Agroexpo, 2022’ye rekor ziyaretçi

Organizasyonunu Orion Fuarcılık A.Ş.’nin üstlendiği, Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın dört büyük tarım fuarından biri 17. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı, 02-06 Şubat 2022 tarihleri arasında 90 ülkeden 1050 marka katılımcısı ile 398.536 ziyaretçiyi ağırladı.

  • 0
  • 4.377
Agroexpo, 2022’ye rekor ziyaretçi
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Her sene olduğu gibi bu sene de birçok Bakan ve üst düzey profesyonel iş insanlarının ağırlandığı fuarın açılışı; Dr. Bekir Pakdemirli, Katar Devleti Belediye Bakanı Abdullah bin Abdulaziz bin Turki AL- SUBAİE, Kırgızistan Cumhuriyeti Yatırım Bakanı Nuradil BAIASOV ve birçok kurumun başkan ve yöneticilerin katılımlarıyla gerçekleşti.
 
Fuarın diğer günlerinde AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ve birçok partinin il ve ilçe başkanları da fuar ziyaretlerinde bulundular. 

ALIM HEYETLERİ İLE YAPILAN TİCARİ ANLAŞMALAR REKOR SEVİYEDE 
Sudan, Somali, Lübnan, Irak, Katar, Filistin, Mısır, Fas, Ürdün, Gürcistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Moritanya, Nijerya, Yunanistan, Cezayir, Nijer, Tunus, İspanya, Almanya ülkelerinden toplamda 164 yabancı firma temsilcisi ve yüzlerce Türk firma katılımcısı; Orion Fuarcılık A.Ş.’nin ve Ticaret Bakanlığı koordinasyonu’nda Ege İhracatçı Birlikleri’nin gerçekleştirdiği alım heyetleri ile rekor seviyede ticari anlaşmaya imza attılar.

3 gün süren ikili görüşmeler, 2 milyar doları geçkin bir iş hacmi gerçekleşmesine olanak sağlayarak sektöre adeta can suyu oldu. Dünya’nın dört bir yanından ziyarete gelen yabancı firma temsilcilerinden büyük ilgi gören fuar, aynı zamanda katılımcı firmalar tarafından da tam not aldı.
 
ETKİNLİKLER HEM ZİYARETÇİ HEM DE KATILIMCILARDAN BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ 
İZKEB , AGRO TV, İzmir İl Tarım Müdürlüğü ve İzmir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciliği Birliği tarafından birçok eğlenceli etkinliğin gerçekleştirildiği fuarda , Instagram ödül çekilişi de büyük ilgi gördü.
 
SPONSOR DESTEĞİ  
Fuarın Sağlık destek sponsorluğunu Batıgöz Sağlık Grubu, dezenfektan sponsorluğunu Kersia ,medya sponsorluğunu ise Tarım Türk ve Agro Tv üstlendi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Değişik Doğal Taş Tasarım Yarışması’nda kazananlar belli oldu

Marble İzmir, şehrimizin Türkiye’ye ve dünya fuarcılığına bir armağanı

Marble İzmir için geri sayım başladı

İON Kentler Birliği EMITT Fuarı'nda tanıtıldı

EMITT Fuarı'ndan Ödülle Döndü

Çiğli, EMITT 2023’e Hazır