Üniversiteli olmak için son şans

  • 0
  • 910
Yazı Boyutu:

Üniversitelere “ek yerleştirme” takvimi belirlendi. 2009-ÖSS'ye giren adaylardan baraj puanlarını aşan adaylar 5-9 Ekim günleri arasında ek yerleştirme için başvurabilecek.

Ek yerleştirmede tercih yapabilmek için hiçbir yükseköğretim programına yerleştirilmemiş veya Açıköğretim Fakültesinin kontenjansız programlarına yerleştirilmiş olmak gerekiyor.

Yaşar Üniversitesi, 2009-2010 öğretim yılında ek kontenjan yerleştirme birçok öğrenciye üniversiteli olma şansı tanıyacak. Ek yerleştirme için başvurular 05 Ekim’de başlayacak.

Öğrenci Seçme Sınavı(ÖSS) sonucunda herhangi bir programa yerleşemeyen üniversite adayları, şanslarını 05-09 Ekim tarihleri arasında yapılacak ek yerleştirme döneminde bir kez daha deneyecekler. Yaşar Üniversitesi de, bu dönemde  merkezi yerleştirme ile herhangi bir programa kayıt yaptıramayan adaylara 524  kişilik ek kontenjan ile kapılarını aralayacak.

Yaşar Üniversitesi “Matematik, İstatistik, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim-Tercümanlık, Aktüerya Bilimleri, İşletme, İktisat, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümleri” ile Meslek Yüksek Okulu’ndaki “Bilgisayar Programcılığı, Menkul Kıymetler ve Sermaya Piyasası, Grafik Tasarım, Dış Ticaret, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Pazarlama, Ağırlama Hizmetleri, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Gıda Teknolojisi” gibi programlarda adaylara ek yerleştirme fırsatı sunacak.

Bornova’daki Selçuk Yaşar Kampusu’da kurulacak ve 03 Ekim’den itibaren hizmet verecek ek kontenjan tercih merkezinde  uzman rehberler öğrencilere yardımcı olacak.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Deprem korkusuna özel terapi

Buca'nın altın çocukları

Narlıdere'nin kalite yolculuğu başladı

Kadınlara ‘yaratıcı endüstri’ eğitimleri

Türk polisiye dizilerinde kadının yeri yok

Bir yılda 12 bin 500 kişiye eğitim