YUKARI

Geleceğin hekimleri İEÜ Medical Park’ta yetişecek

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Tıp Fakültesi dördüncü sınıf öğrencileri, İEÜ Medical Park Hastanesi’nde yeni akademik yıla merhaba dedi. Pratik ve teorik derslerden oluşan staj programına başlayan 35 tıp fakültesi öğrencisi, hastane ortamında uygulamalı eğitim alabilecek.
Geleceğin hekimleri İEÜ Medical Park’ta yetişecek
03 Ekim 2020 0 yorum 1551

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Tıp Fakültesi dördüncü sınıf öğrencileri, İEÜ Medical Park Hastanesi’nde yeni akademik yıla merhaba dedi. Pratik ve teorik derslerden oluşan staj programına başlayan 35 tıp fakültesi öğrencisi, hastane ortamında uygulamalı eğitim alabilecek.

İEÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar, İEÜ Medical Park Hastanesi Genel Müdürü Veysi Kubba ve İEÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Abacıoğlu’nun konuşmaları ile başlayan staj programı, İEÜ Medical Park Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Zafer Beken’in ilk dersi ile devam etti.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren İzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Park Hastanesi Genel Müdürü Veysi Kubba, “Dünyadaki gelişmeleri takip eden ve ülkemizin aydınlık yarınlarına değer katacak hekimler yetiştirmek için bütün hocalarımızla ve hastanenin bütün imkânlarıyla sizlerin yanındayız. Bizler, sizlerin ülkeye dünyadan bakan, teknolojik gelişmeleri iyi takip eden, tıbbi etik ilkelere uygun ve çok iyi iletişim kurabilen hekimler olarak yetişmeniz hususunda elimizden gelen tüm desteği vereceğiz. Bugün başlayan bu yolculuğun çok iyi yerlere varacağına, ülkemize hizmet edecek çok iyi doktorlar olacağınıza inancımı belirterek hepinize eğitiminizde başarılar diliyorum” dedi. 

“ETTİĞİNİZ YEMİNİ HATIRLAYIN”
Eğitim için hastanede ciddi bir yatırımla alt yapının hazırlandığını belirten İEÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Abacıoğlu ise, öğrencilere şunları söyledi: “Hastanedeki hocalarımızla uzun süren eğitici eğitimleri ile bir araya geldik. Sıra geldi bunu alanda uygulamaya. Hep birlikte bunu hayata geçireceğiz. Etik ilkeler ve iletişim becerileri, ilk günden itibaren vurguladığımız konular. İlk gün ettiğiniz yemini sizlerden hatırlamanızı istiyorum. O gün ettiğiniz yeminin gerekliliklerini bugün klinikte yapmanız gerekiyor. Hasta mahremiyetine saygı, bilgilerin gizliliği için yemin ettiniz. Artık daha fazla sorumluluk alacaksınız. Eğitim her zaman için öncelikle bireyin sorumluluğudur. Eğiticiler, okullar, hastaneler onu desteklemek için vardır. Sizlerin bu özeni ve duyarlılığı göstereceğinden de eminim. Hepinize başarılı bir akademik yıl diliyorum.”

“YÜKSEK KALİTEDE HASTANE”
İEÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar, öğrencilerle yeniden buluşmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, “Şimdiye kadar oldukça farklı bir tıp eğitimi gördünüz. Bu farklı eğitim, İEÜ Medical Park Hastanesi’ndeki çalışmalarla da devam edecek. Çünkü İEÜ Medical Park, en yüksek kalite standartlarına sahip bir hastane ve bölgemizin de en fazla yatak kapasitesine sahip olan hastanesi. Bu açından da buradaki eğitiminizin çok değerli olacağını düşünüyorum. Atatürk’ün ‘Beni Türk doktorlarına emanet edin' sözünü hatırlatmak istiyorum. Sizlerin çalışmaları ile Atatürk’ün bu sözünün çok farklı bir derinlikte anlam kazanacağına inanıyorum” dedi.


İLK DERS OP. DR. ZAFER BEKEN’DEN
Akademik yılın ilk dersini veren İEÜ Medical Park Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Zafer Beken, “Yıllar önce yakalandığım Hepatit C hastalığından dolayı uzun süre hastanede tedaviler gördüm. Bu hastalık bana, hekim gözünden değil hasta gözünden bakma fırsatı verdi. Hasta olarak hastanede yaşadığım deneyimler sonucu iletişimin ne kadar önemli olduğunu fark ettim. Doktor olduğumu söylememe rağmen hasta olarak yoğun bakımda yattığım hastanede gerekli bilgilendirme bana yapılmamıştı. Sorduğum soruların cevabını hiçbir şekilde alamamıştım. Bu yüzden bir hekim hem sosyal anlamda hem de iletişim anlamında iyi olmalı. Bizim buradaki amacımız tüm yönleriyle, iyi bir hekim yetiştirmektir” dedi.   

BÜYÜK BİR AİLENİN PARÇASIYIZ
Eğitim yılının başlaması ile ilgili duygu ve düşünceleri paylaşan İEÜ Tıp Fakültesi dördüncü sınıf öğrencisi Emre Asker, “Hastaneye ilk girdiğimiz andan itibaren, hastane personeli ve bütün hocalarımız bize çok sıcak bir karşılama sundular. Biz de böylesine büyük bir ailenin parçası olmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Aldığımız ilk ders de oldukça öğretici ve keyifli bir dersti. Zafer hocamız yakın geçmişte yapılan araştırmalardan bahsetti bizlere. Hastane bünyesinde yeni kurulan Fonksiyonel Tıp ve Sağlıklı Yaşam Merkezi’ni de tanımış olduk” diye konuştu.
ÇOK HEYECANLIYIM
Tıp Fakültesi öğrencisi Zeynep Taşkın ise, “Birinci sınıfa tekrar başlamış gibi heyecanlıyım. Pandemiden dolayı uzun süre eğitime ara verdikten sonra hastanede eğitime başlamak çok heyecanlı. Bu beni daha da fazla motive etti. İEÜ Medical Park Hastanesi’ndeki alanında yetkin hocalarımızla verimli bir eğitim yılı geçireceğimi düşünüyorum” dedi.

YORUMLAR

Bu haber için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ


BENZER HABERLER

Eğitim 0 yorum

Robotik takımı ödüle doymuyor

12 Haziran 2021 317 kere okundu

Bahçeşehir Koleji İzmir 50. Yıl Kampüsü robotik takımı 4 th Dimension, 2021 FRC Infinite Recharge sezonunda büyük bir başarı göstererek şampiyonluk ödülü [...]

Eğitim 0 yorum

Minikler, Egeli gençlere ilham oldu

10 Haziran 2021 334 kere okundu

Ege Üniversitesi (EÜ) Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Merih Tekin Bender’in Güzel Sanatlar [...]

Eğitim 0 yorum

Karşıyaka’da spor kursları başladı!

08 Haziran 2021 302 kere okundu

Covid-19 salgını nedeniyle faaliyetlerine ara verilen Karşıyaka Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'ne bağlı kurslar, kademeli normalleşme ile birlikte yeniden başladı. [...]

Eğitim 0 yorum

İş birliği protokolü

08 Haziran 2021 307 kere okundu

Bahçeşehir Koleji İzmir Kuzey Kampüsü ile Katip Çelebi Üniversitesi arasında bilimsel iş birliği protokolü imzalandı. Protokol imza törenine, Katip Çelebi [...]

Eğitim 0 yorum

Yaz Spor Okulları önlemlerle açıldı

08 Haziran 2021 319 kere okundu

Gençlerin yaz tatillerini daha verimli geçirmeleri amacıyla düzenlenen Karabağlar Belediyesi Yaz Spor Okulları önlemlerle açıldı. Belediyeye bağlı 16 spor tesisinde [...]

Eğitim 0 yorum

İzmirli gençler 12 ülkeden yaşıtlarıyla N.E.W.S. eTwinning Projesinde buluştu

08 Haziran 2021 320 kere okundu

İzmir Konak Misak-ı Milli Ortaokulu öğrencileri 12 Avrupa ülkesinin öğrencileriyle N.E.W.S. eTwinning isimli projede çevrimiçi bir araya geldi. İzmirli gençler, [...]

bizimizmir-2020-10-27-1603825796809-kaskaloglu.jpg

Reklam

1622101404337-1.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

Aramıza Hoş Geldin Güzel Adam…

69 yazı

1

Dr. Hülya Yurttaş Pirinççi

Sevgi Ve Güvenle ; Babalar Günü Kutlu Olsun

32 yazı

2

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Ödemden Bıktık Diyenler Gelsin…

197 yazı

3

Serhan Şarman

Tarihi Şükran Oteli'ne Veda Ederken...

6 yazı

4

Burcu Şakar

Oldu Mu Şimdi Murat!

7 yazı

5

Diğer Yazarlar

sinema

Arşiv

Reklam

1622101477810-1a.jpg

Reklam

1622101451683-1a.jpg