Ege Bölgesi okul öncesi eğitim kurumları İTK’da biraraya geldi

  • 0
  • 3.791
Yazı Boyutu:

İzmir Özel Türk Koleji Ege Bölgesi’ndeki tüm anaokulları idareci  ve eğitimcilerine  yönelik olarak “1.Okul Öncesi Eğitim Sempozyumu” düzenledi. 523 okul öncesi eğitim kurumu yönetici ve eğitimcilerinin katıldığı sempozyumda Türkiye’nin ileri gelen isimleri birikimlerini anaokulu öğretmenleri ile paylaştı. 
          
3-6 yaş arası öğrencilere eğitim veren kurumların eğitim standartının yükseltilmesinin hedeflendiği,  İTK 1. Okul Öncesi Eğitim Kurumları Sempozyumu 523 kişinin katılımı ile İTK Cahit Gürkan Salonları’nda yapıldı. Ege Bölgesi’ndeki okul öncesi kurumlara yönelik olarak düzenlenen sempozyuma İzmir’in yanısıra, Aydın, Balıkesir, Kütahya, Seferihisar, Çeşme, Kuşadası, Tire, Manisa’dan katılımlar gerçekleşti. Noper-Morpa, Pearson-Yapa, Şimşek Kitabevi-Oxford Yayınları’nın sporsor olduğu sempozyumun açılışını İzmir Vali Yardımcısı Ardahan Totuk yaptı.
İzmir Özel Türk Koleji’nin yakınan takip ettiğini söyleyen Totuk, “Sayın Bahattin Tatış’ı ve değerleri üoğullarını sevgi ile selamlıyorum. Böylesi bir okulu Türkiye kazandırdıklarından dolayı tebrik ediyoruz. Her konuda öncülük eden İTK’nın bu sempozyumunun tüm eğitimcilere yeni birikmeler getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.İTK Bahattin Tatış Kampüsü İlköğretim Okulu Müdürü Burçin Çabukyürüyen ise , okul öncesi temel eğitimin önemine inanan İzmir Özel Türk Koleji’nin tüm Ege Bölgesi’ndeki okul öncesi eğitim kurumlarının standartını aynı noktaya getirmek ile ilgili bir misyon yüklenmeyi görev bildiğini söyledi. “Konaktan, Bucaya, İzmir’de Kütahya’ya tüm çocuklarımız anaokullarında en iyi eğitimi almalılar ki, ileride şu an temelini attığımız Atatürkçü, çağdaş Türk Gençliğinin ceremesini ileriki yıllarda görelim” diyen Çabukyürüyen, bu amaçla tüm Ege Bölgesini misafir ettiklerini söyledi. Gün boyu süren sempozyumda Oxford Üniversitesi Basın Grubu Öğretmeni Teressa Doğuelli, “Okul Öncesi Yaş Grubu Eğitimi’nde Nörobilimin Önemi”, Denge Psikolojik Danışmanlık ve Kişisel Gelişim Merkezi’nden  Psikolog Şenel Karaman “Çocuğun ilköğretime Hazırlanması”, Pearson-Longman Yayınevi’nin Eğitim Danışmanı  Guy Elders ise “Okul öncesi çocukları nelere yeteneklidir?” , Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayla Oktay  “Sınıf yönetimi ve disiplin”, Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Okul Öncesi Anabilim Dalı Başkanı   Prof. Dr. Belma Tuğrul ise “Oyunla öğrenmek” konu başlıklarında anaokulları yönetici ve öğretmenlerine birikimlerini aktardı. Sempozyum süresince Okul Öncesi eğitimi konusunda ürünler üreten firmalar İTK Cahit Gürkan Spor Salonu’nda sergi açarak, sempozyuma renk kattılar. 
            

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Yaşar'a saygın üyelik

Egeli ihracatçılardan 14 depremzede kadına yardım eli

Ücretsiz kursları başlıyor

Piri Reis Pınar Ayhan’ı ağırladı

Kuşadası’nda ‘cerrahi hemşireliği’ zirvesi

Ege’de Sosyal Güvenlik Mevzuatı Eğitimi