YUKARI

AMATÖR TAKIMLARA 5. SUNİ ÇİM FUTBOL SAHASI

AMATÖR TAKIMLARA 5. SUNİ ÇİM FUTBOL SAHASI
28 Ocak 2012 0 yorum 1123

Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak amatör takımlar için bir suni çim saha daha açtı. İki takımın faydalanacağı içinde soyunma odaları, tuvalet, duş yerleri bulunan sosyal tesisler törenle hizmete girdi. Futbol sahasını amatör liglerde mücadele eden Şemiklerspor ile Dedebaşıspor Kulübü birlikte kullanacak. Dedebaşı Spor Kulübünün 41 yıllık bir takım olduğunu belirten Kulüp 2. Başkanı Vedat Mutlu “ 41 yıldır kulübümüz kiralık yerlerde faaliyet gösteriyordu. Belediye Başkanımız Cevat Durak bizlere hem modern saha hem de kulüp binası hediye etti. Tüm sporcularımız adına teşekkür ediyorum.” Dedi.

Karşıyaka Belediyesi tarafından amatör kulüpler için yaptırılan 5. suni çim futbol sahasının açılışına Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Milletvekili Mustafa Moroğlu, KSK Başkanı Hüseyin Çalışkan, Gençlik Spor İl Müdür Yardımcısı Kemal Lale , CHP il ve ilçe yöneticileri, meclis ve il genel meclis üyeleri, Karşıyaka’daki amatör takımların yöneticileri ve sporcuları ile vatandaşlar katıldı. Açılış töreninde konuşan Şemikler Mahalle Muhtarı Bahar Zengin, Şemikler Spor Kulübü Başkanı Ali Ayvataş ve Dedebaşı Spor Kulübü 2. Başkanı Vedat Mutlu amatör sporculara verdiği destek nedeniyle Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’a teşekkür ederek “ Başkanımızın gençlere ve sporculara ne kadar değer verdiğini görüyoruz. Kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdür Yardımcısı Kemal Lale’de Başkan Durak’ın gençler söz konusu olduğunda hiçbir öneriye hayır demediğini belirterek “ Karşıyaka’da oturuyorum ve spor yapıyorum. Bu kentte spor yapmak isteyenler her yerde diledikleri güzellikte alanlar bulabiliyor. Tüm sporcular ve spora meraklı olanlar adına teşekkür ediyorum.” Dedi.

SPOR SAHALARI ÇOK AMAÇLI
Karşıyaka’ya kazandırdıkları spor sahalarının gençlerin sağlıklı yetişmesine de katkısı olacağını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak “ Bu sahaları ve çevresini aynı zamanda afette toplanma alanları olarak hazırlıyoruz.” Dedi.  Göreve geldiği dönemde vatandaşların en çok park istediklerini belirten Başkan Durak “ Daha sonra spor aletleri istenmeye başlandı. Şimdilerde ise yürüyüş yolları talep ediliyor. Bu parkta hepsi bir arada bulunuyor. Spor tesisleri ile birlikte tartan pisti olan spor aletleri, çocuk oyun alanı, basketbol sahası olan parklar yapıyoruz.  Önümüzdeki günlerde küçük bir çay evi de hizmete açacağız. Sporcularımız ile birlikte bu bölgede yaşayanlar da buradan faydalanacak.” Dedi.

Şemikler’e bir adet yeni kapalı pazaryeri de kazandırmak üzere olduklarını belirten Başkan Durak, Büyükşehir Belediyesi’nin kamulaştırmaları ile Ordu Caddesi’nin de ana caddeye bağlanmak üzere olduğunu söyledi.

Göreve geldiği günden bu yana pek çok hizmeti gerçekleştirdiklerini anlatan  Başkan Cevat Durak “ Yüzlerce park tamamladık. Bu parklarda kentimize emek vermiş değerli kişilerin isimlerini ölümsüzleştirdik. Yeni kapalı pazaryerleri yaptık. İsmail Cem, Bülent Ecevit, Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi gibi pek çok kültür merkezini hayata geçirdik. Yeni sağlık evleri, semt merkezleri yaptık. Kadın danışma merkezleri kazandırdık. Yamanlar Dağı’nda gençlik merkezimizi çok yakında hizmete açacağız. Biz hizmet için varız, hizmet etmeyi sürdüreceğiz.” Dedi.  Kendisini “Hizmet etmedi” diye eleştirenlere cevap da veren Belediye Başkanı Cevat Durak “  Biz sağ olduğumuz sürece hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Bize laf üretenler değil hizmet üretenler lazım. Karşıyaka’ya katkı koyanlarla birlik olacağız. “ şeklinde konuştu.

Karşıyaka’da stat yerini bulduklarını ve planlarını hazırladıklarını da belirten Başkan Durak “ Stadımızın bir an önce yapılmasını istiyoruz. Laf değil hizmetin gelmesini bekliyoruz. Marinalarımızı, tramvayımızı istiyoruz. Tramvay için izinlerimizi versinler, Büyükşehir Belediyemiz yapacak. Bize hizmet üretenlerin arkasında olacağız.” Dedi.

Okulların ihtiyaçlarının büyük ölçüde belediyelerce karşılandığının altını çizen  Başkan Durak “Okulları bize versinler tüm ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılarız. Az önce bitişiğimizdeki okula girdim, okul müdürü elinde fırça duvarları boyuyor. Bütçesi yok, ihtiyaçları çok. Yerel yönetimler okullara sahip çıkabilir” dedi.

Başkan Durak, her hizmetin insana yönelik olduğunu belirterek “Sizler olmasanız bu yatırımların bir anlamı olmaz. Sizlerle birlikte güçlenecek ve güzelleşecektir. Bizlere verdiğiniz destek nedeniyle teşekkür ediyorum.” Dedi.

Milletvekili Mustafa Moroğlu da konuşmasında “Laf üreten değil, iş üreten bir belediyeye geldim. Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak sürekli hizmet üretiyor. İstanbul’da afetlerde toplanma alanı olarak imar planlarına işlenen yerler AVM’lere satılırken, Karşıyaka’da yeni yerler kazandırılıyor. Onlar rantiyecilere çalışıyor, İzmir’de belediyelerimiz halka çalışıyor. İzmir’e karşı bir baskı rejimi uygulanıyor. İzmir’e 9 yıldır yapılmayanlarını yapacaklarını söylüyorlar. 9 yıldır yapmadıklarını da itiraf ediyorlar. Konak’a tünel yapmak için tören yaptılar. Aylardır bir çalışma yok, projesi hazır değil, fizibilitesi yapılmadı. Karşıyaka sosyal demokratların kentidir. Onlara en büyük cevabı burası verdi. “ dedi.

Konuşmalardan sonra futbol sahanın açılış kurdelesi kesildi. Daha sonra saha içinde antreman yapan sporcular ziyaret edildi.     

YORUMLAR

Bu haber için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ


BENZER HABERLER

Spor 0 yorum

İzmir’de plaj voleybolu heyecanı başladı

08 Mayıs 2021 80 kere okundu

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı CEV Continental Cup’ın ilk günü kadınlar grup maçlarına sahne oldu.   İzmir Büyükşehir [...]

Spor 0 yorum

‘Baba ısrarı’ milli sporcu yaptı

06 Mayıs 2021 182 kere okundu

Babasının ısrarıyla 10 yaşında başladığı yelken sporunda, yeteneğini kısa sürede kanıtlayarak Milli Takım’a kadar yükselen Doğa Deniz Çıkman (19), kariyerine şimdiden [...]

Spor 0 yorum

En büyük hedefim olimpiyatlar

05 Mayıs 2021 218 kere okundu

Avrupa Trampolin Cimnastik Şampiyonası gençler senkronize finalinde Elif Ceren Çolak ile birlikte ikinci olarak, bu dalda Türkiye'ye ilk gümüş madalyayı kazandıran [...]

Spor 0 yorum

Tokyo Olimpiyatları’nın yolu İzmir’den geçiyor

02 Mayıs 2021 176 kere okundu

Plaj voleybolunda Tokyo Olimpiyatları’na katılacak ülkelerin belirleneceği CEV Continental Cup, 6-9 Mayıs tarihleri arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde [...]

Spor 0 yorum

Karşıyakalı milli tenisçi Başkan Tugay’ı ziyaret etti

01 Mayıs 2021 223 kere okundu

Karşıyakalı küçük tenisçi Esila Toklu, Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ı makamında ziyaret etti. Esila, Başkan Tugay’a Karşıyaka’yı dünya [...]

Spor 0 yorum

Altay’da Mustafa Denizli dönemi

30 Nisan 2021 226 kere okundu

Türk futbolunun köklü kulüplerinden Altay, efsane isimlerinden Mustafa Denizli ile el sıkıştı. Denizli’nin 38 yıl aradan sonra yetiştiği kulübe teknik direktör [...]

bizimizmir-2020-10-27-1603825796809-kaskaloglu.jpg

Reklam

1619483200323-1biz.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

Aramıza Hoş Geldin Güzel Adam…

69 yazı

1

Dr. Hülya Yurttaş Pirinççi

Sabah 06.30; Günün Mucizesi

28 yazı

2

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Ramazan Da 2 Öğün, Aralıklı Oruç Diyeti De…

196 yazı

3

Serhan Şarman

Manisa Şehzadeler Ve Masal Park

5 yazı

4

Burcu Şakar

Oldu Mu Şimdi Murat!

7 yazı

5

Diğer Yazarlar

sinema

Arşiv

Reklam

1619483923359-3biz.jpg

Reklam

1619483767364-2biz.jpg