4 Bin Aileye Erzak Yardımı

Sosyal yardım hizmetleriyle dar gelirli ailelere her alanda destek sağlayan Karşıyaka Belediyesi, son üç ayda yaklaşık bin adet gıda kolisi dağıttı.

 • 4
 • 2.781
4 Bin Aileye Erzak Yardımı
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Sosyal yardım hizmetleriyle dar gelirli ailelere her alanda destek sağlayan Karşıyaka Belediyesi, son üç ayda yaklaşık bin adet gıda kolisi dağıttı. İhtiyaç sahiplerinin yüzünü güldüren erzak yardımları yıl boyunca devam edecek, toplam 4 bin aileye yardım eli uzanacak.

EVLERE TESLİM HİZMET
Her yıl maddi zorluk yaşayan vatandaşlara gıda kolileri dağıtan Karşıyaka Belediyesi, bu sene de erzak yardımlarını sürdürüyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvuruda bulunan ve gerekli incelemeleri yapılan vatandaşlara, yıl başından bu yana yaklaşık bin adet gıda kolisi ulaştırıldı. Yardımlar, belirlenen ailelerin evlerine belediye ekipleri tarafından teslim edildi.

YARDIMLAR SÜRECEK
Pirinç, nohut, sıvı yağ ve çay gibi 12 farklı kalemde gıda maddesinin bulunduğu kolilerin dağıtımı yıl boyunca devam edecek. Sene sonuna kadar yaklaşık 4 bin aileye erzak yardımı yapacak. Butik Elele hizmetiyle ihtiyaç sahiplerine giysi ve ev eşyası desteği de sağlayan belediye, diğer taraftan nakdi yardımlarla aile bütçelerine katkı sağlamayı sürdürecek.

“BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ”
Sosyal belediyecilik anlayışıyla her kesime hizmet götürmek için çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Göreve geldiğimiz günden bu yana hep ‘Biz büyük bir aileyiz’ dedik ve her alanda dayanışmanın, yardımlaşmanın en güzel örneklerini sergiledik. Ailemizin her bireyini kucaklamak, ihtiyaçlara bir nebze de olsa katkı sağlamak adına bütçemiz ölçüsünde hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Yardımlarımızı da kimseyi teşhir etmeden, incitmeden, toplumsal hassasiyetlere dikkat ederek yerlerine ulaştırıyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışımızın gereği olarak, her zaman ihtiyaç sahiplerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar (4)
 • Neslihan Talu

  Neslihan Talu

  Eşim hükümlü çalışmıyorum 3 çocuğum var ikisi de aynı okulda öğrenci lutfen yardım edin ihtiyacım var

  24 Mayıs 2023 07:02
 • Betül Karakaya

  Betül Karakaya

  Kiradayim elelkrik su kesik gıdaya yardımına ihtiyacım var acil

  28 Ocak 2023 09:19
 • Rojda Alkan

  Rojda Alkan

  Gıda yardımı istiyorum gıda yardımına ihtiyacım var

  29 Aralık 2022 23:47
 • Suzan

  Suzan

  Eşim sahip çıkmıyor iki küçük kızım var erzaga ihtiyaçm var zor durumdayım

  01 Kasım 2022 02:42
YORUM YAZ
Diğer Haberler

Antika ve 2.El Pazarı için ön kayıtlar başladı

Karşıyaka’mızı Taziye Evi’ne kavuşturuyoruz

Hacı Bektaş Veli Eğitim ve Danışma Çalıştayı başladı

Hayvan Dostu Belediye

Beş yıldızlık başarı

Cumhuriyet ve kadın konuşuldu