YUKARI

Londra’da teşekkür buluşması

Bir iş toplantısı için Londra’ya giden Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “Reina saldırısına en güzel cevap, Türkiye'de tatil" başlıklı yazısı ile Türkiye’ye destek veren Independent yazarı Simon Calder ile buluştu.
Londra’da teşekkür buluşması
05 Ocak 2017 0 yorum 575

Bir iş toplantısı için Londra’ya giden Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “Reina saldırısına en güzel cevap, Türkiye'de tatil" başlıklı yazısı ile Türkiye’ye destek veren Independent yazarı Simon Calder ile buluştu.
Sancak, İngiliz gazeteci yazara teşekkür etti ve İzmir’e davet etti. Ünlü İngiliz seyahat yazarı, İzmir’i mutlaka ziyaret edeceğini vurguladı. 

Londra’da Green Park’a bakan dünyaca ünlü The Ritz London’da gerçekleşen buluşmada, Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, terörü lanetlerken, bu ve benzeri yazıların, iş dünyası için moral oluşturduğunu, Türkiye’de gündelik hayatın terör karşısında asla yenilmeyeceğini belirtti. Ünlü gazeteci Calder, buluşmadan memnuniyetini dile getirdi.

EN GÜZEL YANIT
Independent yazarı Simon Calder, birkaç gün önce kaleme aldığı yazısında, yılbaşı gecesi gerçekleşen Reina saldırısına en güzel cevabın, Türkiye'ye tatile gitmek olduğunu belirtmişti.
İngiltere’de yayınlanan İndependent gazetesi yazarlarından ünlü gazeteci ve seyahat yazarı Simon Calder, gündem yaratan yazısında “Türkiye'de tatil rezervasyonları yaparak teröristlere karşı çıkabiliriz” başlığını atmış, “Bu saldırılara verilecek en güzel yanıt, normal yaşantınızı değiştirmemektir" ifadelerini kullanmıştı.

OBJEKTİF DEĞERLENDİRME
Bir iş toplantısı için Londra’ya giden Mesut Sancak, bu olumlu yaklaşımdan etkilenerek Simon Calder’e buluşma isteğini iletti. The Ritz London’da gerçekleşen buluşmada, ünlü İngiliz seyahat yazarı Calder, gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Sancak, Simon Calder’e yazısı nedeniyle teşekkür etti; “Terör saldırılarını lanetlerken; objektif bir değerlendirme sonucu kaleme aldığınız bu yazınızla ilgili; Türkiye’nin her noktasından, hepimize çok olumlu tepkiler ulaştı.” dedi.

ÖRNEK OLSUN
Sancak, iş dünyasının aktif bireyleri olarak İngiliz gazeteci Simon Calder’in kaleme aldığı bu yazının örnek teşkil etmesini, Batı medyasında benzeri yazıların çoğalmasını dilediklerini dile getirdi. Folkart Başkanı Mesut Sancak şöyle konuştu:
“Yazınızla öne çıkan bu dayanışma moral desteğiniz, bizim için, iş dünyamız açısından çok anlamlıydı. Bizler bu objektif örneklerin çoğalmasını diliyoruz. Yazınızda belirttiğiniz gibi, bizler de insanlık düşmanı tüm terör saldırılarına verilecek en güzel yanıtın, bir yanda acımızı yaşayıp, başımız dik yasımızı tutarken; diğer yanda terörün amacına ulaşmaması için, normal yaşantılarımızı sürdürmek olduğuna inanıyoruz.”

‘TÜRKİYE’YE GELECEĞİM’
Ünlü İngiliz Seyahat yazarı Simon Calder ise doğal olarak Türkiye'de tatili düşünen pek çok kişinin İstanbul Boğazı’nın dibinde meydana gelen katliamı görünce şok olduğunu belirtti. Simon, katliamların yarattığı bu sarsıntıyı yorumlarken, hayatını kaybeden her insanın, ayrı bir trajedi olduğunu söyledi. Calder, turizm beldelerinin hedef olması ihtimalini, yazısında da gözden geçirdiğini belirterek, sözlerine şöyle devam etti: 
“Ancak her yıl İstanbul’u ve Türkiye'nin sahil beldelerini ziyaret eden milyonlarca kişiyi düşündüğünüzde, herhangi bir tehlikeyle karşılaşma şansınız, hâlâ son derece düşük. Örneğin ben, güzel Türkiye'ye geri dönmek için sabırsızlanıyorum. Çünkü rastgele hedef seçen bu  şiddete verilebilecek en güzel cevap, aslında davranışlarınızı ve seçimlerinizi değiştirmeden ne derece etkisiz olduğunu göstermektir."

İZMİR DAVETİ
Terör saldırılarını lanetleyerek kınadığını belirten Sancak, Simon Calder’e daveti sırasında kısaca FOLKART’ı da tanıttı. Folkart Yönetim Kurulu Başkanı, “Biz FOLKART olarak, önümüzdeki yakın yıllarda Türkiye’nin en büyüğü olma iddiasında, yapı sektöründe, yenilikçi ve büyük yatırımlara imza atan, İzmir merkezli bir şirketiz.” dedi. Sancak şöyle konuştu:
“Biz de sizi öncelikle İzmir’e ve Türkiye’ye, tekrar davet etmek istiyoruz.
Eminiz ki güzel şehrimiz, hem binlerce yıllık tarihsel mirasıyla, hem de muhteşem doğal güzellikleriyle, sizi derinden etkileyecektir. İzmir’in kendisine özgü kültürü, sanatı, mutfağı, otantik güzellikleri, sizi şehrimizle kucaklaştıracaktır. İzmir’e aşık olacaksınız. ”

LONDRA’DA YATIRIM
Mesut Sancak, Simon Calder ile sohbet ederken, Londra’da yatırım yapmanın, Folkart’ın somut hedefleri arasında bulunduğunu da, sözlerine ekledi. Sancak Calder’e şunları söyledi:
“Ülkemizle ilgili güzel sözleriniz, dayanışmanız; bize moral verirken, vizyonumuzda yer alan Londra’da yatırım yapma isteğimizi de güçlendirdi. Buna yönelik arayışımız, şu anda zaten sürüyor. Size tekrar teşekkür ederken, gazetecilik yaşamınızda başarılar diliyor, sizi İzmir’e davet ediyoruz. Davetimize katılımınızdan, mutluluk ve onur duyacağız.”
Dün akşam saatlerinde Londra’da gerçekleşen görüşme, Simon Calder’in, Mesut Sancak’ın içten davetine teşekkürü ve İzmir’e geleceğine dair verdiği sözle sona erdi.

YORUMLAR

Bu haber için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ


BENZER HABERLER

Doğa & Çevre & Yaşam 0 yorum

Deniz Temizliği yağmur dinlemedi

09 Ekim 2019 49

Çevre ve Şehircilik İzmir İl Müdürlüğü, Çeşme Kaymakamlığı, Çeşme Belediyesi, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi ve TURMEPA/DenizTemiz Derneği [...]

Doğa & Çevre & Yaşam 0 yorum

Güne Aerobik ile başlıyor

07 Ekim 2019 31

Son dönemde yeniden popülerliğini artıran Aerobik, Narlıdereli kadınları da sardı. Narlıdere Belediyesi tarafından ücretsiz olarak düzenlenen Aerobik dersleri, hem eğlenmek [...]

Doğa & Çevre & Yaşam 1 yorum

candostlara modern tesis müjdesi

07 Ekim 2019 43

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Pınarbaşı’ndaki Veteriner İşleri Müdürlüğü Tedavi ve Rehabilitasyon [...]

Doğa & Çevre & Yaşam 0 yorum

8 bin kitap toplandı, kütüphane açıldı

07 Ekim 2019 44

 Karşıyaka Belediyesi, halkın edebi eserlere erişimini kolaylaştırmak ve kitap okuma alışkanlığının artmasına katkı sağlamak amacıyla, kente yeni bir kütüphane kazandırdı. [...]

Doğa & Çevre & Yaşam 0 yorum

Sevginin festivali: FestPati

07 Ekim 2019 67

Bucalı hayvan dostları FestPati’de buluştu. Buca Belediyesi Özgür Hayvan Parkı’nda düzenlenen festivalde gösteri ve etkinliklerle keyifli anlar yaşanırken, çok [...]

Doğa & Çevre & Yaşam 0 yorum

En çok boyoz yiyen kazandı

07 Ekim 2019 52

 İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu yıl beşincisi düzenlenen “Boyoz Festivali” renkli görüntülere sahne oldu. İzmir Büyükşehir [...]

bizimizmir-2018-09-12-1536763874179-kaskaloglubanner.jpg

Reklam

bizimizmir-2019-09-26-1569517145908-1.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

3 Gün Gaziantep

60 yazı

1

Erdal İzgi

İki Bin Onsekiz…          

1001 yazı

2

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Kış Deyince Akla İlk Gelen Grip!

189 yazı

3

Banu Bilen Doğan

Aşk, Evidir İnsanın

47 yazı

4

Jinekolog Op. Dr. Kenan Ertopçu

Ertesi Gün Hapı (En Güncel Bilgilerle)

94 yazı

5

Diğer Yazarlar

Arşiv