YUKARI

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

MUCİZE İĞNE SEMAGLUTİDE

isinsayin@bizimizmir.net 17 Şubat 2021 0 yorum 1679 kere okundu

 

Basit karbonhidrat tükettiğimiz zaman insülin salgılanır. İnsülin kan glukozunu hücre, doku ve organlara taşır. Fazla olan kadar kan şekeri, yağa dönüşmüş biçimde deri altında depolanır. Böylece beden ağırlığınız, yağ oranınız artar, kan şekeri düşer, insülininiz azalmıştır, acıkırsınız, karbonhidrat aşeder ve yer yer doymazsınız. Önce insülin direnci ve obezite gelişir. Tip II DM ortaya çıkar. İlaçla tedavi edilemezse alternatif yol semaglutide tedavisi olabilir. Fakat yine diyet ve egzersiz yapmalısınız.

Bu iğneyi almanın şartları var. Diyabetik olmak, iğneyle insülin tedavisi almıyor olmak, kanser hastası olmamak, kanser riski taşımamak, hamile olmamak, emziriyor olmamak, böbrek pankreas hastası olmamak, iğneyle tedaviyi bıraktıktan sonra en az 2 ay gebe kalmamak, 18 yaşından büyük olmak, doktor ve diyetisyen kontrolünde olmak,

Esas mesele şu ki; rastgele beslenildiği sürece her gün binlerce kalori alırken, bizimle baş edebilecek bir yöntem Semaglutide değildir, böyle bir mucize yoktur, olsa da güvenli olması olanaksızdır.

Basit karbonhidratların esiri, bağımlısı olmaktan kurtulmayı çok istemeli, kararlı omalısınız.

Semaglutide, “çay saatinde hamur işi yerken arkadaşlarınızdan duyup 5 - 45 kg verip çılgınca yiyip içmek ve bu esnada kilo vermek için kullanılacak bir sihirli değnek değildir.”

Semaglutide şeker hastalığının “ilaçla tedavisinden sonuç alamadığınızda, iğneyle insülin tedavisine geçmeden önce doktor ve diyetisyen denetiminde denenebilecek bir diyabet tedavi yöntemidir.
​​​​​​​
Semaglutide kullanırken de yeme, alışveriş ve hareket etme alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekir. Zaten bunları yaptığınızda semaglutide’e de ihtiyacınız olmayabilir. Kan glukozu dengelenir. Zayıflarsınız; bunlar yeme alışkanlıklarını değiştirmek ve yürüyüşün olağan neticesidir. Tek ihtiyacınız olan şey kurtulmaya kararlı olmanız ve bir sağlık ekibine teslim olmanız. Sizin iğneye ihtiyacınız yok.  
 

YORUMLAR

Bu yazı için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ

DİĞER YAZILAR

Yazarlar

Mehmet Kurt

Aramıza Hoş Geldin Güzel Adam…

69 yazı

1

Dr. Hülya Yurttaş Pirinççi

Seni Olduğun Gibi Sevmeyi  Öğrendim..

20 yazı

2

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Mucize İğne Semaglutide

195 yazı

3

Serhan Şarman

Bir Doğu Masalı: Kars

4 yazı

4

Burcu Şakar

Oldu Mu Şimdi Murat!

7 yazı

5

Alpaslan Bilen

Keder Anıtı

37 yazı

6

Haluk Işık

Bir Kenti Sevme Dersleri / 3

3 yazı

7

Jinekolog Op. Dr. Kenan Ertopçu

Ertesi Gün Hapı (En Güncel Bilgilerle)

94 yazı

8

Ahmet Aydın Akansu

45 Derece Sıcaklığa Hazır Mısınız?

165 yazı

9

Erdal İzgi

İki Bin Onsekiz…          

1001 yazı

10

Banu Bilen Doğan

Aşk, Evidir İnsanın

47 yazı

11