YUKARI

İEÜ,en çok tercih edilenlerden

2020-2021 Eğitim Dönemi için öğrencilerin kayıt süreçleri devam ederken, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin, bu yıl rekor bir doluluğa ulaştığı belirlendi.
İEÜ,en çok tercih edilenlerden
30 Ağustos 2020 0 yorum 1718

2020-2021 Eğitim Dönemi için öğrencilerin kayıt süreçleri devam ederken, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin, bu yıl rekor bir doluluğa ulaştığı belirlendi. Bu yıl sınava girerek geleceklerini belirlemek adına büyük bir adım atan öğrenciler tercihlerinde Ekonomi Üniversitesi’ni öne çıkardı.
 
Üniversitenin rekor doluluk oranlarına ulaşmasını değerlendiren İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mahmut ÖZGENER, “Bu yıl, İzmir Ekonomi Üniversitemiz’in doluluk oranı %99,6, Meslek Yüksek Okulu doluluk oranı %97,5 olarak gerçekleşti. Bu önemli başarıda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” sözleriyle mutluluğunu dile getirdi.
 
“SONUÇLAR, HEPİMİZİN ORTAK BAŞARISI”
Özellikle bu yıl için Hukuk, Mimarlık, İşletme, İletişim ve Tıp fakültelerinde %100 doluluk oranının yakalandığını belirten Özgener, “Bu kadar kısa zamanda elde edilen ciddi artış hepimizin ortak başarısı… Bu başarılı sonuçların altında, başta İEÜ Mütevelli Heyeti Üyelerimiz, Vakıf Mütevelli Heyet Üyelerimiz, Vakıf Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerimiz olmak üzere, İzmir Ticaret Odamızın Meclis Üyeleri ve Üniversitemizin tüm çalışanlarının imzası bulunuyor. Elde ettiğimiz bu başarılı sonuçlar, ortak akılla belirlenen doğru stratejilerin ve alınan kararların, tek yürek olarak çalışarak hayata geçirilmesinin somut kanıtıdır” dedi.
 
Özgener “Öğrencilerimizin bizlere güvenerek tercih etmesi bu yüksek oranı getirdi. Oran tabi ki önemli ancak Üniversitemizi tercih edenlerin güvenine uygun bir eğitim sağlamak daha da önemli. İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne duyulan yüksek güven, bizlere gelecek yıllarda yapacağımız yeni atılımlar için de motivasyon sağlıyor. Eğitim daima gelişime açık olan, daima daha iyisini hedeflemeniz gereken bir alan. Akademisyen kadromuz ve öğrencilerimizin verdiği güçle İzmir Ekonomi Üniversitesi’ni her alanda daha ileriye taşıyacağız İzmir Ekonomi Üniversitesi pandemi sürecinde uzaktan eğitimi başarıyla uyguladı. Öğrencilerimize kesintisiz burs, garantili staj ve referanslı iş olanakları sağlıyoruz.  Gelecekte de hepsine çok daha fazla olanak sağlamak için elimizden geleni yapacağız.” sözleriyle hedeflerini açıkladı.

İEÜ BİLGİSAYAR BÖLÜMÜ 5.’LİĞE, ELEKTRİK-ELEKTRONİK 6.’LIĞA YÜKSELDİ
İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin bu seneki üniversite yerleşme sonuçlarıyla da her alanda yüksek puanlı öğrencileri tarafından tercih edilmesinin, nitelikli bilimsel faaliyetin yürütüldüğü önemli bir Yükseköğretim Kurumu olduğunu gösterdiğinin altını çizen Özgener, iki sene önce vakıf üniversiteleri sıralamasında 30. sırada olan Bilgisayar Mühendisliği’nin bu yıl beşinciliğe, 26. sırada olan Elektrik-Elektronik Bölümü’nün de altıncılığa yükseldiğini ifade etti.
 
Bir diğer başarının ise Mütercim ve Tercümanlık Bölümü’nde yaşandığını belirten Özgener, “Bu bölüme bu sene en yüksek puanla giren öğrenci Türkiye ilk 250 içerisinde; yine bu bölüme tam burslu giren sekiz öğrencinin tamamı ise ilk 1000 içerisinde” şeklinde konuştu.
 
İEÜ HUKUK FAKÜLTESİ, TÜRKİYE VAKIF ÜNVERSİTELERİ ARASINDA 8. SIRADA
Bu sene, Türkiye genelinde en büyük sürpriz Hukuk Fakülteleri yerleşmelerinde yaşandı. Hukuk Fakültelerine girebilmek için YÖK tarafından geçen sene uygulanan sıralamada 190 bin barajı bu yıl 125 bine çekilince birçok nitelikli vakıf üniversitesi Hukuk Fakültesi kontenjanını dolduramadı. İzmir Ekonomi Üniversitesi olarak bu değişikliğin etkilerini doğru şekilde öngördüklerini ifade eden Başkan Özgener, gerekli kontenjan ayarlamalarının ivedilikle yapılarak Hukuk Fakültesini tamamıyla yüksek puanlı öğrencilerle doldurduklarını ve böylesine rekabetçi bir alanda Fakültenin vakıf üniversiteleri arasındaki başarı sırasını Türkiye sekizinciliğine yükselttiklerini açıkladı.
 
Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu liderlik özelliğine sahip, donanımlı gençleri yetiştirmek için son dönemde özellikle teknolojik altyapıya yönelik ciddi yatırımlar gerçekleştirdiklerini vurgulayan Başkan Özgener, bunun avantajını da Covid-19 sürecinde gördüklerine dikkat çekti. Başkan Özgener, “İzmir, yükseköğretimin yıldızı olma yolunda ilerleyen, ilgiyi üzerinde toplayan bir şehir. Üniversitemiz de bu noktada önemli bir misyon üstlendi. Eğitim kalitesi, vizyonu ve ortaya koyduğu fikirlerle fark yarattı. Gençlerimiz, zorlu bir sınav dönemini başarıyla geride bırakarak, hedeflerine ilerlemek için üniversitemizi tercih etti.” ifadelerini kullandı.
 
UZAKTAN EĞİTİMDE FARK YARATTIK
İEÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar ise, uzaktan eğitimdeki başarıya dikkat çekerek, “Türkiye’de; Blackboard Learn, Blackboard Collaborate Öğrenme Yönetim Sistemi ile Panopto Ders Kayıt ve İzleme Sistemi’ni kapsayan eğitim teknolojilerini aynı anda kullanan tek üniversiteyiz. 10 bine yakın öğrencimizin süreci sorunsuz geçirmesini sağladık. Üniversitemiz, bu anlamda fark yarattı. Tüm bunlar, tercih döneminde gençlerin üniversitemizi seçmesinde etkili oldu. Üniversitemizi tercih eden öğrencilerimiz, yepyeni bir hayata adım attı. Hepsi alacakları nitelikli eğitim sayesinde istedikleri alanlarda uzmanlaşacak. Daha öğrencilik döneminde hayata geçirecekleri projelerle de dikkatleri üzerine çekecek. Bugüne kadar, binlerce öğrencimizin başarısına tanık olduk. Uluslararası alanda ilk tercih edilen ve aranan isim oldular, kısa sürede zirveye ulaştılar. Kendilerinden sonra gelen nesillere cesaret verirken, bizleri de gururlandırdılar. Eminim ki, üniversitemize ilk adımlarını atacak öğrencilerimiz de bu başarılara yenilerini ekleyecek. Bizlerin iftihar kaynağı olacak” diye konuştu.
 

YORUMLAR

Bu haber için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ


BENZER HABERLER

Eğitim 0 yorum

Enver Aysever ile okuryazarlık atölyesi başladı

19 Ekim 2020 276

Gazeteci yazar Enver Aysever, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Yaşam Boyu Eğitim Projesi kapsamında okuryazarlık atölyesi eğitimleri veriyor. Yüz yüze [...]

Eğitim 0 yorum

İzmirli 20 öğretmen TV’den ders anlatacak

18 Ekim 2020 590

Pandemi sürecinde yüz yüze eğitimlerin askıya alınması nedeniyle İzmir Bayraklı ’da gönüllü öğretmenler bir araya gelerek hem YKS hem de LGS’ye hazırlanan [...]

Eğitim 0 yorum

Koronavirüs, Türkçeyi de etkiledi

16 Ekim 2020 769

Türkiye’yi mart ayından bu yana etkisi altına alan koronavirüs, günlük dil kullanımına yeni sözcükler ekledi. İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Meslek [...]

Eğitim 0 yorum

Polonya Bilimler Akademisi’ne kabul edildi

15 Ekim 2020 908

Yaşar Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Araştırma Görevlisi Mert Nakıp, Polonya Bilimler Akademisi’ne kabul edildi. Genç bilim insanı Polonya’da [...]

Eğitim 0 yorum

Özel Sektör işbirliğinde yürütülen projeler artıyor

15 Ekim 2020 994

İZMİR (Ege Ajans)- Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Enver Durmuşoğlu yürütücülüğünde [...]

Eğitim 0 yorum

Öğrencilerin Maskeleri Balçova Belediyesinden

13 Ekim 2020 1280

Koronavirüs Salgını başladığı Mart ayından itibaren ilk kez okullarına giden öğrencilere ilk maskeleri de Balçova Belediyesi tarafından dağıtıldı. Tüm dünyayı [...]

bizimizmir-2018-09-12-1536763874179-kaskaloglubanner.jpg

Reklam

bizimizmir-2020-10-05-1601899244120-1a.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

Görmek Ya Da Görmemek...

65 yazı

1

Dr. Hülya Yurttaş Pirinççi

Seksilik, Zekada Gizli

7 yazı

2

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Toksinler Ve Su

190 yazı

3

Serhan Şarman

Tarihin İçinde Bir İlçe:kula

2 yazı

4

Erdal İzgi

İki Bin Onsekiz…          

1001 yazı

5

Diğer Yazarlar

Arşiv

Reklam

bizimizmir-2020-10-15-1602724872135-2-3.jpg

Reklam

bizimizmir-2020-10-15-1602724808323-2-3.jpg