22 ülkenin Fen Bilimcileri Buca’da

  • 0
  • 807
Yazı Boyutu:

Dokuz Eylül Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitisü, İzmir Üniversitesi ile Polonya Krakow Üniversitesi’nin ortaklaşa ülkemizde düzenlediği ve 22 ülkeden Fen Bilimleri alanında çalışan akademisyenleri Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı’nın konuğu oldu.

Kuşadası’nda 4 gün süren “Fen Bilgisi Eğitiminde Yeni Eğilimler Dünya Konferansı”nın finali Buca Gölet’te yapılan yemekle sona erdi. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün İzmir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kayhan Erciyeş’in de katıldığı buluşmada bilgi veren DEÜ Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı ve WCNTSE Kongre Sekreteri Doç. Dr. Ali Günay Balım, fen bilimleri eğitimi alanında yeni yaklaşım ve eğilimler oluşturmak amaçlı konferansta 60 oturumda 230 bildiri ve 35 poster sunumu yapıldığını söyledi. Doç. Dr. Balım, bildirilerden uluslararası hakem komitesince yayına kabul edilenler, DEÜ Eğitim Bilimleri Enstitüsü'nün çıkardığı Batı Anadolu Eğitim Bilimleri dergisinin özel sayısında İngilizce yayımlanacağını da belirtti şunları söyledi:  “ Dünyada gittikçe önem kazanan eğitim ve özellikle fen bilimleri eğiminde yeni görüşler ve yaklaşımlar aranıyor. Bu çalışmalarda ayrıca, bilim toplumu oluşturmanın önemi, çevre eğitimi, fen eğitimi programları ve geliştirilmesi, fen eğitiminde ölçme ve değerlendirme, okul dışı alanlarda eğitim, fen eğitiminde bilgi teknolojisi konularında özgün bildiriler tartışıldı.”

Üniversite kenti Buca
Yemekte DEÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün Buca Belediyesi’ne ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti ve Belediye Başkan Vekili Ali Rıza Kaya’ya plaket verdi. Fen Bilimleri alanındaki uzmanları Buca’da ağırlamaktan mutlu olduklarını belirten Buca Belediye Başkan Vekili Ali Rıza Kaya, ilçenin önemli bir üniversite kenti olduğunu anımsattı. Kaya, “Bugün Fen Bilimleri alanında Dünya’nın önemli isimlerini konuk etmekten mutluyuz. Dokuz Eylül ve İzmir  Üniversitemiz başta olmak üzere bu çalışmada emeği geçenleri kutluyorum.”

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Eğitimde teknolojik atılım !

Çiğli'den Türkçe Okuma Yazma Kursu

Bu kez, öğrenci yurdu

Eğitim Fakültesinde üç program akredite oldu

EÜ’de “I. İklim Festivali”

Azerbaycan’da Ege Mutfağını tanıttı

Arşiv