13-08-2012 > Yunanistan vizeleri kolaylaşacak
Türk vatandaşlarına vize uygulama hizmetlerini hızlı bir şekilde yürütülmesi için VFS Global ile işbirliği yapan Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu, Hilton Oteli'nde düzenlenen kokteylle  duyurdu.
İzmir Yunanistan Başkonsolosu Theodore Tsakiris’in ev sahipliğinde düzenlenen kokteyle İzmir Vali Yardımcısı Nevzat Ergün, VFS Global Genel Müdürü Nishant Bhatia, Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, Çeşme Esnaf Odası Başkanı Mustafa Cenger’in yanısıra turizm acente ve firma yetkilileri ile çok sayıda davetli katıldı.

VFS Vize Merkezi'nin Yunanistan'a vize almak isteyen vatandaşların hizmetlerinin daha hızlı ve kolay bir şekilde yerine getirileceğini belirten BaşkonsolosTheodore Tsakiris, "Yunanistan vize başvurusu için vatandaşlar bu vize merkezine başvurabilir. Bu vize Merkezlerinin açılması ile Türk vatandaşlarının Yunanistan'a seyahat için vize başvurusu daha kolay hale gelmiştir. Amacımız vize işlemlerinin süresini kısaltıp, vize kullanma süresini arttırmaktır. Bunun için de 1 aylık vize alan vatandaşın vizesini 6 aya, 6 ay olanı 1 yıla, çıkaracağız. Son 1 yılda Türkiye'den Yunanistan'a vize alan kişi sayısında yüzde 31 artış olması da bizleri mutlu ediyor" diye konuştu.
 
Yiri Moharitsch, Theodore Tsakiris, Nevzat Ergün, Todori Kalamaris, Gözde Girim, Müge Öztarhan
Kadri İldiri, Tamer- Feyz Taşkın, Necmi Olcay, Özlem Akyüz, Sinem Karakaş, Ezgi Eriş, Özgen Öksüz
07) Gamze Yılmaz, Mediha Ömeraki, Ayla Türkay, Macide Tugay, Ayşegül Kiraz, Zeren Gerelioğlu, Zeliha Toprak
http://www.bizimizmir.net/?page=haberayrinti&cat=12585