Hemşirelikte Başarı Öyküleri

Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi tarafından gerçekleştirilen “ Hemşirelik Öğrencileri Kariyer Sempozyumu” kapsamında “Hemşirelikte Başarı Öyküleri” konulu oturum düzenlendi.

  • 0
  • 1.616
Hemşirelikte Başarı Öyküleri
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi tarafından gerçekleştirilen “ Hemşirelik Öğrencileri Kariyer Sempozyumu” kapsamında “Hemşirelikte Başarı Öyküleri”  konulu oturum düzenlendi.

Başkanlığını  Hemşirelik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Fisun Şenuzun Aykar yaptığı oturma, Uzman Hemşire Keziban Babadağ, 52. Uluslararası Antalya Film festivali en iyi kadın oyuncu ödülü sahibi  Nuray Yeşilaraz, Öğr. Gör. Nurcan Güzelay ve Perfüzyonist Nuran Ay Dereli konuşmacı olarak katıldı.

Hemşirelik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Fisun Şenuzun Aykar “Hemşirelik gerçekten zor bir meslek ama sosyal faaliyetlerin de yapılacağı bir meslek grubu. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Hemşirelik öğrencilerine meslek hayatındaki tecrübelerini anlatan Uzman Hemşire Keziban Babadağ,  “İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nde iş yaşantım başladı.  İlk iş günümde başhemşirem beni yoğun bakıma götürdü. Çok heyecanlıydım.  Hastalarıma gelecek olursak; trafik kazaları, kurşunlama, bombalama, yanık hastası gibi genelde vücut bütünlüğü korunmamış hastalardı. Genelde bir ya da iki günde bir hastamız ölüyordu ve bu çabalara rağmen insan hayatını kurtaramamak beni çok üzüyordu” dedi.

EN İYİ KADIN OYUNCU ÖDÜLLÜ “HEMŞİRE”
“Kalandar Soğuğu” isimli filmle 52. Uluslararası Antalya Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülü Sahibi  Hemşire Nuray Yeşilaraz, “Öğrencilik hayatımda tiyatro faaliyetim olmadı. Küçükken radyo tiyatrosu dinlerdim, tiyatro içimde bir ukdeydi. Hemşirelik ile birlikte tiyatroyu yürütmeye çalıştım. Çünkü hemşirelik her ne kadar yorucu, stresli bir meslek olsa da severek yaptığım bir meslek” diye konuştu.

Ege Üniversitesi Atatürk Sağlık Hizmet Meslek Yüksekokulu Perfüzyonist Öğr. Gör. Nurcan Güzelay, mesleki tecrübelerini aktararak öğrencilerin meslekte karşılaşacakları sorunlara değindi. Öğrencilere meslek yaşamlarında ilerlemeleri için yol gösteren Güzelay, perfüzyonist hakkında bilgiler verdi. Fotoğraflar ile perfüzyonist nerede nasıl çalıştığına dikkat çeken Güzelay, katılımcılara perfüzyonist yetiştirme yöntemlerini anlattı. Öğrencileri yüksek lisans ve doktora programlarına katılmaları için tavsiyelerde bulundu.

Perfüzyonist Nuran Ay Dereli ise  bu gün geldiği noktayı gelene kadar aştığı zorlukları öğrenciler ile paylaştı. Dereli, perfüzyonistliğin öneminden ve bilinçli bir şekilde hemşireler tarafından yapılmasının gerekliliğinden bahsetti. Öğrencilere çalışma alanlarını anlatan Dereli, bunun yanında firmalarda, danışman, teknik eleman ve üretici olarak çalışılabileceklerine sözlerine ekledi.İZMİR (Ege Ajans/Buse Gençtürk-Rojda Okçu-Hatice Hayta)

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Hayvanseverler Buca’da buluşacak

Yüzülebilir Körfez yatırımları meyvelerini veriyor

Atıklarını getirdiler, kırtasiye malzemesini aldılar

“Annelik” fotoğraflarına ödül

Lucien Arkas parkı açıldı

Sağlıklı Yaş Alma konulu buluşmalar düzenlenecek