Yarın kazanan EBSO olacak dedi ve kazandı

Ege Bölge Sanayi Odası’nın (EBSO) 19 Ekim’de yapılan meclis başkanlığı ve yönetim kurulu başkanlığı seçiminde tekrardan yönetim kurulu başkanlığına dördüncü kez aday olan mevcut başkan Ender Yorgancılar, yeni seçilen meclis üyeleri ile 2022-2026 dönemini için bir araya geldi. "Yarınki seçimlerde kazanan EBSO olacak” diyen Yorgancılar ertesi gün yapılan seçimlerde kullanılan 105 oyun 103'ünü alarak güven tazeledi.

  • 0
  • 696
Yarın kazanan EBSO olacak dedi ve kazandı
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:


Ege Bölge Sanayi Odası’nın (EBSO) 19 Ekim’de yapılan meclis başkanlığı ve yönetim kurulu başkanlığı seçiminde tekrardan yönetim kurulu başkanlığına dördüncü kez aday olan mevcut başkan Ender Yorgancılar, yeni seçilen meclis üyeleri ile 2022-2026 dönemini için bir araya geldi. Geçmiş dönem çalışmalarını kapsayan video gösteriminin ardından konuşan Yorgancılar, “Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarda herkes gayet iyi biliyor; ama ‘biz’ mantığı ile olduğumuz müddetçe başaramayacağımız hiçbir şey yok” dedi.

“Yarın kazanan EBSO olacak”
Yapılan bütün çalışmaların çok değerli olduğunu belirten Yorgancılar, “Yaptığımız çalışmalar, kurulan OSB’ler… Bu bir bayrak yarışı; ama biz hep birlikte çalışmak zorundayız. Bu ülke bizim, gidecek başka bir yerimiz yok. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarda herkes gayet iyi biliyor; ama ‘biz’ mantığı ile olduğumuz müddetçe başaramayacağımız hiçbir şey yok. Birlikteliğin olduğu yerde rağmen, bereket, ortak akıl, tartışma ortamı olur. Bugüne kadar geldiğimiz noktada hep tartışarak odamızı şehrimizi ülkemiz için bugüne kadar çalıştık. Biz kanun koyucu değiliz; ama kanunlarda olması gerekenleri doğru şekilde anlatmaktan sorumlu sivil toplum örgütleriyiz” ifadelerini kullandı.
“Siz uygun görürseniz bir kez daha göreve talip olduğumu ifade ettim. Tekrardan bu göreve geldiğimiz taktirde ertesi gün nereden başlayacağımızı biliyorum. Bina konumuz gündemimizde ve nasıl çözüleceği noktasında çalışmalarımız var. Daha da şekillendikten sonra sizlerin önüne getirip çözüme kavuşturmak hepimizin görevi. Salih Esen arkadaşımıza buraya koyduğu katkılardan dolayı bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Meclis başkanlığı döneminde son derece ilkeli, eşit ve yol gösterici üslubuyla iyi bir şekilde yönetti. Kendisi aramızda olmak istemedi, oğlu komiteye girdi. Kendisini ileriki dönemlerde meclis başkanı olarak görmek istediğimizi belirtmek istiyorum. Yeni gelen arkadaşlarımıza başarılar diliyorum, hepsinin yanın da olacağız. Yarınki seçimlerde kazanan EBSO olacak” diyen Yorgancılar ertesi gün yapılan seçimlerde kullanılan 105 oyun 103'ünü alarak güven tazeledi.

EBSO 2022-2026 dönemi Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Başkanlık Divanı, TOBB Delegeleri ve Disiplin Kurulu Üyeleri’nin belirlendiği seçimler tamamlandı.  2022-2026 dönemi EBSO Yönetim Kurulu Hakan Ürün, Metin Akdaş, Hüseyin Turhan, İdil Yiğitbaşı, Ateş İlyas Demirkalkan, Suha Kahraman, Haydar İnaç, Aytekin Öztaş, Cüneyd Temel ve Ali Arda Yüksel'den oluştu.

Gerçekleştirilen Meclis Başkanlığı seçiminde ise H. İbrahim Gökçüoğlu yeni dönem Meclis Başkanı olarak seçildi. Meclis Başkan Yardımcılıklarına Işın Yılmaz ve İzzet Şanlı, Meclis Katip üyeliğine ise Nejat Özduran seçildi.

Fotoğraf Galerisi
YORUM YAZ
Diğer Haberler

Payını artırması için en doğru zaman

Bauhaus Hareketi İzmir’den başladı

2028 ihracat hedefleri için Ticaret Müşavirleri ihracatçı firmalarla bir arada

Deri ve Deri Mamulleri İhracatının Yıldızları Ödüllerine Kavuştu

Ticaret Müşavirlerimiz bir girişimci gibi davranmalı

Tam Yol İleri