YUKARI

Sörf turizminde sıra Alaçatı’dan sonra Dikili’de

Sörf turizminde sıra Alaçatı’dan sonra Dikili’de
15 Kasım 2014 0 yorum 37176

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu, Ayvalık ve Dikili’de sektör yetkilileri ve üyelerle bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk, Başkan Yardımcısı Kapt. Savaş Ercan, Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Yalavaç, Murat Yılmazel ve Şube Müdürü Halil Hatipoğlu’ndan oluşan heyet, Ayvalık ve Dikili’de gerçekleştirdikleri ziyaretlerin ardından üyelerle biraraya gelerek sorunları dinledi.

Başkan Öztürk,   İzmir’de sörfü yılın 10 ayına yaymak ve Alaçatı’yı dünyanın sayılı sörf merkezlerinden biri yapmak için çalışmalara yoğun bir şekilde devam ettiklerini belirterek, “sırada Dikili var” dedi.

İMEAK DTO İzmir Şubesi olarak deniz turizminin tüm dallarında gelirleri artırmak için başlattıkları çalışmada, Alaçatı’nın potansiyelini belirlediklerini kaydeden Öztürk, çalışmalarımızı şimdi Dikili üzerinde yoğunlaştırmak istiyoruz. Dikili’de sörf okullarının açılması, deniz malzemeleri satışı gibi yatırımların kurulması gerekiyor. Amacımız, Dikili’de sörf ile ilgili organizasyonların oluşturulmasını sağlamak. Bunun için çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz” diye konuştu.

Ayvalık ve Dikili’de günübirlik tur düzenleyen üyeler, sezonun kısa olmasından yakınarak en büyük sorunlarının çekek yeri olduğunu belirttiler. Ayvalık’ta günübirlik tur düzenleyen üyeler, tekneleri için barınak yeri istediklerini ve konu ile ilgili bölgede incelemelerde bulunduklarını anlatarak, barınak yapımında kendilerine yardımcı olunmasını talep ettiler.

BARINMA VE ÇEKEK YERİ BÜYÜK SORUN
Ayvalık ve Dikili’de gezi tekneleri ile günübirlik tur düzenleyen üyeler, en büyük sorunlarının barınma ve çekek yeri olduğunu belirttiler. Ayvalık’ta günübirlik tur düzenleyen üyeler, tekneleri için barınak yeri istediklerini ve konu ile ilgili bölgede incelemelerde bulunduklarını anlatarak, barınma yeri için kendilerine yardımcı olunmasını talep ettiler.

İMEAK DTO İzmir Şubesi yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, “Üyelerimiz kışın teknelerini barındırabilecekleri, yaz döneminde ise kıyıya yanaştırabilecekleri yer konusunda isteklerini dile getirdiler. Dikili bölgesindeki üyelerimizin belirledikleri yerler ile ilgili raporu yetkililerle paylaşacağız. Sorunların giderilmesi için çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam edeceğiz. Bunun yanında acil durumlar için yangın söndürme botuna ve yardım botuna ihtiyaç duyulduğu belirtildi” dedi.

Öztürk ayrıca, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gencer’e yaptıkları ziyarette, kruvaziyer konusunun da ele alındığını, bölgenin kruvaziyer açısından geliştirilmesi konusunda ortak çalışmalar yapılacağını sözlerine ekledi.


Günübirlik Tur Tekneleri Kooperatifi Başkanı İsmail Duman ise Ayvalık ve Cunda arasında çalışan yolcu motorlarında tek hat olması nedeniyle sıkıntılar yaşandığını kaydederek, Sarımsaklı-Ayvalık ve Cunda arasında yeni bir hat oluşturulması gerektiğini ifade etti.
 

YORUMLAR

Bu haber için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ


BENZER HABERLER

Sektör Haberleri 0 yorum

Audi Vosmer farkıyla Bornova’da

22 Nisan 2018 36535 kere okundu

Aralık 2017’de Vosmer Otomotiv Bornova kompleksinde faaliyete başlayan Vosmer Audi, İzmir ve çevresindeki Audi tutkunlarına satış ve servis hizmeti vermeye başladı. Audi’nin [...]

Sektör Haberleri 0 yorum

Asansör sempozyumu ve sergisi başladi

26 Eylül 2014 37258 kere okundu

TMMOB Makina Mühendisleri Odası ve ElektrikMühendisleri Odası İzmir Şubeleri tarafından düzenlenen Asansör Sempozyumu veSergisi 2014 İzmir’de başladı.   Asansör sektörünün Türkiye’deki [...]

Sektör Haberleri 0 yorum

15'nci kez Barış Selçuk anısına

25 Eylül 2014 37267 kere okundu

1994 yılında göreve giderken geçirdiği trafik kazası sonucu yaşama veda eden gazeteci Barış Selçuk’un anısını yaşatmak ve genç gazetecileri teşvik etmek amacıyla İzmir Büyükşehir [...]

Sektör Haberleri 0 yorum

Gazetecilerin Barış Selçuk yarışı

05 Eylül 2014 36721 kere okundu

1994 yılında göreve giderken geçirdiği trafik kazası sonucuyaşama veda eden gazeteci Barış Selçuk’un anısını yaşatmak ve genç gazetecileriteşvik etmek amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin [...]

Sektör Haberleri 0 yorum

İzmir’den iki altın kalem çıktı

26 Nisan 2014 37107 kere okundu

Türkiye'nin bütün bölgelerindegörev yapan ekonomi muhabirleri, yazarları ve yöneticilerini çatısı altındabulunduran EMD, "6. Altın Kalem Ekonomi Muhabirleri Derneği Ekonomi BasınıBaşarı [...]

Sektör Haberleri 0 yorum

Ege Üniversitesi Medya Buluşmaları “Yeni Medya Ve Medya Teknolojileri” tartışıldı

03 Nisan 2014 2130 kere okundu

3. Ege Üniversitesi Medya Buluşmaları etkinliğinde “Yeni Medya ve MedyaTeknolojileri” konulu seminer Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBEKültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinlikte [...]

bizimizmir-2020-10-27-1603825796809-kaskaloglu.jpg

Reklam

1635250806986-1a.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

Menajer Sanatçısını Vezir De Eder, Rezil De…

71 yazı

1

Dr. Hülya Yurttaş Pirinççi

İnsan Olma Gerçeği

33 yazı

2

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Ödemden Bıktık Diyenler Gelsin…

197 yazı

3

Serhan Şarman

Kula, Nasip Olmaz Her Kul'a

7 yazı

4

Burcu Şakar

Oldu Mu Şimdi Murat!

7 yazı

5

Diğer Yazarlar

sinema

Arşiv

Reklam

1635250893792-1b.jpg

Son Yorumlanan Haberler

Tamer'de Kliplendi

11 Ağustos 2021 1 kere okundu

Doğru bilinen yanlışlar düzeltilsin

07 Mayıs 2021 1 kere okundu

Genel Sanat Yönetmenliği’ne Aday

10 Ocak 2021 1 kere okundu

Reklam

1635250864896-1b.jpg