YUKARI

İzmir’den dünyaya açıldılar

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) mezunları, akademik başarılarını iş hayatına taşıyarak dünyaca ünlü şirketlerin ilk tercihi oldu. İEÜ’den mezun olan 239 kişi, kariyerlerine 43 farklı ülkede devam etme fırsatı yakalarken, Türkiye’yi genç yaşta başarıyla temsil etmenin gururunu yaşadı. Kendi işini kuran ya da uluslararası firmalarda üst düzey görev edinen İEÜ mezunlarının 36’sı Almanya, 27’si ABD, 23’ü İtalya, 19’u İngiltere, 15’i Polonya, 10’u Kanada, 8’i Belçika ve 7’si de Hollanda’da yaşamlarını sürdürüyor.
İzmir’den dünyaya açıldılar
22 Temmuz 2020 0 yorum 376

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) mezunları, akademik başarılarını iş hayatına taşıyarak dünyaca ünlü şirketlerin ilk tercihi oldu. İEÜ’den mezun olan 239 kişi, kariyerlerine 43 farklı ülkede devam etme fırsatı yakalarken, Türkiye’yi genç yaşta başarıyla temsil etmenin gururunu yaşadı. Kendi işini kuran ya da uluslararası firmalarda üst düzey görev edinen İEÜ mezunlarının 36’sı Almanya, 27’si ABD, 23’ü İtalya, 19’u İngiltere, 15’i Polonya, 10’u Kanada, 8’i Belçika ve 7’si de Hollanda’da yaşamlarını sürdürüyor.

FARKINI GÖSTERDİLER
İEÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar, sadece Türkiye’de değil, dünyanın farklı bölgelerinde de İzmir Ekonomi Üniversitesi mezunlarının farkını ortaya koyduğunu belirtti. Prof. Dr. Aşkar, “Üniversite olarak, gençlerimizi sadece akademik anlamda yetiştirmiyoruz. Onlara, öğrendiklerini rahatça uygulayabilecekleri staj olanağı sağlıyoruz. İş hayatını tanıma fırsatı sunuyoruz. Dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyor, müfradatımızı da bu  doğrultuda oluşturuyoruz. Eğitim stratejimizi; öğrendiğiyle yetinmeyip sürekli sorgulayan, yeniliğe açık, liderlik özelliği olan gençler yetiştirmek üzerine kurguluyoruz. Dünyanın önde gelen üniversiteleriyle akademik iş birliği sağlayarak, kariyer hedeflerini ‘yurt dışı’ olarak belirleyen gençlerimize imkanlar yaratıyoruz” dedi.

TÜM AKADEMİSYENLERİN YURT DIŞI KARİYERİ VAR
Prof. Dr. Aşkar, şöyle devam etti: “Üniversitemizde 480 akademisyenimiz görev yapıyor. Akademisyenlerimizin tamamı da yurt dışı tecrübeye sahip. Eğitim kadromuzu belirlerken, özellikle bu konuya çok dikkat ediyoruz. Mezunlarımızın başarısında, üniversite olarak geleceği planlayarak attığımız bu adımların büyük payı var. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin diploması, dünyanın her yerinde öncelik sağlıyor. İnanıyorum ki mezunlarımızın başarı hikayelerine, önümüzdeki süreçte yenileri eklenecek. Gençlerimize güveniyor, onların potansiyelinin bilinciyle hareket ediyoruz. Ülkemizi her alanda başarıyla temsil edecek gençler yetiştirmek için çalışmaya, proje üretmeye devam edeceğiz.”

ÖRNEK BAŞARILAR

Ceren Özkaya:
2017 yılında İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu. İki yıllık tezli yüksek lisansını, İtalya’daki Roma Üniversitesi La Sapienza’da tamamladı. Şu anda, İKEA Milano’nun tasarım ekibinde içmimar olarak çalışıyor.

 

Burcu Başaran:
2017 senesinde Yazılım
Mühendisliği Bölümü’ni bitirdi.
Mezun olduğu senenin yaz aylarında, Erasmus programından yararlanarak Macaristan'ın Szeged şehrine yazılım testi alanında staj yapmaya gitti. Kısa sürede kendini geliştirerek Flexion Mobile şirketinden yine Yazılım Test Mühendisliği pozisyonu için teklif aldı ve burada görevine devam ediyor.

Pırıl Hepsomalı:
2011 yılında Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. 2018 yılından beri İngiltere’deki Unilever UK&Ireland şirketinde, Bilişsel/Deneysel Psikoloji ve Sinirbilim alanlarından sorumlu Bilim ve Teknoloji Müdürü olarak çalışıyor.

Murat Yatağan:
2008’de Bilgisayar
Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2018 yılından itibaren Polonya’da, P2P dijital öğrenme platformu olan Brainly'de global genişlemeden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapıyor. 2010-2015 yılları arasında Google'da kıdemli ürün analisti olarak da çalıştı. 


Çiğdem Topuzoğlu Özkılıç:
2010’da Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü’nden mezun oldu. Almanya Berlin’deki Bombardier şirketinde, Avrupa genelinde yapılan büyük çaplı projelerden ve endüstrisinde dünyaca ünlü tedarikçilerden sorumlu. 

Yaprak Yalçınkaya:
2015 yılında yılında
İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nü bitirdi.
Lisansüstü eğitimime başlamak için İngiltere’ye yerleşti. Lisans eğitimini bitirmeden önce Sheffield’daki bir tasarım şirketinde çalışmaya başladı, aynı zamanda Avusturalya, Maldivler, Dubai gibi birçok ülkede 180’e yakın projede serbest olarak içmimarlık yaptı. 

Alper Güler:

2008 senesinde Yazılım Mühendisliği’nden mezun oldu. Türk Telekom ve Turkcell Superonline firmalarında toplam beş sene çalıştıktan sonra Lazzoni Mobilya New York operasyonuna dahil oldu.

2015 yılında İEÜ mezunu toplam beş kişilik ekip ile kurduğu Pandora Reality ve Kabaq 3D Food Technologies şirketleriyle, arttırılmış ve sanal gerçeklik alanında çalışmalar yürütüyor. 


BENZER HABERLER

Eğitim 0 yorum

Bayraklı'da okullar eğitime hazır

21 Eylül 2020 735

Bayraklı Belediyesi, Pazartesi günü başlayacak yeni eğitim öğretim yılı öncesi ilçe sınırları içindeki okulları dezenfekte etti. Temizlik İşleri Müdürlüğü [...]

Eğitim 0 yorum

Okula dönüşe Kral Şakir’in yeni bölümleri ve yarışma ile kutlama

19 Eylül 2020 1101

Eğlenceli çizgi filmlerin kanalı Cartoon Network, okuladönüşü Kral Şakir’in yeni bölümleri vebüyük ödüllü bir yarışma ile kutluyor. [...]

Eğitim 0 yorum

Belarus’la eğitim iş birliği

19 Eylül 2020 1114

Yaşar Üniversitesi, uluslararası işbirliklerine bir yenisini daha ekledi. Yaşar Üniversitesi ile Belarus Devlet Üniversitesi arasında Belarus’un Ankara Büyükelçisi [...]

Eğitim 0 yorum

MYO 1’incisi, DGS’de Türkiye 13’üncüsü oldu

17 Eylül 2020 1427

Yaşar Üniversitesi Meslek Yüksekokulu (MYO) birincisi olarak bu yıl mezun olan Serkan Ergüven, Dikey Geçiş Sınavı’nda da (DGS) bir başka başarıya imza attı. Bilgisayar [...]

Eğitim 0 yorum

Geleceğin Dili ”Kodlama”ya Yatırım

17 Eylül 2020 1452

Startupfon (sektörde deneyimli ve vizyon sahibi bir ekip tarafından, potansiyeli yüksek ve başarı vadeden girişimleri keşfetme, mentorlük etme ve yatırımla buluşturma amacıyla oluşturulmuş [...]

Eğitim 0 yorum

Bornova’da üniversiteye giriş reçetesi

16 Eylül 2020 1551

Üniversite sınavlarına BELGEM (Bornova Belediyesi Gençlik Merkezi) ve Bornova Belediyesi’nin 2020 yılı başında hayata geçirdiği vizyon projesi Dijital Sınıf ile hazırlanan [...]

bizimizmir-2018-09-12-1536763874179-kaskaloglubanner.jpg

Reklam

bizimizmir-2020-08-30-1598796696801-agustos.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

Görmek Ya Da Görmemek...

65 yazı

1

Dr. Hülya Yurttaş Pirinççi

Herkese Her Şekilde Yakın Şimdi

5 yazı

2

Erdal İzgi

İki Bin Onsekiz…          

1001 yazı

3

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Kış Deyince Akla İlk Gelen Grip!

189 yazı

4

Banu Bilen Doğan

Aşk, Evidir İnsanın

47 yazı

5

Diğer Yazarlar

Arşiv