarak sunan, Bora Severcan’ın hem yönetmenliğini üstlendiği hem de oyuncu kadrosunda olduğu; Volkan Severcan, Erhan Yazıcıoğlu, Melda Gür’ü aynı sahnede buluşturan “Çehov Kabare” İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde gösterimini yaptı. Çehov’un dört farklı oyununun birleştirilerek bir araya getirilmesiyle hayat bulan “Çehov Kabare”de seyirciler, Rus Edebiyatının önemli yazarlarından biri olan Anton Çehov’u daha da yakından tanıyabilme ve anlayabilme fırsatını da bulmuş oldular.

“FUAR ÇOK DOĞRU ZAMANDA VE DOĞRU YATIRIMLA YAPILIYOR”
87. İEF hakkında düşüncelerini paylaşan usta tiyatrocu Erhan Yazıcıoğlu, İzmir Fuarı’nın çok doğru zamanda, doğru yatırımla, çok doğru yapılan bir iş olduğunu söyledi. Sanatla iç içe olmanın Türk halkı ve İzmir halkına çok yakıştığını ifade eden Yazıcıoğlu, “O yüzden iyi Folkart böyle bir şeye ön ayak oluyor, bizi İzmir seyircisiyle buluşturuyor ve de onurlandırıyor” dedi.

KOLPA HAYRANLARI ROCK SAHNESİ ALANINA SIĞMADI
2005 yılında kurulan ve o günden bugüne kadar dört albüm yayınlayan, yayınladıkları şarkıları uzun süre boyunca müzik listelerinin en üst sıralarında yer alan “Kolpa”, 87. İEF’nin Folkart sponsorluğundaki Rock Sahnesi’nde hayranlarıyla buluştu. Alana sığmayan on binlerce hayranı tarafından alkışlarla karşılanan Kolpa, alanı dolduran sevenleriyle birlikte sık sık düet yaptı. “Beni Aşka İnandır”, “Böyle Ayrılık Olmaz”, ünlü şarkıcı Ece Seçkin ile birlikte söyledikleri “Hoş geldin Ayrılığa” gibi daha pek çok şarkısını büyük bir enerjiyle söyleyen Kolpa, İbrahim Tatlıses’in efsane şarkısı “Haydi Söyle”yi de sahnede seslendirdi. Rock Sahnesi alanına sığmayan Kolpa hayranları söylenen tüm şarkılara coşkuyla ederek unutamayacakları bir konser yaşadılar.

MOGAMBO’NUN KONUĞU AYŞE GENCER & İMER DEMİRER
Ülkemizde caz müziğinin önemli iki temsilcisi Ayşe Gencer ve trompetçi İmer Demirer, Caz Geceleri’ne Gencer’in söylediği şarkılarla ve yorumuyla; Demirer’in ise sergilediği muhteşem trompet performansıyla ayrı bir renk kattı. Folkart sponsorluğunda gerçekleşen Mogambo Caz Geceleri’nde geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sahneye çıkan Ayşe Gencer & İmer Demirer, dinleyicilere eşsiz bir caz gecesi yaşattılar.

“İZMİR FUARI UZUN YILLAR HEP SÜRSÜN”
Mogambo’nun kendisi için ayrı bir yeri olduğunu belirten Ayşe Gencer, annesi usta sanatçı Ayten Alpman’ın kendisine hamileyken Mogambo’da şarkı söylediğini babası ünlü piyanist İlham Gencer’in ise yine Mogambo’da piyano çaldığını anlattı. İzmir Fuarı ile ilgili düşüncelerini de paylaşan Gencer, çeşitli sanat dallarının fuarda bir araya geldiği, insanların güzel şeyler yaşadıkları, hep beraber mutlu oldukları bir ortam olduğunu dile getirdi. Gencer, fuarın hep aynı şekilde, uzun yıllar sürmesi temennisinde bulunarak sözlerini tamamladı.

PALYAÇO VE SOKAK GÖSTERİLERİ YİNE ÇOK SEVİLDİ
Dünyanın çok farklı ülke ve kültürlerinden gelen profesyonel sokak sanatçıları 87. İEF’de buluştu. Danstan akrobasiye, sihirbazlıktan, jonglörlüğe pek çok alternatif sunan sokak gösterileri sanatçılarının şovları fuarın en beğenilen, ilgi gören ve fuar boyunca kalabalıkları etrafına saran gösterilerinden biri oldu.

Çocuklara yönelik kurulan Palyaço Sahnesi’nde ise yine profesyonel sokak sanatçıları çocuklara ve ailelerine özel şovlarını sergilediler. Çocuklar tarafından büyük bir ilgiyle izlenen ve takip edilen Palyaço Sahnesi fuarın unutulmaz etkinlikleri arasındaki yerini de almış oldu.

FREE FALL’DA UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU
İEF’nin en çok ilgi gören ve uğrak noktalarından biri olan Free Fall alanı da fuar anılarıyla ilgili özlenenler listesinde yer alacaklar arasında. Fuarın açıldığı 7 Eylül tarihinden beri devam eden “Free Fall”da sadece profesyonel sporcular değil, isteyen ve dileyen herkes serbest atlayış yapma imkanına sahip oldu. 18:00 – 19:30 arası Free Fall alanında 4 metre yükseklikten serbest atlayış yapan ziyaretçilerin ardından ise 19:30’da akrobatlar hazırladıkları koreografilerini heyecan ve merakla bekleyen izleyicilere sundular.

YORUMLAR

Bu haber için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ


BENZER HABERLER

Fuar Haberleri 0 yorum

“Standart ürünü satmak zor tasarıma önem verilmeliyiz”

24 Ocak 2019 112

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) partnerliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen IF Wedding Fashion İzmir – 13. Gelinlik, Damatlık [...]

Fuar Haberleri 0 yorum

“Standart ürünü satmak zor tasarıma önem verilmeliyiz”

24 Ocak 2019 119

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) partnerliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen IF Wedding Fashion İzmir – 13. Gelinlik, Damatlık [...]

Fuar Haberleri 0 yorum

Fuar İzmir’de büyük buluşma

22 Ocak 2019 211

IF Wedding Fashion İzmir – 13. Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı ile Leather&More - 2. Deri ve Deri Konfeksiyon Fuarı, Fuar İzmir’de açıldı. Açılış töreninde [...]

Fuar Haberleri 0 yorum

Paha biçilmez otomobiller Fuarizmir’de

10 Aralık 2018 222

12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi kapsamında İzmir Klasik Otomobilciler Derneği (İZKOD) tarafından fuarizmir’e getirilen 85 klasik otomobil, büyük ilgi gördü. [...]

Fuar Haberleri 0 yorum

Türkiye’nin buluşma noktası: Travel Turkey İzmir

10 Aralık 2018 237

12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi, Türkiye’nin her bölgesinden 48 ili fuarizmir’de ağırlıyor. Şehirlerin kendine özgü kültürünü [...]

Fuar Haberleri 0 yorum

Turizm fuarında Konak’a yoğun ilgi

09 Aralık 2018 208

Türkiye’nin önde gelen turizm fuarlarından biri olan Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’na katılan Konak Belediyesi, zengin tarihinden izler taşıyan, etkileyici standıyla ziyaretçilerden [...]

bizimizmir-2018-09-12-1536763874179-kaskaloglubanner.jpg

Reklam

bizimizmir-2019-02-13-1550010832520-1.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

3 Gün Gaziantep

60 yazı

1

Erdal İzgi

İki Bin Onsekiz…          

1001 yazı

2

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Kış Deyince Akla İlk Gelen Grip!

189 yazı

3

Banu Bilen Doğan

Aşk, Evidir İnsanın

47 yazı

4

Jinekolog Op. Dr. Kenan Ertopçu

Ertesi Gün Hapı (En Güncel Bilgilerle)

94 yazı

5

Diğer Yazarlar

Arşiv

Reklam

bizimizmir-2019-02-18-1550488720499-20190211_123430.jpg