Travel Turkey sona erdi

  • 0
  • 937
Yazı Boyutu:

10-13 Aralık 2009 tarihleri arasında düzenlenen Travel Turkey İzmir Fuarı sona erdi. 430 firmanın katıldığı fuarı 36 ülkeden 14.829 turizm profesyoneli ziyaret etti.
İzmir, turizm sektörüne yeni destinasyonlar kazandıracak ve ülke ekonomisinin gelişimine katkı sağlayacak bir büyük organizasyona daha ev sahipliği yaptı. 
Denizli ve Saraybosna Kantonu’nun onur konuğu olduğu Travel Turkey İzmir Fuar ve Konferansı başarıyla sona erdi.
17 ülkeden 430 firmanın katıldığı fuar nedeniyle İzmir’e 36 ülke (Almanya, ABD, Azerbaycan, BAE, Brezilya, Bosna Hersek, Çek Cumhuriyeti, Çin, Ermenistan, Gürcistan, Hırvatistan, Hindistan, İngiltere, İran, İskoçya, Katar, Kazakistan, Kuveyt, KKTC, Libya, Litvanya, Mısır, Nepal, Özbekistan, Polonya, Rusya, Senegal, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Suriye, Suudi Arabistan, Tayland, Tunus, Türkiye ve Yunanistan)’den turizm profesyoneleri geldi.  Dört gün süreyle açık kalan fuarı 14.829 kişi ziyaret etti.

140 Uluslararası konuk, yerli turizmcilerle görüştü
THY’nin ulaşım, Hilton İzmir’in konaklama ana sponsorluğunu üstlendiği Hosted Buyer Programı kapsamında 13 ülkeden gelen özel davetli 140  konuk,  iki gün süreyle gerçekleşen B2B Workshop kapsamında fuar katılımcısı firmaların yetkilileriyle  yüzyüze görüşme fırsatı buldu ve yeni iş bağlantılarının temelleri atıldı. Uluslararası satın almacılar düzenlenen  İzmir ve Efes turu kapsamında İzmir ve çevresindeki tarihi bölgeleri  ziyaret etme  olanağı da  buldu.

İlk Sonuçlar Alındı
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayesinde gerçekleşen fuarda ilk sonuç, İzmir’in Doğu Akdeniz’de tanıtılmasına yönelik çalışmalara hız verilmesi konusunda alındı. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Libya, Suriye, Lübnan ve Mısır’da sürdürülecek çalışmalar için Tanıtma Genel Müdürlüğü’ne talimat vereceğini açıkladı.
RATA (Rus Seyahat Acentaları Birliği) ile ilk görüşmeler gerçekleştirildi. Rus turist sayısının yanısıra Rus turizm yatırımcılarının da Ege Bölgesi’ne getirilmesi konusunda mutabakata varıldı.  
Fuara katılan ülkeler arasında vizenin kaldırılmasının ardından cazibesini artıran Suriye ve  Türkiye’de ilk kez bir fuara resmi katılım yapan  Ermenistan en çok  ilgi gören ülkeler oldu. 
TRAVEL TURKEY İZMİR, İZFAŞ, HANNOVER MESSE INTERNATIONAL, TÜRSAB işbirliğiyle düzenlendi. 324 firmanın katıldığı geçen yılki fuarı, 12.534 kişi ziyaret etmişti.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

En büyük 500 sanayici şirketin 131 tanesi Egeli

Aile Şirketlerinde Yönetim Kurullarını Gençleştiriyoruz

2026'da 2 milyar dolar

Körfez Geçişi Çağrısı

Japon devi Torbalı dedi

Mutlu Esbaş’lıların sesi Lüksemburg’dan yankılandı