YUKARI

Grafik okudu Lezzet üretiyor

DEÜ’de Grafik eğitiminin ardından fast food’un yeni girdiği Türkiye’de yönetici olarak görev alan, Romanya ve Singapur dönüşü Şişko, Pasaj, Blue Miles gibi  çok sayıda markanın varoluşuna imza atan Kadir Gökhan Dökmeoğlu, Çiçekli Köy’de aileye ait alanda kurulan Badem Kahvaltı ve Et yemekleriyle adından söz ettirmeye başladı.
Grafik okudu Lezzet üretiyor
21 Ağustos 2016 0 yorum 13656

DEÜ’de Grafik eğitiminin ardından fast food’un yeni girdiği Türkiye’de yönetici olarak görev alan, Romanya ve Singapur dönüşü Şişko, Pasaj, Blue Miles gibi  çok sayıda markanın varoluşuna imza atan Kadir Gökhan Dökmeoğlu, Çiçekli Köy’de aileye ait alanda kurulan Badem Kahvaltı ve Et yemekleriyle adından söz ettirmeye başladı.

Sanver Süzek, Binali Yılmaz ve Müge Süzek Kalkır ortaklığıyla Tepekule Catering’i sürdürürken, 6 yıl önce kahvaltı salonu gibi küçük bir yer hedefiyle açtığı Badem’e son 1,5 yıldır yoğunlaşarak gereksiz çeşitlere yer vermeksizin doyurucu ve son derece lezzetli ürünleri sunuyor.
Çevreye verdiği önemi Badem’in girişinde olan dev çam ağacının yarısının yolun üzerine devrilmesinde de gösteren Dökmeoğlu, yaptığı çalışmayla müşterilerine selfie çekim alanı yarattı. Kış Bahçesinin bir bölümünü de yıkan ağacın bazı dalları temizletip güçlendirerek tehlikeyi engelledi ve kaza ile gelmişte  olsa  doğallığı korumayı tercih etti.
Kaliteye verilen önemin göstergesi kahvaltı masasında ve etlerde kendini gösteriyor.
Pişi,  Pankek’i, Cezayir Açma Böreği ve portakal reçelini glikoz türü bir madde kullanmadan hazırlarken, kahvaltı masasına gelen ikinci reçeli ise Tire'de köylü kadınların güneşte kurutarak ürettikleri karaduttan. Tereyağı, peynir, bal, kaymak gibi özel ürünlerde de aşırı titiz davranılıyor.  Sucuklu –yumurta veya pastırmalı yumurta da yine çok özel ürünlerden.
Öğleden sonra itibariyle verilmeye başlanan tandır Badem’in en çok ve beğeniyle tüketilen ürünü.
Badem’in sevilen ürünlerinden bir diğeri ise Akhisar’dan gelen ekmek.

Kahvaltı yapmak için gelen insanların yiyemeyeceği veya geri göndereceği veya israfa neden olacak sayıda ürün yerine beğeniyle tüketilecek ürünler ön planda.

Çok özel birkaç kasaptan temin edilen Sakız, kıvırcık kuzu dışında başka et kullanılmayan Badem’de tandırda ise kuzu kol kullanılıyor. 
Ete çok özendiğini söyleyen Gökhan Dökmeoğlu, “tandırda kuzu kol’u tercih ediyorum ve güveçte pişiriyorum. Odun ateşinde şömine de 4-5 saatte pişiyor. Tandırı biraz sulu yapıyor, yağının bir bölümünü pilav ve diğer ürünlerde de kullanıyoruz. Özenimizin semeresi olarak ta tandır en çok tüketilen ürünlerde başı çekiyor.” Diyor.

Doyumsuz bir lezzet olan salatada çekici tadın sıkma, çiğ koruk suyundan. Kişilerin etin tadına varmaları için masayı mezeye boğmamayı tercih ediyor. İspir Fasülyesi’nden yapılan Piyaz ve börülce ekşilemesi ve kuru domates  eklenmesiyle farklı bir lezzete bürünmesi gibi.

Restoran iyi tarımla desteklenmesi gerektiğine inanarak adım atan ve bu yıl kendi üretimi biberleride sunan Dökmeoğlu’nun önümüzdeki yıl hedefi ise serviste kullanılacak yumurtaları üretecek 120 tavukluk bir kümes ile domates, biber ve salatalık ile patlıcanı üretecek sera.

YORUMLAR

Bu haber için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ


BENZER HABERLER

Lezzet Durakları 0 yorum

Turistlerin Karşıyaka’daki gözdesi, Chicha

10 Temmuz 2019 288

4.5 ay önce kapılarını Karşıyaka’da açan ve sunduğu kaliteli hizmetin yanı sıra yöresel lezzetleriyle, hem İzmirliler’in hem de kentte yaşayan yabancı uyruklu müşterilerin [...]

Lezzet Durakları 2 yorum

Köftede de Tuzu Biberi

22 Mayıs 2019 538

“Günün her saatinde sağlıklı, güvenilir ve keyifli bir kahvaltı yapılabilmeli” söyleminden yola çıkarak 13 şubesiyle kahvaltıda marka olan Tuzu Biberi, günün [...]

Lezzet Durakları 0 yorum

İzmir’in tarihe ışık tutan lezzet

20 Mayıs 2019 465

İzmir’in tarihi tatlıcısı Mennan, 83. kuruluş yıldönümünü müdavimlerinin damak lezzetini bozmadan günümüze kadar getirmenin gururunu yaşıyor. 1936 [...]

Lezzet Durakları 0 yorum

Kış‘ın Gerçek Tadı Hilton İzmir’de 

14 Ocak 2018 3610

Hilton İzmir lezzet tutkunlarını muhteşem körfez manzaralı 31.Kat Windows on the Bay Restoran’a bekliyor. Bu kış farklı alternatifler ile misafirlerini ağırlayan Hilton İzmir, Vegan [...]

Lezzet Durakları 0 yorum

Port Alaçatı Marina'da Yepyeni Bir Sanat Ve Lezzet Durağı

23 Haziran 2017 3576

De Porto Sea Food, denize ve balığa dair tüm lezzetleri Alaçatı Port Marina'da lezzet tutkunlarıyla buluşturuyor. Kabuklu deniz ürünleri, zengin taze balık çeşitleri, [...]

Lezzet Durakları 0 yorum

İzmir'e Baltazar geldi

19 Haziran 2017 4772

İstanbul Karaköy’ün çok özel mekanı, Kömür ateşinde et lezzetinin  Baltazar Burger & Steak House, İzmir’e, İzmirliler’e geldi. Asmalı Mescit’te [...]

bizimizmir-2018-09-12-1536763874179-kaskaloglubanner.jpg

Reklam

bizimizmir-2019-09-26-1569517145908-1.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

3 Gün Gaziantep

60 yazı

1

Erdal İzgi

İki Bin Onsekiz…          

1001 yazı

2

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Kış Deyince Akla İlk Gelen Grip!

189 yazı

3

Banu Bilen Doğan

Aşk, Evidir İnsanın

47 yazı

4

Jinekolog Op. Dr. Kenan Ertopçu

Ertesi Gün Hapı (En Güncel Bilgilerle)

94 yazı

5

Diğer Yazarlar

Arşiv