100. Yılda 2023 Öğrenci İzmir Akıl Zekâ Oyunları

Cumhuriyetimiz 100. Yılı Kutlamaları kapsamında, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 17 Ekim 2023 tarihinde düzenlenen İzmir Akıl Zekâ Projesi (İZOP) finalleri, ulusal coşkuyu bir adım daha ileri taşıdı.

  • 0
  • 226
100. Yılda 2023 Öğrenci İzmir Akıl Zekâ Oyunları
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Cumhuriyetimiz 100. Yılı Kutlamaları kapsamında, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 17 Ekim 2023 tarihinde düzenlenen İzmir Akıl Zekâ Projesi (İZOP) finalleri, ulusal coşkuyu bir adım daha ileri taşıdı. Bu özel etkinlik, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yaşını kutlamak etkinliklerine yeni bir heyecan kattı. Toplamda 2023 öğrencinin yarıştığı bu turnuvada 30 ilçedeki farklı okullardan gelen birincileri bir araya getirdi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "En büyük eserim" dediği Türkiye Cumhuriyeti'ni geleceğin mimarları olarak gördüğü öğrenciler, bu büyük etkinliğe katıldılar. Turnuva, İzmir Karabağlar İnönü Anadolu Lisesinin ev sahipliği yaptığı bir organizasyondu. Bu etkinlik, gençlerin planlı hareket, konsantrasyon, çözüm üretme ve çok yönlü düşünme yeteneklerini geliştirerek Türkiye'nin yüzyılının ilim, fikir ve bilgi alanlarında yarışan geleceğin liderleriyle buluşma fırsatı sundu. Öğrenciler ve öğretmenler, Cumhuriyetimizin yeni yaşını gurur ve mutluluk içinde kutlama şansını elde ettiler.

Turnuvanın finalinde konuşma yapan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi şunları kaydetti:
“Turnuvada akıl teri dökerek yarışan öğrencilerimizle ne kadar gurur duysak azdır. Yarınımız umudumuz duamız siz sevgili çocuklarımı yürekten alkışlıyorum. Emek veren çocuğu ile gurur duyan çocuğunu bu konuda bilinçlendiren bu oyunlara teşvik eden velilerimize, bu güzel projeyi hayata geçiren çalışma arkadaşlarıma, öğrencilerine emek veren kıymetli öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimizin nice 100.yılı kutlamalarında ay yıldızlı bayrağımızı gururla dalgalandıracak nice projelerde ve nice başarılarda birlikte yol almak temennisi ile hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.”

Emeği geçen herkese teşekkür eden İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi dereceye giren öğrencilere ödüllerini verip tebrik etti.
Turnuvada ilkokullarda Mangala’da Kınık ilçesi Fevzi Çakmak ilkokulundan Kadir Efe Türkdil, Pentago’ da Karabağlar ilçesi Hüseyin Akdağ İlkokulundan Yiğit Can Tunçbilek, Reversi’ de Karabağlar ilçesi Şehit Uzman Çavuş Mehmet Çiftçi İlkokulundan Mehmet Akif Akça , Ortaokulundan; Mangala’ da Buca ilçesi Hüseyin Avni Ateşoğlu ortaokulundan Efe Berat Gemici, Pentago’da Gaziemir ilçesi Şht. Uzm. Çvş. Egemen Yıldız Ortaokulundan Mehmet Şahin, Reversi’ de Aliağa ilçesi Gazi ortaokulundan Hayrünisa Güçlü, Liseden; Mangala’da Urla ilçesi Urla Anadolu İmam Hatip Lisesinden Ece Güven, Pentago’ da Kınık ilçesi Şehit Hakan Sağınç Anadolu Lisesinden Berkay Demir, Reversi’ de Menderes ilçesi Şehit Kıvık Anadolu Lisesinden Ayşe Aslan birinci oldu.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Fulbright Burs Programı tanıtıldı

Caz Festivali Atölyeleri Katılımcılarını Bekliyor

Tireli Üretici Kadınlar Dijital Pazarda ‘Ben de Varım!’ Diyor

Konuşma bozukluğunun çaresi terapi

ABD’den patent tescili aldı

Çığır açan uygulama

Arşiv