YUKARI
bizimizmir-2019-10-27-1572128696803-cumhuriyet_bayrami_847x150.jpg

UNICEF'ten sonra Bakanlık teşekkürü

UNICEF'ten sonra Bakanlık teşekkürü
17 Aralık 2013 0 yorum 760

Türkiye’ninen önemli sanayi ticaret kentlerinden olan Aliağa’da, belediyenin eğitimedestek çalışmaları Türkiye’ye örnek oldu. Belediye’nin, Halk Eğitimi Merkeziişbirliğinde sürdürdüğü Okul öncesi eğitim ve eğitime fırsat eşitliği getirenGençlik ve Eğitim Merkezi projeleriyle eğitimde önemli bir başarı yakalandı.
 
Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz’un büyük önem verdiği eğitim projelerindenOkul Öncesi Eğitimin güçlendirilmesi projesine ise Ankara’dan da teşekkürgeldi. Çocuklarla beraber ailelerin de eğitim aldığı proje Aliağa’nın HelvacıBeldesinde Belediye tarafından tahsis edilen hizmet merkezinde sürdürülüyor. 

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMEBAKANLIKTAN TEŞEKKÜR
UNICEFile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye’nin çeşitli yerlerinde pilotolarak başlatılan “Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi” Aliağa’daBelediye ve Halk Eğitim merkezi tarafından başarıyla uygulanıyor. Milli EğitimBakanlığı, Aliağa’nın Helvacı Beldesinde sürdürülen “Okul Öncesi EğitiminGüçlendirilmesi Projesinin geliştirilmesiyle ilgili katkı ve desteklerindendolayı Aliağa Belediyesi’ni teşekkür plaketi ile ödüllendirdi.

AliağaBelediyesi’nin Teşekkür belgesini Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın elindenalan Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi merkezi Müdürü Hasan Dikbaş, Belgeyi AliağaBelediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz’a teslim etti. 

TEŞEKKÜR BELGESİİSTANBUL’DA VERİLDİ
MilliEğitim Bakanlığı, İstanbul’da  “Okulöncesi eğitimin güçlendirilmesi projesi” final toplantısı düzenledi. ToplantıdaMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Aliağa Belediyesi’ne Helvacı Toplum temelliÇocuk Oyun Odası’nda yürütülen başarılı uygulamalarından dolayı teşekkürplaketini proje ortağı Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hasan Dikbaş’asundu.
UnicefTürkiye Temsilcisi ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğü imzasını taşıyan plaketiteslim alan Dikbaş, Başkan Oğuz’u makamında ziyaret ederek proje için gereklifiziki koşulların sağlanması yönünde yaptıkları maddi ve manevi çalışmalar içinteşekkürlerini sunarak plaketi takdim etti. 

BAŞKAN OĞUZ: EĞİTİME 5YILDIR TÜM DESTEĞİMİZİ VERDİK”
AliağaBelediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, göreve geldiğimiz günden bu yana eğitime tümdesteğimizi verdik. Çocuklarımızın, Gençlerimizin, iyi eğitim alarak, eğitimdefırsat eşitliğinin sağlandığı bir ortamda geleceğe hazırlanması çok önemli.Halk Eğitimi Merkezimizle başarılı bir çok projeye imza attık. Okul öncesieğitim ve gençler için ALBEM projelerimizi başarıyla sürdürüyoruz. Bubaşarıların halkımız ve kurumlar tarafından görülmesi çok büyük mutluluk.Projelerimize destek veren kurumlarımıza, öğrencilerimize, ailelerine ve tümhalkımıza çok teşekkür ediyorum” dedi. 

BİLGİ: OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİNGÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ
“OkulÖncesi Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi”; MEB kurumları, kamu kurumları,belediyeler ve STK’ların kapasitesi ile toplum temelli modeller veortaklıkların güçlendirilmesi yoluyla dezavantajlı çocuklar ve aileleri içinkaliteli gündüz çocuk bakım ve okul öncesi eğitim hizmetleriningeliştirilmesini amaçlıyor. 

Proje;İzmir, Ankara, Erzurum, Şanlıurfa, Van, Hatay, Mersin, Adana, Ağrı veDiyarbakır olmak üzere 10 pilot ilde uygulanıyor. Proje ile Okul Öncesi Eğitimalamayan dezavantajlı çocukların tamamıyla ücretsiz olarak bu hizmeteerişimlerini sağlanıyor.

AliağaBelediyesi’nin mekân tahsisi, bakım-onarım, gıda ve kırtasiye desteği sağladığıçalışmada, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü proje kapsamında donatım, oyuncak vekitap desteği sağlamış, Aliağa- Tüpraş Halk Eğitim Merkezi tarafından oyunodalarına usta öğreticiler görevlendirilmiştir.
 

YORUMLAR

Bu haber için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ


BENZER HABERLER

Doğa & Çevre & Yaşam 0 yorum

Batüder’den Tunç Soyer’e ziyaret

04 Kasım 2019 62

Uluslararası Balkan ve Türk İş Dünyası Derneği (BATÜDER) Başkanı Akın Kazançoğlu Dernek Üyeleri ile beraber İzmir Büyükşehir Belediye (İ.B.B) Başkanı [...]

Doğa & Çevre & Yaşam 0 yorum

“Orman Gönüllüleri” buluştu…

04 Kasım 2019 91

Ege Orman Vakfı Gönüllüleri, sezonun ilk toplantısında,  Menderes-Oğlananası'nda bulunan Ege Orman Vakfı  Zeytinliği’nde bir araya geldi.  Sezonun ilk toplantısında  [...]

Doğa & Çevre & Yaşam 0 yorum

Küçük ellerden büyük temizlik

04 Kasım 2019 73

BAHÇEŞEHİR Koleji, çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla Türkiye'nin tüm kıyı kesimlerinde bulunan şubeleriyle eş zamanlı olarak, 'Tek Evimiz Dünya' [...]

Doğa & Çevre & Yaşam 0 yorum

İzmirliler NETTALKS’ta Gülseren Budayıcıoğlu ile buluşacak

27 Ekim 2019 61

Yaşam koçu Şela Habif’in insanlar arasında köprü olmak, birilerine ilham vermek ve katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği NETTALKS söyleşiler serisinin yeni [...]

Doğa & Çevre & Yaşam 0 yorum

Başkan Soyer güneş enerjisinin ekonomi için önemine vurgu yaptı

27 Ekim 2019 176

İzmir’de ikinci kez düzenlenen Solarvizyon konferansı başladı. Konferansın açılış konuşmasını yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer güneş [...]

Doğa & Çevre & Yaşam 0 yorum

Başkan Batur’dan Esnafa anlamlı hediye

27 Ekim 2019 90

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, 96. yılını kutlayacağımız Cumhuriyet Bayramı öncesinde Çankaya ve Alsancak’ta hizmet veren esnafı ziyaret ederek Atatürk baskılı [...]

bizimizmir-2018-09-12-1536763874179-kaskaloglubanner.jpg

Reklam

bizimizmir-2019-10-30-1572423554587-1.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

3 Gün Gaziantep

60 yazı

1

Erdal İzgi

İki Bin Onsekiz…          

1001 yazı

2

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Kış Deyince Akla İlk Gelen Grip!

189 yazı

3

Banu Bilen Doğan

Aşk, Evidir İnsanın

47 yazı

4

Jinekolog Op. Dr. Kenan Ertopçu

Ertesi Gün Hapı (En Güncel Bilgilerle)

94 yazı

5

Diğer Yazarlar

Arşiv