İzmir

  • 0
  • 14.092
Yazı Boyutu:

Merhaba...
Ben bir İzmirli değilim ama işlerim nedeniyle İzmir’e çok sık geliyorum. Her gelişimde ise içime oturan bir 'Karalık' var.  Mortrö- İkiçeşmelik, Basmane- Borsa istikametlerinin göbeğinde, eski itfaiyenin Çankaya'ya bakan tarafında yer alan ve kara biz bez ile kaplanmış oval bir bina, İzmirli olmama ma rağmen benim bütün sinirlerimi bozuyor. Yıllardır duran bu binanın görüntüsü İzmir Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı başta hiç kimse rahatsız olmuyor. Bence yakışmıyor. Koskoca bir kentin yöneticileri bu pisliği düzeltemiyorsa yazıklar olsun... Yetkililer veya kendini yetkili sayanlar bir açıklama göndersin ama mantıklı olsun lütfen..
Tahir Budak (işadamı) -Ankara

************

 

 

 

Sokakta Trafik arttı

Yaklaşık 12 senedir, Güzelyalı’da İzmir Fatih Koleji ile Göztepe Gürsel Aksel Stadının yer aldığı 15 sokak yaşıyorum. Sokağımızdaki trafik, metro çalışmalarının başlamasıyla birlikte 3 kat arttı.  Özellikle akşamları semt sakinleri bu yolu kullanıyorlar. Ancak yürüyecek yer yok. Geçtiğimiz günlerde gelen ekipler kaldırımları yerlerinden söküp kum ve kaldırım taşları getirdiler ve öylece bırakıp gittiler. Yaya kaldırımı kullanılacak gibi değil. Bir bebek annesi olarak, bebeğimi alıp bebek arabasıyla dışarı çıkamaz oldum. Araçların yoğun olarak kullandığı sokaktan bebek arabasıyla o yoldan ulaşımımızı sağlayıp can güvenliğimizi riske atamam.  Mahallemizde bu durumdan şikayetçi olan bir tek ben değilim. Yaşlılarımız ve aslında engelli olmayan bizim bu şartlarla engellediğimiz, tekerlekli sandalyeyle yaşamını sürdüren insanlarda var.  Görevlilerin en kısa zamanda bu soruna çare bulup onarım çalışmalarına başlamalarını ve kullanılabilir kaldırımlar yapmalarını istiyoruz.
Güleda Sungur(Ev Hanımı)     Güzelyalı

*******

 

 

 

 

 

 

 


Güzelyalı parkı adı gibi güzel olmalı 
Duyarlı bir vatandaş olarak şahit olduğum kötü bir manzarayı sizinle paylaşmak istedim. Güzelyalı parkı, İzmir’in en çok ilgi gören parklarından biridir. Ancak parkımız bakımsızlıktan perişan olmuş. Heykellerin üzeri, brandalar

pislik içinde. Mermer heykellerin üzerine yazılan yazılar yetkilileri hiç mi rahatsız etmiyor.  Sprey boyalarla yazılan yazılar oldukça kötü bir görünüm sergiliyor. Sadece heykelin üzerindeki yazılar değil, bankların üzerinde bulunan brandalar da aynı şekilde yazılarla kirletilmiş, bazı bölümleri yırtılmış. Konak Belediyesi’nin sorumluluğunda olan Güzelyalı parkının bakıma ihtiyacı olduğunu bildirmek istiyorum..
Selma Ulu- Güzelyalı
*******                                    

 

 

 

 

 

 

 

 

Doğalgazcılar çıldırtıyor

Balçova'dan öğrenci Kutay Demirhan göndermiş. Fotoğraf a oldukça güzel olmuş. Ellerine sağlık.

Balçova, Vali Hüseyin Öğütcen Bulvarı’nda başlatılan doğal gaz çalışmalarının oldukça hızlı tamamlanmasından dolayı İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışanlarını tebrik ve takdir ediyorum. Hava sıcaklarının oldukça yüksek olduğu bu yaz günlerinde bir günde açılan doğalgaz hatları iki gün için de kapatılarak asfalt çalışmaları başlatılmış.  Keşke sadece bulvarlarda değil sokak aralarında yapılan çalışmalarda bu kadar hızlı ilerlese. 

YORUM YAZ
Arşiv