Moda Şöleni Kapılarını Açıyor

Düzenlenmeye başladığı 2007 yıldan bugüne kadar sektöre büyük katkılar sunan, Türkiye’yi dünyada “gelinlik, damatlık ve abiye” merkezi haline getiren IF Wedding Fashion İzmir - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı; 16 Ocak Salı günü kapılarını açıyor.

  • 0
  • 587
Moda Şöleni Kapılarını Açıyor
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Düzenlenmeye başladığı 2007 yıldan bugüne kadar sektöre büyük katkılar sunan, Türkiye’yi dünyada “gelinlik, damatlık ve abiye” merkezi haline getiren IF Wedding Fashion İzmir - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı; 16 Ocak Salı günü kapılarını açıyor. 2018 - 2019 modasına yön verecek fuar, düzenlenecek defileleri, gelinlik, damatlık, abiye tasarımları, ünlü mankenleriyle sektöre damga vuracak. 

Bu yıl 12’incisi gerçekleşecek IF Wedding Fashion İzmir - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) partnerliğinde İZFAŞ tarafından 16 – 19 Ocak 2018 tarihlerinde düzenlenecek. Yalnızca profesyonel ziyaretçiye açık olarak fuarizmir’de gerçekleştirilen IF Wedding Fashion İzmir, 2018’de de ticaretin ve modanın merkezi olacak. 

Dev büyüme 
İlki 1- 3 Mart 2007 tarihinde, 75 firma ile 4 bin metrekare alanda gerçekleşen, 177’si yabancı 4 bin 864 ziyaretçiyi ağırlayan IF Wedding Fashion İzmir- Gelinlik, Damatlık ve Abiye Fuarı; 11. yılında modaya yön veren bir konuma geldi. fuarizmir’in A, B ve C Holü’nde yapılacak fuarda geçtiğimiz yıl 227 olan katılımcı sayısı, bu yıl yaklaşık yüzde 15 artış gösterdi. Fuarda 11 ilden 236, 11 ülkeden 23 olmak üzere toplamda 259 katılımcı yer alacak. 

Çin, Fransa, Hong Kong, Hindistan, İsrail, İran, İspanya, Kuveyt, Lübnan, Rusya ve Amerika’dan firmalar katılımcı olacak. Türkiye’den ise Adana, Ankara, Bursa, Çanakkale, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kocaeli ve Konya firmaları fuarda yerini alacak. 

2017 yılında 19 bin 668 metre olan stant alanı, bu yıl yüzde 30 artışla 23 bin 549 metrekare alanda gerçekleşecek. Toplam alan ise etkinliklerle birlikte 57 bin 925 metrekare olacak. 
   
81 il ve 81 ülkeden ziyaretçi bekleniyor 
30 bin ziyaretçinin hedeflendiği IF Wedding Fashion İzmir’de, 81 il ve 81 ülkeden ziyaretçi bekleniyor. Ayrıca Avrupa, Orta Doğu, Amerika, Rusya, Afrika, Türki Cumhuriyetler ve Balkanlar’dan 80’in üzerinde ülkeden 8 bin satın alımcının fuara gelmesi hedefleniyor. Yapılacak ikili görüşmeler, ticari anlaşmalarla hem kent hem de ülke ekonomisine katkı sağlanacak. 

İlk kez “International Area” kurulacak 
Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen bir uygulama ile fuarda, “International Area” adı altında yabancı katılımcılar için özel bir alan oluşturulacak. 

Amerika, Fransa, Brezilya, Ukrayna, Hindistan, İran, İsrail, Lübnan ve Kuveyt’in yer alacağı yabancı katılımcı pavyonunun amacı fuarın uluslararası kimliğini daha fazla geliştirmek ve yabancı üreticilerin de Türkiye’de tanınır olmasını sağlamak olacak. Fuarın mevcut katılımcılarının yanı sıra bu yıl çok güçlü markalar da katılımcı ve ziyaretçilerle buluşmaya hazırlanıyor. 

Oteller doldu 
Türkiye'nin 81 ilinin yanı sıra, dünyanın her noktasından katılımcıyı buluşturacak fuar sayesinde kent ekonomisi de hareketlendi. Özellikle kentteki 5 yıldızlı otellerde, fuar tarihleri boyunca doluluk yaşanıyor. 16 Ocak Salı günü başlayacak IF Wedding Fashion İzmir Fuarı öncesinde yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından otellerde yapılan rezervasyonlar ile fuar döneminde kentteki gelişmeler, ilgili sektörlerin temsilcileri tarafından da memnuniyetle karşılanıyor. 

“Melek” geliyor 
IF Wedding Fashion İzmir’de 6 defileyle birbirinden ünlü mankenler İzmir’de podyumda olacak. IF Wedding Fashion İzmir’de, bu yıl bir de ilk yaşanacak. Abiye giyim markası AlfaBeta tarafından 16 Ocak’ta gerçekleşecek defilede, Victoria’s Secret meleği Maryna Linchuk Türkiye’de ilk kez İzmir’de podyuma çıkacak. 

Victoria Secret meleği Maryna Linchuk ile birlikte, mankenliğe veda edip müzik sektörüne geçiş yapan Ayşe Hatun Önal da uzun bir aranın ardından IF Wedding Fashion İzmir’de podyuma çıkacak. Defilede Merve Büyüksaraç, oyuncu ve model Tuba Melis Türk ile Ece Begüm Yücetan gibi 30 model de görsel şölen yaşatacak. 

17 Ocak Çarşamba günü Osmanlı Moda firması tarafından sahnede olacak defilede, geçmişin çizgileri geleceğin modasıyla buluşacak. 18 Ocak Perşembe günü ise Quesste Damatlık 14:00’te, Ottoman Wedding de 15:30’da defile performansı sunacak. 

Genç Tasarımcılar Gösteri Yapacak 
IF Wedding Fashion İzmir kapsamında düzenlenen “Şölen” temalı 9. Gelinlik Tasarım Yarışması’nda bu yıl 121 tasarımcı, 363 tasarımla yarışmaya katıldı. Finale kalan 15 tasarımdan, ilk üçü, açılış töreninin ardından gerçekleştirilecek final defilesinde belirlenecek. Birbirinden güzel tasarımlar fuar boyunca C Holü Trend Area’da sergilenecek. 

“Perla” sahnede 
Geçtiğimiz yıl “Zamansız” temalı 8. Gelinlik Tasarım Yarışması’nda birinci olan Amor Gariboviç, performans defilesini gerçekleştirecek. 17 Ocak Çarşamba günü, Gariboviç’in ‘Perla’ adını verdiği, gelinlik ve abiyeden oluşan 38 parçalık koleksiyonu modaseverlere görsel şölen yaşatacak. 

fuarizmir’in A Holü’nde yapılacak defile, 18:00’de başlayacak. Çağla Şikel, Özge Ulusoy, Irmak Atuk, Merve Büyüksaraç, Elif Ece Uzun, Ece Begüm Yücetan, Cansu Melis Karakuş, Dina Dzankovic gibi ünlü mankenler, Gariboviç’in tasarımlarıyla sahnede olacak. 

Tasarımcılar Trend Area’da 
IF Wedding Fashion İzmir kapsamında 2017 yılında ilk kez düzenlenen Trend Area, 2018 yılında da oluşturulacak. Bu özel alanda moda söyleşileri ve workshoplar gerçekleştirilecek. Workshop programında Mağazacılık ve Markalaşma, 2018 Trend Analizi, Koleksiyon Süreci ve Altyapısı, Sektörel Sorunlar ve Çözüm Ortakları, Sanat ve Tasarım Süreci, Gelinlik Tasarım Yarışması ve süreci, Gelinlik, Abiye Giyim Tasarım ve Üretiminde Eğitim Kurumları ile Sektör buluşması gibi konular gündeme gelecek. 

İzmir Moda Tasarımcıları Derneği başta olmak üzere önemli tasarımcıların yer alacağı Trend Area’da görsel şölen yaşanacak. Tasarımcılar Burak Çiçek, Büşra Edebali, Dilek Süslüer, Ender Yazgan Bulgun, Erol Albayrak, Esin Özyiğit, Gökçe Nur Özbek, Gözde Karadana, Jeyan Gedik, Murat Acar, Nazlı Terzioğlu, Nesrin Önlü, Sinem Mardi, Şaziment Aybars, Taner Tabaklı, Yiğit Eryendi, Zeynep Acar Trend Area'da olacak. 

Ayrıca Dokuz Eylül Üniversitesi ile İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin modayla ilgili bölümleri de stant açacak. 

10:00 ile 19:00 arası ziyaret edilebilecek 
Yalnızca profesyonel ziyaretçiye açık olarak fuarizmir’de gerçekleştirilen IF Wedding Fashion İzmir’in A Holü’nde defileler gerçekleşecek. Fuar, 10:00 ile 19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Ayrıca A, B ve C hollerinde firma stantları yer alacak, C holünde stantlar dışında Trend Area bölümü bulunacak. Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) partnerliğinde düzenlenen fuar; T.C. Ekonomi Bakanlığı, İzmir Ticaret Odası, Ege İhracatçı Birlikleri, T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (MHGF), Mimar Kemalettin Moda Merkezi, İzmir Terziler ve Konfeksiyoncular Odası, MTK Sitesi Sanayi ve İşadamları Derneği’nin destekleriyle gerçekleştiriliyor. 

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Başarılı fuar

İzmir bir fuarlar şehridir

Biz hazırız

Uluslararası ulaşım fuarı Road2Tunnel İzmir’de