Prof.Dr. Nurcan Özdamar son yolculuğuna uğurlandı

  • 1
  • 2.029
Prof.Dr. Nurcan Özdamar son yolculuğuna uğurlandı
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Karaciğer yetmezliği nedeniyle hayatınıkaybeden Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. NurcanÖzdamar son yolculuğuna uğurlandı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Muhittin ErelAmfisi’nde düzenlenen törene EÜ  RektörYardımcısı Prof. Dr. Semih Ötleş, EÜ Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Kamil Kumanlıoğlu,  Başhekim Prof. Dr.Mehmet Özkahya, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri ve  merhumun tüm sevenleri katıldı. 
 
 
EÜ Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim DalıÖğretim Üyesi Prof. Dr. Nezih Oktar, üzüntüsünü dile getirerek “Yerinindoldurulması olanaksız acı bir kaybımız var. Nurcan Abi kibar, dürüst, zeki,çalışkan, etkileyici bir kişiliği olan, müthiş yetenekli, sorun değil çözümüreten, disiplinli, çağdaş birisiydi. Konuşmayı pek sevmezdi. Son derecemütevazı idi. Nurcan Abi’ye Tanrı’dan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlardiliyorum” diye konuştu. Konuşmakta güçlük çeken, konuşmasını sıklıkla kesmekzorunda kalan Prof. Dr. Oktar, konuşmasının sonunda Prof. Dr. Özdamar içinyazdığı bir şiiri seslendirdiği sırada, salondakiler duygu dolu anlar yaşadı.
 
Konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Ege Üniversitesi TıpFakültesi Dekanı Prof. Dr. Kamil Kumanlıoğlu, “Beyin Cerrahisi AnabilimDalımızın temel taşlarından biri olan Prof. Dr. Özdamar Hocamızı kaybetmeninderin üzüntüsünü yaşıyoruz. Nurcan Özdamar Hoca, öğrenciliğinden beri örnekalınan, iyi insan, iyi hekimdi. Tüm genç hekim arkadaşlarımızın aynı çizgideilerleyeceği inancıyla, hocamın manevi huzurunda saygıyla eğiliyor, ruhu şaad,mekanı cennet olsun diliyorum” diye konuştu. Ege Üniversitesi Rektör Prof. Dr.Semih Ötleş ise “Böyle günlerde insanın bir şey söylemesi gerçekten çok zor.Ege Üniversitesi ailesi olarak çok üzüntülüyüz. Üniversitemiz, çok önemli birdeğerini kaybetti. Gerek yönetimsel, gerek yetiştirdiği elemanlarla, gerekse hastalarıylaolan ilişkileriyle iz bırakmış hocalarımızdan olmuştur. Kendisini hiçunutmayacağız. Allah’tan rahmet, ailesine de sabırlar diliyoruz.” dedi. (RG/OK)

Yorumlar (1)
  • Şinasi

    Şinasi

    Ne zaman öldü

    10 Kasım 2023 03:08
YORUM YAZ
Diğer Haberler

Başkan Selvitopu KARBEM öğretmenlerinin gününü kutladı

Yapamaz dediler, yaptık

Kurucuları tarafından anlatıldı

İzmir trafiğinde ortak akıl

Kadına Şiddete Hayır

3 yılda 45 bin ton yem bitkisi tohumu