If Weddıng Fashıon İzmir Avrupa’nın En Büyük Gelinlik Fuarı

  • 0
  • 1.889
Yazı Boyutu:

İZFAŞ tarafından 16 - 19 Şubat 2011 tarihleri arasında düzenlenecek olan IF WEDDING FASHION İZMİR 2011 – 5. Gelinlik Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, Avrupa’nın en büyük gelinlik fuarı oldu.

Bu yıl 16 – 19 Şubat 2011 tarihleri arasında İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda gerçekleştirilecek IF WEDDING FASHION İZMİR 2011 – 5. Gelinlik Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı’nın hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor.
Fuarın hazırlık çalışmaları kapsamında dünyanın önde gelen moda merkezleri olan İtalya, Fransa, İspanya, Polonya ve Almanya’daki fuarlarda katılımcı ve ziyaretçilere yönelik tanıtım çalışmaları gerçekleştiren İZFAŞ, Paris’tesi Paris Bridal Fair, Madrid’teki Madrid Novias, Barselona’daki Novia Espana, Milano’daki Si Sposa Italia, Varşova’daki Slubnatex, ve Essen’deki Modatex Fashion Fair’da IF WEDDING FASHION İZMİR 2011’i tanıttı.
16 - 19 Şubat 2011’de gerçekleştirilecek fuarın açılış veya kapanış defilelerinden birini ise ünlü bir İspanyol tasarımcı gerçekleştirmek istiyor.
İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen, IF WEDDING FASHION İZMİR’in düzenlenme alanı bazında Avrupa’nın en büyük fuarı olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi: “Fuarımız, 4 yıl gibi kısa bir sürede çok önemli yol alarak, sektördeki tüm kesimlerin dikkatini çeker hale geldi. Özellikle alan büyüklüğü bazında Milano, Madrid ve Barcelona fuarlarının önündeyiz ki bu fuarlar sektörün uzun yıllardır düzenlenen en önemli fuar organizasyonlarıdır. 15 yıldan uzun süredir düzenlenen Milano ve Barcelona fuarları, 5 bin metrekare alan üzerinde yapılıyor. Biz ise 2011 fuarı için şimdiden 12 bin metrekarelik stant alanının satışını gerçekleştirdik. Geçen yıl ise fuar 10 bin metrekarelik alanda düzenlenmişti ve fuara 156 firma katılmıştı. Bu yıl ise alan olarak büyümesine karşın talep artışı nedeniyle dışarıda kalan çok sayıda firma olacak” dedi.

Doğan İşleyen, IF WEDDING FASHION İZMİR sayesinde İzmir’in gelinliğin başkenti olduğunu vurgulayarak, “Şu an İZFAŞ olarak EGSD ve TMHF’nin destekleriyle Avrupa’nın en büyük gelinlik fuarını yapıyoruz. Ancak amacımız, IF WEDDING FASHION İZMİR’i Avrupa’nın en önemli fuarı haline getirmektir. Katılım, ziyaretçi ve düzenlenme alanının büyüklüğü açısından çok iyi yerlere geldik. Artık fuarımızı kalite ve katma değeri yüksek bir ticari organizasyon yapmak öncelikli hedeflerimiz arasındadır” diye konuştu.
İtalya, Fransa, İspanya, Lübnan ve Hollanda’daki sektörel yayınlarda fuarın tanıtımına yönelik ilan çalışması yapıldığını ifade eden Doğan İşleyen, “Yurtdışı fuarlarında sektörden katılım ve işbirliği yönünde çok olumlu tepkiler aldık. Fuarın kısa bir sürede bu kadar büyüdüğünü ve dünya çapında tanınır olduğunu bir kez daha görmek bizi çok memnun etti. Türkiye gelinlik üretiminin yüzde 70’inden fazlasını gerçekleştiren kentimiz de artık bir gelinlik ve abiye giyim üretim merkezi olarak dünyanın önde gelen şehirleri arasında yerini aldı. Gelinlik sektörü, ekonomik krize rağmen İzmir’de de fuar sayesinde önemli büyüme yakaladı. Sektörün İzmir’deki büyüklüğü 200 milyon dolara yaklaştı. Son yıllarda kentteki gelinlikçilerin sayısında ciddi bir artış oldu. Buna paralel olarak damatlık ve abiye giyim sektörleri de gelişme gösterdi” dedi.
Fuarın Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri arasında bir köprü görevi gördüğünü de belirten Doğan İşleyen, “Avrupalı gelinlik üreticileri fuarımızı Ortadoğu’daki alıcılar ile buluşma platformu olarak görüyorlar. Ortadoğu ve Avrupa ülkeleri arasında buluşma noktası olması fuarımızın cazibesini ve iş hacmini artırıyor. Fuara bu yıl İtalya, Fransa, İspanya, Almanya ve Hollanda’dan katılım bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Şubat 2010’da gerçekleşen 4. IF WEDDING FASHION İZMİR’de 6’sı yabancı 156 firma yer alırken, fuarı 76 il ve 49 ülkeden 603’ü yabancı 14 bin 97 kişi ziyaret etmişti.
Fuar, Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (TMHF) ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD)’nin katkılarıyla gerçekleştiriliyor.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Tarımımıza gereken desteği vereceğiz

Geleceğin fuarı WENERGY EXPO kapılarını açtı

Milyonluk tekneler İzmir’de vitrine çıktı

MAST İzmir Boat Show kapılarını açtı

Tarım Fuarındaki hedefler katlandı

Marble İzmir 29’uncu kez açıldı