YUKARI
bizimizmir-2020-11-02-1604312884479-bizvariz_(1).jpg

AMATÖR TAKIMLARA 5. SUNİ ÇİM FUTBOL SAHASI

AMATÖR TAKIMLARA 5. SUNİ ÇİM FUTBOL SAHASI
28 Ocak 2012 0 yorum 1091

Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak amatör takımlar için bir suni çim saha daha açtı. İki takımın faydalanacağı içinde soyunma odaları, tuvalet, duş yerleri bulunan sosyal tesisler törenle hizmete girdi. Futbol sahasını amatör liglerde mücadele eden Şemiklerspor ile Dedebaşıspor Kulübü birlikte kullanacak. Dedebaşı Spor Kulübünün 41 yıllık bir takım olduğunu belirten Kulüp 2. Başkanı Vedat Mutlu “ 41 yıldır kulübümüz kiralık yerlerde faaliyet gösteriyordu. Belediye Başkanımız Cevat Durak bizlere hem modern saha hem de kulüp binası hediye etti. Tüm sporcularımız adına teşekkür ediyorum.” Dedi.

Karşıyaka Belediyesi tarafından amatör kulüpler için yaptırılan 5. suni çim futbol sahasının açılışına Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Milletvekili Mustafa Moroğlu, KSK Başkanı Hüseyin Çalışkan, Gençlik Spor İl Müdür Yardımcısı Kemal Lale , CHP il ve ilçe yöneticileri, meclis ve il genel meclis üyeleri, Karşıyaka’daki amatör takımların yöneticileri ve sporcuları ile vatandaşlar katıldı. Açılış töreninde konuşan Şemikler Mahalle Muhtarı Bahar Zengin, Şemikler Spor Kulübü Başkanı Ali Ayvataş ve Dedebaşı Spor Kulübü 2. Başkanı Vedat Mutlu amatör sporculara verdiği destek nedeniyle Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’a teşekkür ederek “ Başkanımızın gençlere ve sporculara ne kadar değer verdiğini görüyoruz. Kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdür Yardımcısı Kemal Lale’de Başkan Durak’ın gençler söz konusu olduğunda hiçbir öneriye hayır demediğini belirterek “ Karşıyaka’da oturuyorum ve spor yapıyorum. Bu kentte spor yapmak isteyenler her yerde diledikleri güzellikte alanlar bulabiliyor. Tüm sporcular ve spora meraklı olanlar adına teşekkür ediyorum.” Dedi.

SPOR SAHALARI ÇOK AMAÇLI
Karşıyaka’ya kazandırdıkları spor sahalarının gençlerin sağlıklı yetişmesine de katkısı olacağını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak “ Bu sahaları ve çevresini aynı zamanda afette toplanma alanları olarak hazırlıyoruz.” Dedi.  Göreve geldiği dönemde vatandaşların en çok park istediklerini belirten Başkan Durak “ Daha sonra spor aletleri istenmeye başlandı. Şimdilerde ise yürüyüş yolları talep ediliyor. Bu parkta hepsi bir arada bulunuyor. Spor tesisleri ile birlikte tartan pisti olan spor aletleri, çocuk oyun alanı, basketbol sahası olan parklar yapıyoruz.  Önümüzdeki günlerde küçük bir çay evi de hizmete açacağız. Sporcularımız ile birlikte bu bölgede yaşayanlar da buradan faydalanacak.” Dedi.

Şemikler’e bir adet yeni kapalı pazaryeri de kazandırmak üzere olduklarını belirten Başkan Durak, Büyükşehir Belediyesi’nin kamulaştırmaları ile Ordu Caddesi’nin de ana caddeye bağlanmak üzere olduğunu söyledi.

Göreve geldiği günden bu yana pek çok hizmeti gerçekleştirdiklerini anlatan  Başkan Cevat Durak “ Yüzlerce park tamamladık. Bu parklarda kentimize emek vermiş değerli kişilerin isimlerini ölümsüzleştirdik. Yeni kapalı pazaryerleri yaptık. İsmail Cem, Bülent Ecevit, Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi gibi pek çok kültür merkezini hayata geçirdik. Yeni sağlık evleri, semt merkezleri yaptık. Kadın danışma merkezleri kazandırdık. Yamanlar Dağı’nda gençlik merkezimizi çok yakında hizmete açacağız. Biz hizmet için varız, hizmet etmeyi sürdüreceğiz.” Dedi.  Kendisini “Hizmet etmedi” diye eleştirenlere cevap da veren Belediye Başkanı Cevat Durak “  Biz sağ olduğumuz sürece hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Bize laf üretenler değil hizmet üretenler lazım. Karşıyaka’ya katkı koyanlarla birlik olacağız. “ şeklinde konuştu.

Karşıyaka’da stat yerini bulduklarını ve planlarını hazırladıklarını da belirten Başkan Durak “ Stadımızın bir an önce yapılmasını istiyoruz. Laf değil hizmetin gelmesini bekliyoruz. Marinalarımızı, tramvayımızı istiyoruz. Tramvay için izinlerimizi versinler, Büyükşehir Belediyemiz yapacak. Bize hizmet üretenlerin arkasında olacağız.” Dedi.

Okulların ihtiyaçlarının büyük ölçüde belediyelerce karşılandığının altını çizen  Başkan Durak “Okulları bize versinler tüm ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılarız. Az önce bitişiğimizdeki okula girdim, okul müdürü elinde fırça duvarları boyuyor. Bütçesi yok, ihtiyaçları çok. Yerel yönetimler okullara sahip çıkabilir” dedi.

Başkan Durak, her hizmetin insana yönelik olduğunu belirterek “Sizler olmasanız bu yatırımların bir anlamı olmaz. Sizlerle birlikte güçlenecek ve güzelleşecektir. Bizlere verdiğiniz destek nedeniyle teşekkür ediyorum.” Dedi.

Milletvekili Mustafa Moroğlu da konuşmasında “Laf üreten değil, iş üreten bir belediyeye geldim. Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak sürekli hizmet üretiyor. İstanbul’da afetlerde toplanma alanı olarak imar planlarına işlenen yerler AVM’lere satılırken, Karşıyaka’da yeni yerler kazandırılıyor. Onlar rantiyecilere çalışıyor, İzmir’de belediyelerimiz halka çalışıyor. İzmir’e karşı bir baskı rejimi uygulanıyor. İzmir’e 9 yıldır yapılmayanlarını yapacaklarını söylüyorlar. 9 yıldır yapmadıklarını da itiraf ediyorlar. Konak’a tünel yapmak için tören yaptılar. Aylardır bir çalışma yok, projesi hazır değil, fizibilitesi yapılmadı. Karşıyaka sosyal demokratların kentidir. Onlara en büyük cevabı burası verdi. “ dedi.

Konuşmalardan sonra futbol sahanın açılış kurdelesi kesildi. Daha sonra saha içinde antreman yapan sporcular ziyaret edildi.     

YORUMLAR

Bu haber için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ


BENZER HABERLER

Spor 0 yorum

Korona bile durduramadı

19 Kasım 2020 1002

İzmir'in seçkin STK'sı olan Küçük Kulüp, 2020 yılındaki küresel ve yerel felaket ve olumsuzluklara rağmen büyüme ivmesini kaybetmedi.   1949 [...]

Spor 0 yorum

Centilmen turnuva

16 Kasım 2020 1203

Kültürpark Tenis Kulübü Turgut Ayker Senyör Tenis Turnuvası sona erdi. Turnuvaya sporcuların centilmenlik dolu davranışları damga vurdu. Kültürpark Tenis Kulübü [...]

Spor 0 yorum

Bostanlıspor’a oryantiring de 1 ikincilik, 1 üçüncülük…

16 Kasım 2020 1232

Bostanlıspor, Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından Aksaray’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nın 1. Ayağı olan "Türkiye Oryantiring Federasyonu 1. Kademe [...]

Spor 0 yorum

09.05'de antrenman durdu

11 Kasım 2020 2109

Bostanlıspor'un minik ve küçük futbolcuları bugün yaptıkları sabah çalışmasında saat 09.05'de antrenmanı durdurarak, ulu önderleri Gazi Mustafa Kemal Atatürk [...]

Spor 0 yorum

İstanbul Maratonu’na Kuşadası’ndan destek

09 Kasım 2020 2354

Kuşadası Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen N Kolay İstanbul Maratonu’nun Kuşadası ayağı sona erdi. AKUT Kuşadası tarafından “Her Adım Bir Hayat” sloganıyla [...]

Spor 0 yorum

Aliağa Petkimspor, Galibiyetle Döndü

08 Kasım 2020 2500

ING Basketbol Süper Ligi'nin 7. Haftasında Aliağa’nın basketboldaki güçlü ismi Aliağa Petkimspor, deplasmanda OGM Ormanspor’u 106-90 yendi. Ankara Spor Salonu’nda [...]

bizimizmir-2020-10-27-1603825796809-kaskaloglu.jpg

Reklam

bizimizmir-2020-10-29-1603924835536-bizim-izmir-ekim_baski_page_01.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

Geçmiş Olsun İzmir, Acımız Büyük

68 yazı

1

Dr. Hülya Yurttaş Pirinççi

Teşekkürler Öğretmenim

11 yazı

2

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Toksinler Ve Su

190 yazı

3

Serhan Şarman

Türkiye'de İlk Ve Tek Global Jeopark

3 yazı

4

Erdal İzgi

İki Bin Onsekiz…          

1001 yazı

5

Diğer Yazarlar

Arşiv

Reklam

bizimizmir-2020-10-29-1603925348518-bizim-izmir-ekim_baski_page_01_(1).jpg

Reklam

bizimizmir-2020-10-29-1603925307960-bizim-izmir-ekim_baski_page_01_(1).jpg