DTO İzmir 2.Atatürk Kupası Yelken Yarışları Sonuçlandı…

  • 0
  • 990
Yazı Boyutu:

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi tarafından düzenlenen “DTO İzmir 2. Atatürk Kupası Optimist Takım Yarışları”, Karşıyaka Yelken tesisleri’nde gerçekleştirilen ödül töreni ile sona erdi. 
Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi tarafından Atatürk Haftası faaliyetleri kapsamında düzenlenen, “DTO İzmir 2. Atatürk Kupası Optimist Takım Yarışları”, denizciliğe ve yelken sporuna gönül verenlerin katıldığı ödül töreni ile tamamlandı.
Karşıyaka Yelken Tesisleri Kayıkhanesi’nde düzenlenen ödül törenine Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Kadir Sağdıç, Ege Deniz Bölge Komutanı Tuğamiral Levent Görgeç, denizcilik kuruluşlarının yöneticileri ile Odanın yönetim kurulu katıldı. Yarışmaya Ege Bölgesi’nde faaliyet gösteren 7 kulüp yelkencisi katıldı. 
Optimist Takım Yarışması’nda birinci olan Karşıyaka Yelken Kulübü, yarış tipi optimist tekne kazandı. Urla Optimist Spor Kulübü ikinci, Çeşme Yelken İhtisas Kulübü ise üçüncülüğü elde etti.
Yarışmanın ödül töreninde konuşan Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Géza Dologh, yelken sporuna katılım arttıkça, denizleri tanıma ve sevme imkânının doğacağını, bilinçli denizcilerin yetişeceğini söyledi.
“Denizci millet olmadan, denizci ülke olmaz” diyen Dologh, denizci millet olmanın temelinde ise denizleri kullanmanın yattığını ifade etti.  Dologh, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Sizler yelken sporcusu olarak denizciliğimizin temelini oluşturuyorsunuz. Yelken sporuna en uygun deniz olan İzmir Körfezi’nde sizleri izleyen İzmirli gençlerimiz de yelkene başlayarak temeli sağlamlaştıracaklar. Böylece denizleri tanıyan, seven, denizleri kullanan ve onun nimetlerinden gereği gibi faydalanan dünyanın en iyi denizcileri yetişecektir.

“Optimist Takım Yarışmaları’nda dereceye giren sporcular
1. Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi
-Selim Hekimoğlu
-Saliha Yılmazçelik
-Efe Sosyal
-Barbaros Hekimoğlu
-Denizcan Erbil

2. Urla Optimist Spor Kulübü
-İbrahim Balanlı
-Ege Üret
-Kerem Balanlı
-Burak Kahrat
-Simge İlseven

3. Çeşme Yelken İhtisas Kulübü
-Bora Olcav
-Asil Örgen
-Toygar Elmas
-Doruk Taneli
-Özgünt Alp Amuş

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Buzun şampiyonları İzmir’de yarışacak

Dayanışma buluşması

Winter Cup rüzgarı

İzmir’in Minik Yüzücüleri Aliağa’da yarıştı

Bostanlıspor Osmaniye’de Türkiye Şampiyonu…

Karneyi alan buz pistine koştu