Bayraklı Belediyesinden istihdama rekor destek

İşsizlikle mücadele ve istihdama katkı sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren Bayraklı Belediyesi, iş arayanları çeşitli firmalardaki mevcut işlere yönlendiren ilçe belediyeleri arasında rekor sayıyla birinci oldu.

  • 0
  • 170
Bayraklı Belediyesinden istihdama rekor destek
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

İşsizlikle mücadele ve istihdama katkı sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren Bayraklı Belediyesi, iş arayanları çeşitli firmalardaki mevcut işlere yönlendiren ilçe belediyeleri arasında rekor sayıyla birinci oldu. 3 yılda yaklaşık 16 bin kişi, yeni işlerine yerleştirilmek üzere firmalara yönlendirildi, 3 binden fazla vatandaş iş başı yaptı. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Ülkemizin en önemli sorunlarından olan işsizlikle mücadelemizi sürdüreceğiz. Yurttaşlarımızın hayatlarına olumlu anlamda dokunabiliyorsak, ne mutlu bize”
dedi.

16 BİN KİŞİ YÖNLENDİRİLDİ, 3 BİN İSTİHDAM SAĞLANDI
Bayraklı Belediyesi, bünyesinde faaliyetlerini sürdüren İŞKUR Hizmet Noktası sayesinde yerel seçimlerden bu yana 16 bin 212 kişiyi çeşitli firmalarda işe yönlendirdi. 3 binden fazla vatandaş da istihdama kazandırıldı. İşverenler ile iş arayanları bir araya getirerek birebir görüşmeler sağlayan belediye yetkilileri, istihdama rekor oranda katkı sağladı. Bu kapsamda 2012 yılının üçüncü çeyreğinde bin 30 kişi daha yeni iş yerlerinde görevlerine başladı.

Görüşmeleri olumlu geçen adaylar, mesleki deneyim ve iş kollarına göre firmalarda işbaşı yapıyor. Projeden yararlanmak isteyenler Bayraklı Belediyesi İŞKUR İstihdam Ofisi’ne CV vererek iş sahibi olma imkanından faydalanabiliyor.
 
“İŞSİZLİKLE MÜCADELE EDİYORUZ”
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “İşsizlikle mücadele etmek ve istihdama katkı sağlamak amacıyla Bayraklı’da üzerimize düşeni yapıyoruz. Geldiğimiz ilk günden bu yana işsizlikle mücadelemizi sürdürürken, ulaşabildiğimiz kadar iş arayan ilçe sakinimize ulaşmayı ve onları iş hayatına kazandırmayı amaçladık. İşsizliği insanların kaderi olmaktan çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz" dedi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

“ISO 9001” Karabağlar'da

Sulak alanları hızla kaybediyoruz

Geleceğe Hareket Et

Foça'lar kardeş oldu

150 yıllık konağı onararak ‘Tarihe Saygı’ ödülünü aldılar

Mübadelenin 100. yılında barış ve dostluk çağrısı