4 bin öğrenciye ücretsiz film

  • 0
  • 895
Yazı Boyutu:

Buca Belediyesinin yarıyıl tatili ile başlattığı çizgi film gösterileri hız kesmeden devam ediyor. 31 Ocak-11 Şubat 2011 tarihleri arasında sömestr tatiline giren öğrencilere yarıyıl sürprizi hazırlayan Buca Belediyesi, film gösterimlerini 25 Şubat'a kadar uzattı. Meclis salonunda hazırlanan 3 boyutlu perdelerle çizgi film keyfi yaşayan öğrenciler, özel dağıtılan ve 3 boyut özelliği taşıyan gözlüklerle solunu dolduruyorlar.  

Saat 11:00’de ve  14:00’te olmak üzere iki seans düzenlenen film gösterilerinde günde yaklaşık 400 ila 500 öğrenci 3 boyutlu film izlemenin tadını çıkartıyor. Buca’da yer alan İlköğretim Okullarının randevu alarak geldikleri film gösterimlerinde Oyuncak Hikayesi, Sherek, Çılgın Dostlar filmleri gösteriliyor.

Buca’da yaz aylarında da “Nostalji Sinema Günleri” kapsamında düzenlenen açık hava sinemalarıyla tüm vatandaşlara sinema keyfi yaşatan Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, Bucalıların yaz ve kış mevsiminde ücretsiz sinema ile buluşturulduğunu söyledi. Başkan Tatı, “Bugün burada çocuklarımızı sinemaya kavuşturuyoruz. Sadece sinemayla da değil tiyatro oyunları sergileniyor. Genç  nesilleri sanatla iç içe yaşatmayı amaçlıyoruz” dedi.

 

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Mübadelenin 100. yılında barış ve dostluk çağrısı

Tarım sigortası çiftçiye koruma kalkanı

Bayraklı’da üretici kadınların stantları yenilendi

Narlıdere için 30 milyon euro finansman

Konak’ta STK’lar ile üç imza

Mülk Sahipleri Tapularına Kavuştu