17. Kez kapılarını açıyor

2021 yılında 80 ülkeden 774 marka katılımcısı ile 126.332 ziyaretçiyi buluşturan Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın dört büyük tarım fuarından biri olan “Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı”, 02-06 Şubat 2022 tarihleri arasında Türk tarımını dünya tarımı ile 17.kez buluşturacak.

  • 0
  • 4.415
17. Kez kapılarını açıyor
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

2021 yılında 80 ülkeden 774 marka katılımcısı ile 126.332 ziyaretçiyi buluşturan Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın dört büyük tarım fuarından biri olan “Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı”, 02-06 Şubat 2022 tarihleri arasında Türk tarımını dünya tarımı ile 17.kez buluşturacak.

AGROEXPO’YA YABANCI ALIM HEYETİ İLGİSİ
Orion Fuarcılık A.Ş tarafından düzenlenen organizasyonda, Türk katılımcı firmalar 2021 yılı Haziran ayında, tarımın gözbebeği olan İzmir’de; yalnızca ikili görüşmeler için Avrupa, Ortadoğu, Afrika, Balkanlar ve Türki Cumhuriyetlerden gelen 287 yabancı alım heyeti yetkilisiyle bir araya geldi. Ticaret Bakanlığı himayesinde, Ege İhracatçı Birlikleri organizasyonu ile gerçekleştirilen ‘Alım Heyeti İkili Görüşmeleri’ nde 1.5 milyar dolarlık iş hacmi gerçekleşti. Bunun dışında yine tüm dünyadan fuara binlerce yabancı profesyonel ziyaretçi stantları gezerek stant yetkilileri ile bağlantılar kurdular.

Agroexpo’ ya yabancı ülkelerden ilgi yükselerek devam etmekte. Fuar online davetiyelerinde %80 artış olduğunu belirten Orion Fuarcılık Genel Müdürü Sn. Burak TAN; Irak, Azerbaycan, Özbekistan, Katar, Cezayir, Mısır, İran, Bulgaristan, Polonya, Fas, Rusya ve Ukrayna başta olmak üzere 100’ ü aşkın ülkeden davet edilen ithalatçı firmaların ve alım heyetlerinin önemli bir kısmının fuara katılım sağlayacaklarını belirtti.  Ticari hacmin bu sene 2 Milyar Dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

TEMASSIZ FUAR DENEYİMİ İLE 5 GÜNDE 300.000 ZİYARETÇİ BEKLENİYOR
Agroexpo, bu sene de yurt içi ve yurt dışından olmak üzere önemli alıcıları, üreticileri ve sektör temsilcilerini yine tüm ihtişamıyla ağırlayacak. 5 gün sürecek olan fuarda, geniş çaplı sağlık önlemlerinin alındığı fuar merkezinde; girişler sadece online bilet (www.agroexpo.com.tr) ile yapılacak olup, kapı girişlerinde HES KODU sorgulanacaktır. Ziyaretçilerin, sektörün lider firmaları ile buluşma ve yeni iş birlikleri kurma fırsatı bu önlemler doğrultusunda amaçlanmaktadır.Ayrıca 17.Agroexpo fuarının sağlık sponsoru olan BATIGÖZ Sağlık Grubu 5 gün boyunca fuar alanında bulunarak sağlık konusunda hizmet verecek. 

AGROEXPO’NUN ANA TEMASI: TARIM VE İKLİM STRATEJİLERİ
Bu sene küresel ve toplumsal bilinci geliştirerek, ülkemizin bu konuya hassasiyet duyması adına; Tarım ve İklim Stratejilerinin konu olacağı ve bu alanda konusunda önemli donanıma sahip konuşmacıların katılım sağlayacağı panelin büyük ses getireceği düşünülüyor. Su kaynaklarının tarıma etkisinden, iklimin hayvancılığa etkilerine kadar birçok başlık panelde yer alacaktır.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Tarımımıza gereken desteği vereceğiz

Geleceğin fuarı WENERGY EXPO kapılarını açtı

Milyonluk tekneler İzmir’de vitrine çıktı

MAST İzmir Boat Show kapılarını açtı

Tarım Fuarındaki hedefler katlandı

Marble İzmir 29’uncu kez açıldı

Arşiv