100. Yıl Coskusu Tuvallere Yansıdı

Cumhuriyetimizin 100. Yılına Özel Konak Meydanı'nda Sonsuzluk Temalı Canlı Performans Gerçekleştirildi

  • 0
  • 342
100. Yıl Coskusu Tuvallere Yansıdı
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını büyük bir coşku ve heyecanla kutlamak üzere düzenlediği etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Cumhuriyetin 100. Yılında 100 Etkinlik" programının bir parçası olarak Konak Meydanı'nda muhteşem bir canlı performans resim etkinliği düzenlendi.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinden oluşan 100 kişilik öğrenci grubu Cumhuriyetin 100. yılı teması doğrultusunda özel bir canlı resim performansı sergiledi. 100. yıl anısına sonsuzluk işareti ile 100 şeklinde yer aldıkları Valilik binası önünde Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin konseri eşliğinde resimlerini yaptılar. Bu etkinliğe katılan İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, Vali Yardımcıları Fatih Kızıltoprak ve Adem Arslan, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan ve Şube Müdürü Doç. Dr. Özden Ölmez Ceylan öğrencilerin şövalelerinin başında çalışmalarını yakından inceledi ve öğrencileri tebrik etti.

Konak Meydanı'nda gerçekleşen etkinlik vatandaşlar tarafından da büyük bir ilgi gördü ve çevrede bulunanlar öğrencilerin sanatsal performansını büyük bir heyecanla izlediler.

Sanatın eğitimin önemli bir parçası olduğunu dile getiren İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, sanatla büyümenin insan hayatındaki önemine vurgu yaparak şunları kaydetti, “Cumhuriyetimizin 100. yılında sanatın eğitimle daha fazla bütünleşmesi, çocuklarımızın ve gençlerimizin hayatlarında daha belirgin bir etki yaratması için önemlidir. Çocuğa iyi bir şekilde dokunduğunuzda etkisini hızlı bir şekilde görebileceğimiz bir alandır sanat. Bugün burada öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin 100. yıl anısına kalıcı bir hatıra bırakmak için sergiledikleri performans bizleri çok gururlandırıyor.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Sanat ve ideoloji konuşuldu

Sessizce, TAD'da

İzmir 3. Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali’ne hazırlanıyor

Loreena McKennitt geliyor

“İki Yaka Livaneli Şarkıları” depremzede öğrenciler için

Valslerden Semailere

Arşiv