19 Mayıs coşkusu Spor Şenliğiyle yaşandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında Ödemiş Belediyesi’nin düzenlediği Spor Şenlikleri’nde 300 sporcu ter döktü. Atletizm, basketbol, voleybol ve ayak tenisi dallarında gerçekleşen müsabakalar büyük heyecana sahne oldu.

  • 0
  • 645
19 Mayıs coşkusu Spor Şenliğiyle yaşandı
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 104. yılı kutlama etkinlikleri kapsamında Ödemiş Belediyesi tarafından 10-18 Mayıs 2023 tarihleri arasında Spor Şenliği düzenlendi. Basketbol, voleybol ve ayak tenisi dallarında heyecanın adresi 125. Yıl Kültürpark’taki yeni saha olurken atletizm müsabakalarına Saraçoğlu Stadı ev sahipliği yaptı. Ödemiş Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından dört dalda düzenlenen müsabakalara 300 sporcu katıldı. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, şenlik boyunca sporcuların heyecanına ortak oldu.

Ayak Tenisi Turnuvasında Türkmen takımı şampiyon olurken Tavuk Döner takımı ikinci oldu. Basketbol turnuvasında şampiyonluğa 2006 Miami ulaşırken İttihat ve Terakki takımı da turnuvayı ikinci sırada tamamladı. Voleybol turnuvasında Bul Bul takımı ilk sırayı alırken Özyiğitler V.K. takımı ikinci oldu.

ATLETİZMDE HEYECANIN ADRESİ SARAÇOĞLU STADYUMU

Ortaokul grubu gülle atmada erkeklerde Mehmet Dağdelen birinci, Hamza Ömür Elbeyoğlu ikinci, İsmail Efe Öncel üçüncü oldu. Kızlarda Sevda Bozbay ilk sırada kürsüye çıkarken Nisa Nur Aksu ikinci, Ceren Gündoğdu da üçüncü olmayı başardı.

Lise grubu gülle atmada erkeklerde Arda Aydemir birinci, Arda Çarpan ikinci, Yusuf Yağcı üçüncü oldu. Kızlarda Ömrüye Yeşil birinci, Yağmur Duraloğlu ikinci, Zeynep Bozkurt üçüncü sırada yer aldı.

Ortaokul grubu uzun atlamada Hamza Ömür Elbeyoğlu birinci, İrfan Değirmenci ikinci, İsmail Efe Öncel de üçüncü oldu. Kızlarda Defne Nezahat Temizler birinci, Elif Korkmaz ikinci, Rana Betül Güleç de üçüncü oldu.

Lise grubu uzun atlamada Yasin Özeren birinci, Arda Tutar ikinci, Furkan Atlıhan üçüncü oldu. Kızlarda Beyza Eserli ilk sırayı alırken Ceren Peker ikinci, Zeynep Bozkurt da üçüncü oldu.

Saraçoğlu Stadı’ndaki atletizm müsabakalarında koşu yarışları yine nefesleri kesti. Ortaokul grubunda 100 metre erkeklerde Hamza Ömür Elbeyoğlu birinci, İsmail Efe Öncel ikinci, Ethem Ege de üçüncü oldu. 1500 metre erkeklerde Efekan Akbaş ipi ilk sırada göğüslerken Efe Gençer ikinci, Mehmet Kalabaş da üçüncü oldu. Ortaokul grubu 100 metre kızlarda Defne Nezahat Temizler birinci, Elif Korkmaz ikinci, Nisa Nur Aksu üçüncü oldu. 800 metre kızlarda Merve Korkmazer ilk sırada finiş görürken Zeynep Bozkurt ikinci, Zeynep Atar da üçüncü oldu.

Lise grubunda 100 metre erkekler finalinde Yusuf Can Keskin birinci olmayı başardı. Çekişmeli geçen yarışta Asil Tapan ikinci, Arda Tutar da üçüncü olarak kürsüye çıktı. 100 metre kızlarda da Ceren Peker birinci, Beyza Eserli ikinci, Ceren Dalcılar da üçüncü oldu.

“ÇOCUKLARIMIZIN VE GENÇLERİMİZİN DAHA FAZLA SPORLA BULUŞMASINI İSTİYORUZ”

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlâklısını severim” sözünün ışığında sahalarda ve pistlerde de coşkuyla kutladıklarını ifade eden Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, turnuvaya katılan tüm sporcuları ve şenliklerde emeği geçenleri tebrik etti.

Eriş, “Çocuklarımızı uyuşturucu ve diğer kötü alışkanlıklardan uzakta tutmak, spor sayesinde sağlıkla gelişmeleri için yıl boyunca sürdürdüğümüz kurs faaliyetlerinin yanı sıra ulusal bayramlarımızın coşkusunu sporla yaşıyoruz. Buraya katılan her gencimiz bizim gönlümüzün birincisidir. Çünkü temel amacımız çocuklarımızın ve gençlerimizin daha fazla sporla buluşması, hareket ederek sağlıkla gelişmeleridir. Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğümüzce düzenlenen turnuvaları da yine geniş katılımla yaşadık. Bayram coşkusuyla ter döken sporcularımızı kutluyor, turnuvalarda emeği geçenleri de tebrik ediyorum. Cumhuriyetimizin 100. Yılı için daha da geniş katılımlı ve kapsamlı Spor Şenlikleriyle yine bir arada olacağız. Şimdiden bu organizasyonların hazırlıklarına başladık. Tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi spor kurslarımıza bekliyoruz” dedi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Sporda Türkiye-Yunanistan dostluğu

Buz pateni sezonu açıldı

AYOSK Ege Kupası'nda muhteşem final

Şölen, ödül töreniyle sona erdi

2 Birincilik, 1 Üçüncülük…

Demir Lady madalyayla döndü