YUKARI
bizimizmir-2020-11-02-1604312884479-bizvariz_(1).jpg

Geleceğin hekimleri İEÜ Medical Park’ta yetişecek

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Tıp Fakültesi dördüncü sınıf öğrencileri, İEÜ Medical Park Hastanesi’nde yeni akademik yıla merhaba dedi. Pratik ve teorik derslerden oluşan staj programına başlayan 35 tıp fakültesi öğrencisi, hastane ortamında uygulamalı eğitim alabilecek.
Geleceğin hekimleri İEÜ Medical Park’ta yetişecek
03 Ekim 2020 0 yorum 1353

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Tıp Fakültesi dördüncü sınıf öğrencileri, İEÜ Medical Park Hastanesi’nde yeni akademik yıla merhaba dedi. Pratik ve teorik derslerden oluşan staj programına başlayan 35 tıp fakültesi öğrencisi, hastane ortamında uygulamalı eğitim alabilecek.

İEÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar, İEÜ Medical Park Hastanesi Genel Müdürü Veysi Kubba ve İEÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Abacıoğlu’nun konuşmaları ile başlayan staj programı, İEÜ Medical Park Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Zafer Beken’in ilk dersi ile devam etti.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren İzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Park Hastanesi Genel Müdürü Veysi Kubba, “Dünyadaki gelişmeleri takip eden ve ülkemizin aydınlık yarınlarına değer katacak hekimler yetiştirmek için bütün hocalarımızla ve hastanenin bütün imkânlarıyla sizlerin yanındayız. Bizler, sizlerin ülkeye dünyadan bakan, teknolojik gelişmeleri iyi takip eden, tıbbi etik ilkelere uygun ve çok iyi iletişim kurabilen hekimler olarak yetişmeniz hususunda elimizden gelen tüm desteği vereceğiz. Bugün başlayan bu yolculuğun çok iyi yerlere varacağına, ülkemize hizmet edecek çok iyi doktorlar olacağınıza inancımı belirterek hepinize eğitiminizde başarılar diliyorum” dedi. 

“ETTİĞİNİZ YEMİNİ HATIRLAYIN”
Eğitim için hastanede ciddi bir yatırımla alt yapının hazırlandığını belirten İEÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Abacıoğlu ise, öğrencilere şunları söyledi: “Hastanedeki hocalarımızla uzun süren eğitici eğitimleri ile bir araya geldik. Sıra geldi bunu alanda uygulamaya. Hep birlikte bunu hayata geçireceğiz. Etik ilkeler ve iletişim becerileri, ilk günden itibaren vurguladığımız konular. İlk gün ettiğiniz yemini sizlerden hatırlamanızı istiyorum. O gün ettiğiniz yeminin gerekliliklerini bugün klinikte yapmanız gerekiyor. Hasta mahremiyetine saygı, bilgilerin gizliliği için yemin ettiniz. Artık daha fazla sorumluluk alacaksınız. Eğitim her zaman için öncelikle bireyin sorumluluğudur. Eğiticiler, okullar, hastaneler onu desteklemek için vardır. Sizlerin bu özeni ve duyarlılığı göstereceğinden de eminim. Hepinize başarılı bir akademik yıl diliyorum.”

“YÜKSEK KALİTEDE HASTANE”
İEÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar, öğrencilerle yeniden buluşmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, “Şimdiye kadar oldukça farklı bir tıp eğitimi gördünüz. Bu farklı eğitim, İEÜ Medical Park Hastanesi’ndeki çalışmalarla da devam edecek. Çünkü İEÜ Medical Park, en yüksek kalite standartlarına sahip bir hastane ve bölgemizin de en fazla yatak kapasitesine sahip olan hastanesi. Bu açından da buradaki eğitiminizin çok değerli olacağını düşünüyorum. Atatürk’ün ‘Beni Türk doktorlarına emanet edin' sözünü hatırlatmak istiyorum. Sizlerin çalışmaları ile Atatürk’ün bu sözünün çok farklı bir derinlikte anlam kazanacağına inanıyorum” dedi.


İLK DERS OP. DR. ZAFER BEKEN’DEN
Akademik yılın ilk dersini veren İEÜ Medical Park Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Zafer Beken, “Yıllar önce yakalandığım Hepatit C hastalığından dolayı uzun süre hastanede tedaviler gördüm. Bu hastalık bana, hekim gözünden değil hasta gözünden bakma fırsatı verdi. Hasta olarak hastanede yaşadığım deneyimler sonucu iletişimin ne kadar önemli olduğunu fark ettim. Doktor olduğumu söylememe rağmen hasta olarak yoğun bakımda yattığım hastanede gerekli bilgilendirme bana yapılmamıştı. Sorduğum soruların cevabını hiçbir şekilde alamamıştım. Bu yüzden bir hekim hem sosyal anlamda hem de iletişim anlamında iyi olmalı. Bizim buradaki amacımız tüm yönleriyle, iyi bir hekim yetiştirmektir” dedi.   

BÜYÜK BİR AİLENİN PARÇASIYIZ
Eğitim yılının başlaması ile ilgili duygu ve düşünceleri paylaşan İEÜ Tıp Fakültesi dördüncü sınıf öğrencisi Emre Asker, “Hastaneye ilk girdiğimiz andan itibaren, hastane personeli ve bütün hocalarımız bize çok sıcak bir karşılama sundular. Biz de böylesine büyük bir ailenin parçası olmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Aldığımız ilk ders de oldukça öğretici ve keyifli bir dersti. Zafer hocamız yakın geçmişte yapılan araştırmalardan bahsetti bizlere. Hastane bünyesinde yeni kurulan Fonksiyonel Tıp ve Sağlıklı Yaşam Merkezi’ni de tanımış olduk” diye konuştu.
ÇOK HEYECANLIYIM
Tıp Fakültesi öğrencisi Zeynep Taşkın ise, “Birinci sınıfa tekrar başlamış gibi heyecanlıyım. Pandemiden dolayı uzun süre eğitime ara verdikten sonra hastanede eğitime başlamak çok heyecanlı. Bu beni daha da fazla motive etti. İEÜ Medical Park Hastanesi’ndeki alanında yetkin hocalarımızla verimli bir eğitim yılı geçireceğimi düşünüyorum” dedi.

YORUMLAR

Bu haber için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ


BENZER HABERLER

Eğitim 0 yorum

‘Bitcoin’ araştırmasına uluslararası ödül

27 Kasım 2020 271

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) İşletme Fakültesi’nden Doç. Dr. Gülin Vardar ve Doç. Dr. Berna Aydoğan, Türkiye’de ‘Bitcoin’ ile hisse [...]

Eğitim 0 yorum

BAYSEM, TVBEK ile ödül aldı

27 Kasım 2020 252

Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından bu yıl 7'ncisi düzenlenen 'Sürdürülebilir İş Ödülleri' yarışmasında Bayraklı Belediyesi, 'Çeşitlilik [...]

Eğitim 0 yorum

Konak Belediyesi’ne büyük onur

27 Kasım 2020 248

Konak Belediyesi ve Kent Değerlerini Koruma ve Geliştirme Derneği işbirliği arasında yürütülen ve tarihi İstiklal Okulunu yeniden şehre kazandıracak “Konak Yenilikçi [...]

Eğitim 0 yorum

Çalışanlar afet ve acil durumlara hazırlanıyor

25 Kasım 2020 509

Ayvalık Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü ile İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi ortaklığında afet ve acil durum ekiplerine sertifikalı yangın eğitimi [...]

Eğitim 0 yorum

Eğlenirken öğreniyor

25 Kasım 2020 479

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim veren Buca Belediyesi Pırlanta Merkezleri büyük ilgi gördü. Pandemi başından bugüne 3-6 yaş çocukların gelişimlerine [...]

Eğitim 0 yorum

Vaatte kalmasın, hayat bulsun

24 Kasım 2020 717

Eğitim-Bir-Sen, Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun 11. Kalkınma Planı’nda ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu’nda yer almasına rağmen hala çıkartılmamasına [...]

bizimizmir-2020-10-27-1603825796809-kaskaloglu.jpg

Reklam

bizimizmir-2020-10-29-1603924835536-bizim-izmir-ekim_baski_page_01.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

Geçmiş Olsun İzmir, Acımız Büyük

68 yazı

1

Dr. Hülya Yurttaş Pirinççi

Teşekkürler Öğretmenim

11 yazı

2

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Laktoz İntoleransı Ve Süt Alerjisi

191 yazı

3

Serhan Şarman

Türkiye'de İlk Ve Tek Global Jeopark

3 yazı

4

Burcu İle Biraz Ordan Biraz Burdan

Vicdansızlığın Bedelini Bebekler Ödemesin!

4 yazı

5

Diğer Yazarlar

Arşiv

Reklam

bizimizmir-2020-10-29-1603925348518-bizim-izmir-ekim_baski_page_01_(1).jpg

Reklam

bizimizmir-2020-10-29-1603925307960-bizim-izmir-ekim_baski_page_01_(1).jpg