19 yaşında “100 madalya”

  • 0
  • 1.118
Yazı Boyutu:

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başarılı judocusu Derya Cıbır, 10 yıllık spor yaşamına 100 madalya sığdırdı. Henüz 19 yaşındaki Derya, 2012 Londra Olimpiyatları’ndan da altın madalya ile dönmenin hesaplarını yapıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde spor yapan ve adı “madalya avcısı”na çıkan Derya Cıbır, henüz 19 yaşında olmasına rağmen, geride kalan 10 yıllık spor yaşamında toplam 100 madalya kazandı. Judoya 1999 yılında Çorum Gençlikspor’da başlayan, 2005 ve 2006’da Ümitler Avrupa üçüncülüğü, 2008’de de Gençler Dünya ve Avrupa 2.’liğini kazandıktan sonra İzmir Büyükşehir Belediyespor’a transfer olan Derya Cıbır, şimdi gözünü 2012 Londra Olimpiyatları’na dikti. 10 yılda tam 100 yerel ve ulusal madalyayı boynuna takan 19 yaşındaki sporcu, 48 kiloda dünyanın en iyi sporcuları arasında yerini alırken, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden “olimpiyatlara katılan ilk judocu” olmayı hedeflediğini de söyledi.

      

“2012 benim yılım olacak”
Son 6 ayda İtalya’daki 16. Pescara Akdeniz Oyunları ve 15. Dünya Gençler Judo Şampiyonası’nda bronz, 29. Avrupa Gençler Judo Şampiyonası’nda ise gümüş madalya aldığının altını çizen Derya Cıbır, “Formumun zirvesindeyim. Asıl hedefim 2012 Londra Olimpiyatları. O tarihe kadar daha da tecrübe kazanıp, ülkeme ve İzmir’e madalya getirmek istiyorum” dedi.
Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 2. sınıf öğrencisi olan Derya Cıbır, hem okul  hem de spor yaşamını başarıyla sürdürdüğünü belirterek, “Üniversiteyi kazanmam ile birlikte ailemle İzmir’e yerleştik. Antrenörlerim Hüseyin Üstündağ, Mesut Kapan ve Ali Erbenlioğlu’nun başarılarımdaki emekleri büyüktür.  Bana desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tüm yöneticileri, Judo ve Kuraş Federasyonu ile Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’ne çok teşekkür ediyorum.  2012 benim yılım olacak” diye konuştu.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Buzun şampiyonları İzmir’de yarışacak

Dayanışma buluşması

Winter Cup rüzgarı

İzmir’in Minik Yüzücüleri Aliağa’da yarıştı

Bostanlıspor Osmaniye’de Türkiye Şampiyonu…

Karneyi alan buz pistine koştu