YUKARI

Sörf turizminde sıra Alaçatı’dan sonra Dikili’de

Sörf turizminde sıra Alaçatı’dan sonra Dikili’de
15 Kasım 2014 0 yorum 8951

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu, Ayvalık ve Dikili’de sektör yetkilileri ve üyelerle bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk, Başkan Yardımcısı Kapt. Savaş Ercan, Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Yalavaç, Murat Yılmazel ve Şube Müdürü Halil Hatipoğlu’ndan oluşan heyet, Ayvalık ve Dikili’de gerçekleştirdikleri ziyaretlerin ardından üyelerle biraraya gelerek sorunları dinledi.

Başkan Öztürk,   İzmir’de sörfü yılın 10 ayına yaymak ve Alaçatı’yı dünyanın sayılı sörf merkezlerinden biri yapmak için çalışmalara yoğun bir şekilde devam ettiklerini belirterek, “sırada Dikili var” dedi.

İMEAK DTO İzmir Şubesi olarak deniz turizminin tüm dallarında gelirleri artırmak için başlattıkları çalışmada, Alaçatı’nın potansiyelini belirlediklerini kaydeden Öztürk, çalışmalarımızı şimdi Dikili üzerinde yoğunlaştırmak istiyoruz. Dikili’de sörf okullarının açılması, deniz malzemeleri satışı gibi yatırımların kurulması gerekiyor. Amacımız, Dikili’de sörf ile ilgili organizasyonların oluşturulmasını sağlamak. Bunun için çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz” diye konuştu.

Ayvalık ve Dikili’de günübirlik tur düzenleyen üyeler, sezonun kısa olmasından yakınarak en büyük sorunlarının çekek yeri olduğunu belirttiler. Ayvalık’ta günübirlik tur düzenleyen üyeler, tekneleri için barınak yeri istediklerini ve konu ile ilgili bölgede incelemelerde bulunduklarını anlatarak, barınak yapımında kendilerine yardımcı olunmasını talep ettiler.

BARINMA VE ÇEKEK YERİ BÜYÜK SORUN
Ayvalık ve Dikili’de gezi tekneleri ile günübirlik tur düzenleyen üyeler, en büyük sorunlarının barınma ve çekek yeri olduğunu belirttiler. Ayvalık’ta günübirlik tur düzenleyen üyeler, tekneleri için barınak yeri istediklerini ve konu ile ilgili bölgede incelemelerde bulunduklarını anlatarak, barınma yeri için kendilerine yardımcı olunmasını talep ettiler.

İMEAK DTO İzmir Şubesi yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, “Üyelerimiz kışın teknelerini barındırabilecekleri, yaz döneminde ise kıyıya yanaştırabilecekleri yer konusunda isteklerini dile getirdiler. Dikili bölgesindeki üyelerimizin belirledikleri yerler ile ilgili raporu yetkililerle paylaşacağız. Sorunların giderilmesi için çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam edeceğiz. Bunun yanında acil durumlar için yangın söndürme botuna ve yardım botuna ihtiyaç duyulduğu belirtildi” dedi.

Öztürk ayrıca, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gencer’e yaptıkları ziyarette, kruvaziyer konusunun da ele alındığını, bölgenin kruvaziyer açısından geliştirilmesi konusunda ortak çalışmalar yapılacağını sözlerine ekledi.


Günübirlik Tur Tekneleri Kooperatifi Başkanı İsmail Duman ise Ayvalık ve Cunda arasında çalışan yolcu motorlarında tek hat olması nedeniyle sıkıntılar yaşandığını kaydederek, Sarımsaklı-Ayvalık ve Cunda arasında yeni bir hat oluşturulması gerektiğini ifade etti.
 

YORUMLAR

Bu haber için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ


BENZER HABERLER

Sektör Haberleri 0 yorum

Audi Vosmer farkıyla Bornova’da

22 Nisan 2018 8103

Aralık 2017’de Vosmer Otomotiv Bornova kompleksinde faaliyete başlayan Vosmer Audi, İzmir ve çevresindeki Audi tutkunlarına satış ve servis hizmeti vermeye başladı. Audi’nin [...]

Sektör Haberleri 0 yorum

Asansör sempozyumu ve sergisi başladi

26 Eylül 2014 9137

TMMOB Makina Mühendisleri Odası ve ElektrikMühendisleri Odası İzmir Şubeleri tarafından düzenlenen Asansör Sempozyumu veSergisi 2014 İzmir’de başladı.   Asansör sektörünün Türkiye’deki [...]

Sektör Haberleri 0 yorum

15'nci kez Barış Selçuk anısına

25 Eylül 2014 9094

1994 yılında göreve giderken geçirdiği trafik kazası sonucu yaşama veda eden gazeteci Barış Selçuk’un anısını yaşatmak ve genç gazetecileri teşvik etmek amacıyla İzmir Büyükşehir [...]

Sektör Haberleri 0 yorum

Gazetecilerin Barış Selçuk yarışı

05 Eylül 2014 8603

1994 yılında göreve giderken geçirdiği trafik kazası sonucuyaşama veda eden gazeteci Barış Selçuk’un anısını yaşatmak ve genç gazetecileriteşvik etmek amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin [...]

Sektör Haberleri 0 yorum

İzmir’den iki altın kalem çıktı

26 Nisan 2014 8896

Türkiye'nin bütün bölgelerindegörev yapan ekonomi muhabirleri, yazarları ve yöneticilerini çatısı altındabulunduran EMD, "6. Altın Kalem Ekonomi Muhabirleri Derneği Ekonomi BasınıBaşarı [...]

Sektör Haberleri 0 yorum

Ege Üniversitesi Medya Buluşmaları “Yeni Medya Ve Medya Teknolojileri” tartışıldı

03 Nisan 2014 1975

3. Ege Üniversitesi Medya Buluşmaları etkinliğinde “Yeni Medya ve MedyaTeknolojileri” konulu seminer Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBEKültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinlikte [...]

bizimizmir-2018-09-12-1536763874179-kaskaloglubanner.jpg

Reklam

bizimizmir-2020-08-30-1598796696801-agustos.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

Görmek Ya Da Görmemek...

65 yazı

1

Dr. Hülya Yurttaş Pirinççi

Herkese Her Şekilde Yakın Şimdi

5 yazı

2

Erdal İzgi

İki Bin Onsekiz…          

1001 yazı

3

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Kış Deyince Akla İlk Gelen Grip!

189 yazı

4

Banu Bilen Doğan

Aşk, Evidir İnsanın

47 yazı

5

Diğer Yazarlar

Arşiv