YUKARI

Afetzedelere yardım için esnaf imecesi…

Geçen hafta yaşanan depremin ardından sokakta kalan vatandaşlara İzmir esnafı yardım elini uzattı. İlk günden itibaren İESOB aracı ile mağdur vatandaşlara çay, gevrek, boyoz, sıcak içecek, çeşitli gıda ürünleri, su, gözleme, meyve dağıtıldı. Mağdur vatandaşların ısınmaları ve bazı gıdaları pişirebilmeleri için odun ve kullanmaları için masa sandalye tedarik edildi.
Afetzedelere yardım için esnaf imecesi…
04 Kasım 2020 0 yorum 538

Geçen hafta yaşanan depremin ardından sokakta kalan vatandaşlara İzmir esnafı yardım elini uzattı. İlk günden itibaren  İESOB aracı ile mağdur vatandaşlara çay, gevrek, boyoz, sıcak içecek, çeşitli gıda ürünleri, su, gözleme, meyve dağıtıldı. Mağdur vatandaşların ısınmaları ve bazı gıdaları pişirebilmeleri için odun ve kullanmaları için masa sandalye tedarik edildi.  Vatandaşların çiğ ve yağmurdan korunması için de brandalar temin ediliyor.

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB)’nin çatısı altında bulunan Mobilyacılar Odası, Pide Gevrekçiler Odası, Pazarcılar Odası, Şekerciler Pastacılar Odası, Selçuk Esnaf Odası gibi kurumlar da İESOB’nin yardım çalışmalarına katkı koydu.
Depremin hemen ardından özellikle en fazla etkilenen bölgeler olan Seferihisar, Bornova ve Bayraklı’da esnaf sanatkarların durumunu ve hasar tespitlerini belirlediklerini kaydeden İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, ‘Mağdur vatandaşlara gıda, ısınma, korunma amaçlı yardımlarımız ihtiyaç duyulduğu sürece devam edecek’ dedi.

Soğuk havaya önlem
Soğuk hava, yağmur ve çiğ nedeniyle zor durumda kalan mağdur vatandaşların ısınması ve bazı yiyecekleri pişirmeleri için çadırların kurulduğu alanlara 60 kamyon odun taşındı.
İzmir Mobilyacılar Odası Başkanı Hasan Özkoparan, ‘Ayrıca vatandaşlarımızın ihtiyaçları için 25 kamyon masa ve sandalye dağıttık. İzmir dışında iş yaptığımız fabrikalarla temasa geçtik, kent dışından da  mobilya temin etmeye çalışıyoruz’ diye konuştu.

İESOB yetkilileri ayrıca yağmur, çiğ ve soğuk havaya etkili bir önlem olması için afetzedelere branda temin etme çalışmalarının yapıldığını ifade etti.

Mevsim meyveleri
İESOB aracından kış meyvelerinin dağıtımı da başladı. İzmir Pazarcılar Odası Başkanı Hamdin Erişen, 2 buçuk ton mandalina ve elma ikramında bulunduklarını söyledi.
İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu ile görüşerek yardımlara katıldıklarını belirten Erişen, ‘ Özellikle kış meyvelerine ağırlık veriyoruz. C vitamini deposu mandalina ve vücut bağışıklığını destekleyici elma meyveleri, soğuk havaya maruz kalan vatandaşlarımız için ideal olacaktır’ dedi.

YORUMLAR

Bu haber için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ


BENZER HABERLER

Doğa & Çevre & Yaşam 0 yorum

Yunan Başkonsolos’tan Tugay’a dostluk ziyareti

17 Ocak 2021 198 kere okundu

Geçtiğimiz Kasım ayında göreve başlayan Yunanistan İzmir Başkonsolosu Despoina Balkiza, Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’a nezaket ziyaretinde bulundu. Dostluk ve [...]

Doğa & Çevre & Yaşam 0 yorum

Su Bilinci Kampanyası

17 Ocak 2021 186 kere okundu

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD), bilim insanlarının iklim değişiklikleriyle birlikte artarak devam edeceğini bildirdikleri susuzluk ve kuraklık tehlikesine dikkat çekmek amacıyla, [...]

Doğa & Çevre & Yaşam 0 yorum

Yavru aslan kafesten Doğal Yaşam Parkı’na

17 Ocak 2021 183 kere okundu

İzmir’in Kemalpaşa ilçesindeki bir çiftlikte yasa dışı yollardan ülkeye sokulduğu düşünülen yavru aslan ele geçirdi. Henüz 3 aylık olduğu belirtilen [...]

Doğa & Çevre & Yaşam 0 yorum

Kuşadası güç birliği ile değişiyor

17 Ocak 2021 186 kere okundu

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Aydın Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği içerisinde yürütülen alt ve üst yapı çalışmaları ile Kuşadası’nın [...]

Doğa & Çevre & Yaşam 0 yorum

Sokak sanatçılarına ve müzisyenlere pandemi desteği

17 Ocak 2021 187 kere okundu

İzmir Büyükşehir Belediyesi pandemi döneminde zor günler geçiren kültür sanat üreticilerini desteklemeyi sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi [...]

Doğa & Çevre & Yaşam 0 yorum

130 yıl sonra yeniden

16 Ocak 2021 357 kere okundu

30 Ekim’deki depremde hasar gören İzmir Büyükşehir Belediyesi ana hizmet binasının tahliyesinin ardından Kemeraltı’ndaki 130 yıllık tarihi belediye binası yeniden hizmete [...]

bizimizmir-2020-10-27-1603825796809-kaskaloglu.jpg

Reklam

1610501929968-1a.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

Aramıza Hoş Geldin Güzel Adam…

69 yazı

1

Dr. Hülya Yurttaş Pirinççi

Sen Hep Aşk İle Kal

16 yazı

2

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Sirkenin Elinden Ne Gelir…

193 yazı

3

Serhan Şarman

Bir Doğu Masalı: Kars

4 yazı

4

Burcu İle Biraz Ordan Biraz Burdan

Neler Oldu Neler...

5 yazı

5

Diğer Yazarlar

Arşiv

Reklam

1610502195906-1b.jpg

Reklam

1610502039777-1b.jpg