YUKARI

Serhan Şarman

Manisa Şehzadeler ve Masal Park

ssarman@bizimizmir.net 17 Mart 2021 0 yorum 4126 kere okundu


Sevgili Bizimizmir okuyucuları yeniden merhaba.

Uzun süreden bu yana korona virüs tedbirleri nedeniyle hepimiz evlerde oturmaktan sıkıldık.

Havalarda yavaş yavaş ısınmaya başladı. En azından cumartesi günleri şimdilik açık. Ne yapalım diye düşünürseniz, sizlere güzel bir yer önermek istiyorum.

Hepiniz Manisa'yı biliyoruz. İzmir'in komşu ili. İzmir'e de gayet yakın bir yer. Manisa'ya gittiğinizde rotanızı Manisa Şehzadeler Parkı olarak belirleyin.

Şehzadeler Belediyesi tarafından 2019 yılında yapımı tamamlanan Şehzadeler Parkı tam ailenizle gezilecek güzellikte bir yer olmuş.
Parkın ilk girişi sizleri tarihte kurulan Türk Devletlerinin bayrakları ile karşılıyor. İlerleyince 32 adet Türk İslam eserlerinin olduğu Minia Şehzadeler'i görüyorsunuz. Eserlerin hepsinin önünde ayrıntılı bilgileri okuyarak Selçuklu Osmanlı tarihini hakkında da rahatlıkla bilgi sahibi oluyorsunuz.  

Şehzadeler Park içerisinde yer alan diğer bir eser ise dış görünümü ile Manisa Kalesini andıran Dioramik Mesir Müzesi. Müze içerisinde 478 yıl öncesinin canlandırıldığı Mesir Macunun yapımı ve saçılması canlandırmaları büyük bir ilgiyle izleniyor. Dilerseniz buranın girişinde bulunan alışveriş alanından kendiniz veya sevdikleriniz için mesir macunu da satın alabilirsiniz.
Buradan çıktıktan sonra yol bizi müzenin hemen yan tarafından bulunan Masal Park bölümüne getiriyor. Özellikle çocuklarınız başta olmak üzere sizinde keyifle gezeceğiniz bir alan olan Masal parkı, sizleri büyülü bir ortama götürecek. Özellikle çocuklarınız buradan ayrılmak hiç istemeyecekler.

Şehzadeler Parkı ve Masal Park'ı sizlere kısaca anlatmaya çalıştım. Ancak siz buraları uzun sürelerde gezeceğinize eminim. Alanın içerisinde bulunan doğal gölet de, parka ayrı bir güzellik katmış onu da söylemeden geçmeyim. Park'ın içerisinde bir kafeterya bulunuyor. Buradan yiyecek ve içecek alabilirsiniz. Ama Manisa'ya gelmişken mutlaka merkezde bulunan lokantalardan Manisa Kebabı yemenizi öneririm. 

Yeni rotalarda buluşmak üzere. Hoşçakalın....
 YORUMLAR

Bu yazı için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ

DİĞER YAZILAR

Yazarlar

Mehmet Kurt

Aramıza Hoş Geldin Güzel Adam…

69 yazı

1

Dr. Hülya Yurttaş Pirinççi

Sevgi Ve Güvenle ; Babalar Günü Kutlu Olsun

32 yazı

2

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Ödemden Bıktık Diyenler Gelsin…

197 yazı

3

Serhan Şarman

Tarihi Şükran Oteli'ne Veda Ederken...

6 yazı

4

Burcu Şakar

Oldu Mu Şimdi Murat!

7 yazı

5

Alpaslan Bilen

Keder Anıtı

37 yazı

6

Haluk Işık

Bir Kenti Sevme Dersleri / 3

3 yazı

7

Jinekolog Op. Dr. Kenan Ertopçu

Ertesi Gün Hapı (En Güncel Bilgilerle)

94 yazı

8

Ahmet Aydın Akansu

45 Derece Sıcaklığa Hazır Mısınız?

165 yazı

9

Erdal İzgi

İki Bin Onsekiz…          

1001 yazı

10

Banu Bilen Doğan

Aşk, Evidir İnsanın

47 yazı

11