YUKARI

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Sirkenin Elinden Ne gelir…

isinsayin@bizimizmir.net 05 Ocak 2021 0 yorum 2532 kere okundu

Son 20 yılın dedikodusu “aç karnına sirke zayıflatıyor” Acaba?...
 
12 hafta süren 18bin kişide Japonya’da yapılan deneyde: “3 öğün tok 1er çorba kaşığı sirke, besinlerden gelen yağların kandan hücreye girişi kolaylaşmış, kandaki lipidler (yağlar) düşmüştür” deniliyor.
 
“Aç karnına sirkeli su bel kalçayı eritir” denilmiyor. Mide şikayetleriniz varsa şiddetlendirebilir bile… Çok sayıda ilaç kullanıyorsanız da mideyi korumak için sirkeden kesinlikle uzak durmalısınız.
 
“Deri altı depo edilmiş yağlar yalnızca “harcanan enerji; aldığınızdan daha fazla ise”, deri altından çekilir ve yakılır. Basen yağları için spesifik bir diyet, yalnızca kol altlarını küçülten iksir, çalkalanan mucize karışımlar gerçekte sahtekarlıktan ibarettir.
 
Hiçbir etken maddenin, kan yoluyla vücutta dolaşmaktayken, beyine ve sinir hücrelerine ulaştığında: “Buraya zarar vermeyeyim, basen yağlarını bulayım” türünden bir seçiciliği olamaz. Gerçekten de yağ yakıcı etken maddelerin verdiği zararların önlenemediği için bunları içeren zayıflama destekleri Tarım Bakanlığından onay alır, Sağlık Bakanlığınca piyasadan geri toplatılır. Zerre şüpheniz kalmasın ki; zayıflamada mucize yok, her şeyi doğru miktarda  ve doğru sıklıkta yemek temel prensiptir...
 
Karbonhidratları ve doymuş yağları fazla tüketiyorsanız, sirkenin sizin için yapabileceği bir şey yoktur. Sirke depo yağlarınızı yakmaz. Zayıflama ilacı hiç değildir. Hiçbir iksir, hap, ameliyat dahil vs, çılgınca yeme içme tempomuzla baş etmesi mümkün değildir. Mide şikayetleriniz yoksa, beslenmenize dikkat ederek, 2-3 öğün tokken, hele ki et yediyseniz yanına salata alarak, birer çorba kaşığı sirke mutlaka tüketin. Yüksekse kan kolesterolünü düşürüp kalbi koruyun.

YORUMLAR

Bu yazı için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ

DİĞER YAZILAR

Yazarlar

Mehmet Kurt

Aramıza Hoş Geldin Güzel Adam…

69 yazı

1

Dr. Hülya Yurttaş Pirinççi

Doğayla Değişime Hazır Mıyız? 

17 yazı

2

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Sirkenin Elinden Ne Gelir…

193 yazı

3

Serhan Şarman

Bir Doğu Masalı: Kars

4 yazı

4

Burcu Şakar

Sosyal Medya Paylaşımlarına Dikkat!

6 yazı

5

Alpaslan Bilen

Zelzele

36 yazı

6

Haluk Işık

“Bir Kenti Sevme Dersleri 2”

2 yazı

7

Jinekolog Op. Dr. Kenan Ertopçu

Ertesi Gün Hapı (En Güncel Bilgilerle)

94 yazı

8

Ahmet Aydın Akansu

45 Derece Sıcaklığa Hazır Mısınız?

165 yazı

9

Erdal İzgi

İki Bin Onsekiz…          

1001 yazı

10

Banu Bilen Doğan

Aşk, Evidir İnsanın

47 yazı

11