Tornado Projesi fonlanmaya hak kazandı

Sun Tekstil AR-GE Merkezi’nin geliştirdiği Tornado proje başvurusu, fonlanmaya hak kazandı ve 08.08.2022 tarihinde imzalanarak Avrupa Komisyonu’na iletildi. Proje, sürdürülebilir ürünlerin geliştirilmesi ve üretimde yeşil dönüşüm konularına büyük katkı sağlayacak.

  • 0
  • 685
Tornado Projesi fonlanmaya hak kazandı
Yazı Boyutu:

Sun Tekstil’in, Avrupa Komisyonu tarafından 2021 yılında açılan Ufuk Avrupa Ar-Ge Çerçeve Programı kapsamında yapmış olduğu Tornado proje başvurusu fonlanmaya hak kazandı ve 08.08.2022 tarihinde imzalanarak Avrupa Komisyonu’na iletildi. 

Sun Tekstil Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi Melis Vekiloğlu, doğaya saygılı, sürdürülebilir moda anlayışına öncülük ettiklerini vurgulayarak; “Odağımız sürekli gelişim. AR-GE Merkezi’mizde 32 araştırmacımız, 106 ulusal partnerimiz, 27 ulusal destekli projemiz bulunurken, 352 projemizi tamamladık ve 30 tane de devam eden projemiz var. Tornado Projemiz, sürdürülebilir ürünlerin geliştirilmesi ve üretimde yeşil dönüşüm konularına büyük katkı sağlayacak.” şeklinde konuştu.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklama ise şöyle:
“Avrupa Komisyonu tarafından 2021 yılında açılan Ufuk Avrupa Ar-Ge Çerçeve Programı kapsamında şirketimiz Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin 2022 yılında yapmış olduğu Tornado proje başvurusu, fonlanmaya hak kazanmış olup, resmi katılım beyanı 08.08.2022 tarihinde Avrupa Komisyonuna iletilmiştir. Tornado projesinde (New Routes of Safe and Sustainable by Design Water and Oil Repellent Biobased Coatings) yeni nesil biyobazlı su itici kimyasallar geliştirilecek ve aralarında tekstilin de bulunduğu farklı sektörlerde doğrulama faaliyetleri yürütülecektir. Proje, sürdürülebilir ürünlerin geliştirilmesi ve üretimde yeşil dönüşüm konularına katkı sunacak ve gelecek dönemde şirketimiz Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye önemli bilgi ve tecrübe aktarımı sağlayacaktır. Proje hibe ve konsorsiyum anlaşmaları ilerleyen günlerde imzalanarak, anlaşma detayları kamuoyuyla paylaşılacaktır.”
 

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Türk doğaltaşı İtalya’da ağırlığını koydu

Sofralık zeytin ihracatı 110 bin ton

İzmir’e yep yeni bir sembol: Divan Residence

Çalışanların enflasyona ezdirilmemesi için gelir vergisi dilimlerine düzenleme getirilmeli