Yeni yılda yeni fuarlar

  • 0
  • 1.250
Yazı Boyutu:

Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nın 2010 takvimi belli oldu.  Gelecek yıl İzmir’de, 29 fuar organizasyonunun yapılması kesinleşti. Bu organizasyonlardan ikisi ilk kez yapılacak.
Uluslararası İzmir Fuar Alanı, 2010’da da yoğun günler yaşayacak. Tüketiciye ve profesyonel ziyaretçiye yönelik fuarların birbiri ardına açılacağı İzmir’de gelecek yıl 29 fuar organizasyonunun gerçekleştirilmesi planlanıyor. TOBB’den izin alınarak gerçekleşecek etkinliklerden dokuzunun organizasyonunu  İZFAŞ üstleniyor. Diğer 20 fuar ise farklı fuarcılık şirketleri tarafından düzenlenecek.

İZFAŞ 2010
İZFAŞ, 2010 yılında  Ayakkabı Yaz, IF Wedding, Marble, İzmir Ekoloji Fuarı, Vinolive, Ayakkabı Kış, İEF, İzmir Autoshow ve Travel Turkey İzmir fuar organizasyonlarını düzenleyecek.
Türkiye’nin ilk fuarı İEF, 79. kez gerçekleştirilirken; ülkemizin uluslararası nitelikteki ilk ihtisas fuarı MARBLE ise 16.kez açılacak.
İZFAŞ fuarları arasında gelecek yıl ilk kez düzenlenecek organizasyon ise 6-9 Mayıs 2010 tarihleri arasında düzenlenecek olan İzmir Ekoloji Fuarı olacak.
Ekolojik ürün sektörüne hizmet eden tüm unsurları buluşturan İzmir Ekoloji Fuarı, geniş katılımlı, ihracat potansiyeli yüksek bir ihtisas fuarı şeklinde planlanıyor. İZFAŞ, fuarı iki önemli partnerle birlikte gerçekleştirecek.
İzmir Ekoloji Fuarı, İstanbul’da 8 yıldır organik ürünler fuarı düzenlemekte olan ve gerçekleştirdiği organizasyonu İzmir’e taşımayı kabul eden ASDF Fuarcılık ve sektörün çatı örgütü ETO- Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği işbirliğiyle yapılacak.
2010 yılında İzmir’e kazandırılacak bir başka organizasyon ise 16-18 Eylül 2010 tarihleri arasında Avrasya Fuarcılık tarafından gerçekleştirilecek. Beşinci kez düzenlenecek Uluslararası Su Ürünleri İhracat ve İşleme, Akuakültür ve Balıkçılık Teknolojileri Fuarı, İzmir’e taşınan fuarlar arasında yeralıyor. İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen, “ İzmir fuarcılığı gelişiyor.  Eskiden bir ay açık kalan tek bir fuarımız vardı. Bugün ise 365 gün fuarcılık yapıyoruz ve fuar sezonu müddetince, işletmesini üstlendiğimiz Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda hemen her hafta yeni bir fuar açılıyor. Global krize rağmen gerçekleşen fuarlarımız, katılımcılarına bereket getiriyor. Firmalarımız İzmir fuarlarının uğuruna inanıyor.
                       2010 yılı fuarlarının da katılımcılarımıza ve ziyaretçilerimize bol kazanç; partnerlerimize ve misafir fuar şirketlerine başarı getirmesini diliyorum” dedi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

En büyük 500 sanayici şirketin 131 tanesi Egeli

Aile Şirketlerinde Yönetim Kurullarını Gençleştiriyoruz

2026'da 2 milyar dolar

Körfez Geçişi Çağrısı

Japon devi Torbalı dedi

Mutlu Esbaş’lıların sesi Lüksemburg’dan yankılandı