5 yıldızlara meydan okuyor

  • 0
  • 5.237
Yazı Boyutu:

İzmir’in Hatay semtindeki Hatay Ocakbaşı ve Balıkevi, ürünleriyle 5 yıldızlı restoranlara meydan okuyor. 25 yıldır sektörde bulunan Asil Ünlü tarafından 2004’te devralınan mekanda yeni yönetimle birlikte mönüde balık da yer aldı.
Hatay Ocakbaşı ve Balıkevi’nin ilginç yanı, yemeklerin yanında garnitür verilmemesi. Müşterinin talebi olmamışsa sipariş, hiçbir süsleme yapılmadan masaya geliyor. Piyaz, acılı Antep, tuzda balık, cacık, fava, kırmızı biber tarator, pancar, plaki, patlıcan salata, sarma ile ot çeşitleri, mantar, yaprak ciğer, avcı böreği, mücver beğeni topluyor. Hatay Ocakbaşı’nın en iddialı çeşitlerinden biri de kurban kavurma. Bıldırcın ise mekanın olmazsa olmazı. Sardalya, kalamar, fırında helva da tadılması gereken lezzetlerden. Haftada üç gün tandır, üç gün de kelle bulunuyor.
Yeni lezzetler keşfetmek isteyenlerin eşleri ile birlikte rahat bir gece geçirebileceklerinden kuşku duyulmaması gerektiğini belirten Asil Ünlü'ye göre, yeni Ocakbaşı restoranın favorisi zeytinyağlı favası ve mangalda bıldırcını. Asil Ünlü,  “Her yerde sote yiyebilirsiniz, her yerde favayı bulabilirsiniz ama Hatay Ocakbaşı Restoran'dakinden daha lezizini bir başka yerde yiyebilmeniz mümkün değil" diyor.
Adres: İnönü Cad. No:207/A HATAY
Telefon:  0.232.2553536 , 0.535.7600525

 

 

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Wyndham Grand İzmir Özdilek’te Ramazan

By Guru Mutfak sizi bekliyor

Café Swıss’te 5 Gün 5 Şehir

Swissôtel’de İtalyan Yemekleri Haftası

102. yıl anısına  “Bereketli Anne Tarifleri”

Konuk şeflerden Antakya lezzetleri