Balık Ağı'na kültür ve sanat takıldı

  • 0
  • 2.099
Yazı Boyutu:

SKSF'nin 2009 Yaz Okulu sona erdi. Öğrenciler kendileri için düzenlenen veda töreninde velilerine dans gösterileri, İngilizce şarkı, piyano resitali verirlerken, birlikte oynadıkları eğlenceli oyunlarla hoşça vakit geçirdiler Çocukların velilerin tümünün katıldığı "Balık Ağı" oyunu ile kaynaşmaları hem eğlenceli hem de duygusal anlar yaşattı

Manavkuyu'da kurulu Soyer Kültür Sanat Fabrikası (SKSF) bünyesinde açılan 2009 Yaz Okulu sona erdi. Öğrenciler katılım belgeleri için bu yıl son kez düzenlenen törende velilerine dans gösterileri, piyano resitali, İngilizce şarı ile hediye verdiler. Anne ve babalarıyla birlikte oynadıkları eğlenceli oyunlarla kaynaştıkları arkadaşlarıyla hoş vakit geçirdiler. Çocukların velilerin tümünün katıldığı "Balık Ağı" ve "Sarıl Bana" oyunu ile kaynaşmaları hem eğlenceli hem de duygusal anlar yaşattı

Amacı çocukların kulaklarına "sanat suyu" kaçırmak olan SKSF'nin Yaz Okulu'nda kültür, sanat ve spor adına tüm aktivitelere katılan öğrenciler özel havuzda yüzme kursları da aldılar. Yoğun bir eğitim yılının yorucu çalışma temposu sonrası SKSF Yaz Okulu'na başlayan öğrenciler, eğlenerek, spor yaparak kültür ve sanatın her dalında eğitim aldılar. Haftada bir yapılan kültür gezileri ile de rahatladılar.

Düzenlenen törende katılım belgelerini alan öğrenciler ailelerine önce Bale Okulu yöneticisi koreograf balerin Natalia Ulutaş'ın öğrettiği salsa ve rap dansını yaptıktan sonra anne ve babalarıyla birlikte "Sirtaki" oynadılar. Geleceğin piyanistleri olmaya aday iki öğrenicinin arkadaşlarına ve ailelerine sundukları nefis piyano resitali büyük alkış aldı. Çocuklar daha sonra aileleri ile birlikte eğlenceli oyunlar oynadılar.

Çocuklar ve velilerin el ele tutuşarak oluşturdukları ağ ile kaçan çocuk ve velisini yakalamayı amaçlayan "Balık Ağı" oyunlarını çığlıklar içinde oynarken büyükler çocukluklarını yaşadılar. Bir komutla herkesin ayrı bir yöne koştuğu ikinci komutla da en yakınında bulunan küçükse büyüğüne, büyükse küçüğüne sarıldığı "Sarıl Bana" adlı oyun ise tam bir kaynaşma örneği oldu. En son sarılanların "göbek dansı" ile cezalandırıldığı oyunda kahkahalar hiç dinmedi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Deprem korkusuna özel terapi

Buca'nın altın çocukları

Narlıdere'nin kalite yolculuğu başladı

Kadınlara ‘yaratıcı endüstri’ eğitimleri

Türk polisiye dizilerinde kadının yeri yok

Bir yılda 12 bin 500 kişiye eğitim