4’ncü yıla özel gösteri

  • 0
  • 982
Yazı Boyutu:

Karşıyaka'da 4 yıldır, 4 yaştan itibaren her yaş grubuna Klasik Bale, Modern Dans, Jazz Dansı ve Salon Dansları eğitimi veren Özel Bestem Bale Kursu, özel bir gösteri ile 4’ncü yılını kutladı.

Fuar Kültürpark Gençlik Tiyatrosu'nda veli ve davetliler önünde dans  eden Bestem Bale Kursu Klasik Bale,Modern Dans,Jazz Dansı ve Salon Dansları gibi türlerden güzel örnekleri sundu.
Gösterinin tüm yıl içerisindeki çalışmaların bir sunumu olduğunu dile getiren Çapkıncı, öğrencilerin sahne deneyimini yılda bir kez de olsa, mutlaka yaşamaları gerektiğini, bale sanatının öğrencilere, tüm yaşam alanlarına yansıyacak bir iç disiplin ve özgüven aşıladığını, ayrıca fiziksel ve ruhsal gelişimlerine çok olumlu katkıları olduğunu belirtti. Çapkıncı,''Hobi amaçlı başlanan kursta,10 yıllık eğitim sürecini tamamlayan kursiyerlere verdiğimiz diploma ile onlara birer bale öğretmeni olma şansı sunuyoruz. Bunun yanısıra, fiziksel olarak yetenekli olan öğrencilerimizi Konservatuarın Klasik Bale ve Modern Dans bölümlerine ve İzmir Devlet Opera ve Balesi bünyesindeki Çocuk Balesi sınavlarına hazırlıyor ve yönlendiriyoruz. Böylelikle,onların ileriki yaşamlarında baleyi bir meslek olarak seçmelerinde, meslek seçimi konusunda kendilerini tanımalarına yardımcı oluyoruz” dedi.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Fulbright Burs Programı tanıtıldı

Caz Festivali Atölyeleri Katılımcılarını Bekliyor

Tireli Üretici Kadınlar Dijital Pazarda ‘Ben de Varım!’ Diyor

Konuşma bozukluğunun çaresi terapi

ABD’den patent tescili aldı

Çığır açan uygulama

Arşiv