Yaralarımızı birlikte sarıyoruz

İzmir Büyükşehir Belediyesi 6 Şubat depremlerinin yaralarını sarmak için bölgedeki çalışmalara desteğini sürdürüyor. İZSU Genel Müdürlüğü’ne bağlı ekipler bölgede içme suyu hizmetinin yeniden sağlıklı bir şekilde verilebilmesi için bir aydır Hatay’da görev yapıyor.

  • 0
  • 132
Yaralarımızı birlikte sarıyoruz
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7,7 ve Elbistan merkezli 7,6 büyüklüğündeki iki büyük depremin yaralarını sarmak için bölgedeki çalışmalar sürüyor. 11 ilde büyük yıkıma ve binlerce can kaybına neden olan depremde, şehirlerin içme suyu altyapısı da kullanılmaz hale geldi. İZSU Genel Müdürlüğü, depremzedelerin temiz su ihtiyacını karşılamak ve içme suyu hizmetlerinin tekrar başlatılması amacıyla Hatay Kırıkhan’a teknik ekip gönderdi.

1 su arıza bakım ustası, 2 su arıza bakım işçisi, 1 şoför ve 1 operatör olmak üzere toplam 5 personel ile 1 hidrolik ekipmanlı bakım aracı ve 1 iş makinası bir aydır bölgede görev yapıyor. Bu sürede 122 adreste sorunlara müdahale eden İZSU ekibi, bölgede temiz su ihtiyacını karşılamak için canla başla çalışıyor.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Başkan Selvitopu KARBEM öğretmenlerinin gününü kutladı

Yapamaz dediler, yaptık

Kurucuları tarafından anlatıldı

İzmir trafiğinde ortak akıl

Kadına Şiddete Hayır

3 yılda 45 bin ton yem bitkisi tohumu