Yaşar'da mezuniyet sevinci

  • 0
  • 3.456
Yazı Boyutu:

Yaşar Üniversitesi 2008- 2009 akademik yılı Lisans ve Lisansüstü mezuniyet töreninde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Fen- Edebiyat Fakültesi, Mühendislik- Mimarlık Fakültesi ile sosyal Bilimler Enstitüsü'nden mezun olan öğrenci törenle yeni yaşamlarına uğurlandı.

İstiklal Marşı ve Saygı duruşu ile başlayan törene Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyeti ve Yaşar Topluluğu Onursal Başkanı Selçuk Yaşar, Yaşar Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyeleri, öğrenci velileri, öğretim üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Üniversite birincisi Mühendislik- Mimarlık Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Mezunu Derya Dengi, konuştu. Arkadaşları adına konuşmaktan çok büyük mutluluk ve heyecan duyduğunu dile getirerek sözlerine başlayan Üniversite birincisi konuşmasına Atatürk'ün "Ancak hür fikirlere sahip olan insanlar vatanlarına faydalı olabilirler ve onlandır ki vatanlarını kurtarıp muhafaza etme kudretine malik olurlar " sözleriyle başladı.

"Mezun olduğum bu günde Bu sözün ışığında atamızın bize açtığı bu yolda yürümeye devam ederken, geleceğin kurucuları olarak sorumluluğumuzun da farkında olduğumuzu vurgulamak isterim. Üniversite eğitimi hayatımızın geri kalanıyla ilgili seçimler yaptığımız, düşünce yapımızın olgunlaştığı, yani kişiliğımizin de oturduğu bir dönemi kapsıyor. Bu gün burada eğitimin hayatımızın son gününü yaşarken, Yarın zorlu bir yolun başlangıcında bulunacağız. Hayatımızda değişecek olan uzun ve zorlu yollara beraber değil, tek başımıza çıkacak olmamızdır. Benim isteğim çıkacağımız bu zorlu yolda Yaşar Üniversitesi mezunları olarak birbirimize destek olmamız.Mezun olmayı bir ayrıcalık olarak gördüğüm Yaşar üniversitesine ve sizlerin emeklerine layık olmaya çalışacağız" dedi.

Törende konuşan Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyeti ve Yaşar Topluluğu Onursal Başkanı Selçuk Yaşar, bu günleri yaşamamızı Atatürk'e borçlu olduğumuzu belirteren onun için coşkulu alkış istedi. Törene katılan akademisyenler, öğrenciler, veliler ve davetlilerin alkışları uzun sürdü. Onlara Atatürk yolundan ayrılmamalarını öğütledi. Okulun istediği duruma geldiğini görmekten mutluluk duyduğunu anlatarak tek eksiğinin yurt olduğunu belirtti. "Bu okulun tek eksiği yurdun, yeri hazır. Bu yıl içinde bitirilmesi için gererek neyse yapılacak.

Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Barkan'da konuşmasıyla son 5 ayda uluslar arası yayınlarda 24 yayının çıktığını belirterek, "Dünya çapında gerçekleştirdiğimiz öğrenci değişim programları ve yabancı üniversitelerle anlaşmalarda önümüzdeki yıl hedefimiz 99 işbirliği anlaşması. Bu da Türkiye'de iddialı olduğumuzun bir kanıtı. Dünyanın önde gelen bilimadamlarını da kadromuzu transfer ederek uluslararasılaşma iddiamızı sürdüreceğiz" dedi.

Konuşmaların ardından 2008-2009 öğretim yılı üniversite birincisi Endüstri Mühendisliği

Bölümü'nden Derya Dengi'ye başarı belgesini ve plaketini Selçuk Yaşar ile

Prof. Dr. Murat Barkan verdi. Birinci olan öğrenci Derya Dengi yaş kütüğüne yıldız çaktı.

Fen-Edebiyat Fakültesi (Matematik Bölümü) birincisi Merve Şengül, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İşletme Bölümü) birincisi Ayşe Şahin, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi (Endüstri Mühendisliği Bölümü) birincisi Derya Dengi, Sosyal Bilimler Enstitüsü (İşletme Yüksek Lisans Programı)birincisi Deniz Özkaya'nın ardından fakülteleri dereceyle bitiren 74 öğrenciye başarı belgesi ve plaketlerinin verildi ve mezunlar keplerini coşkuyla havaya attı.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Deprem korkusuna özel terapi

Buca'nın altın çocukları

Narlıdere'nin kalite yolculuğu başladı

Kadınlara ‘yaratıcı endüstri’ eğitimleri

Türk polisiye dizilerinde kadının yeri yok

Bir yılda 12 bin 500 kişiye eğitim